פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אני רואה שלכל היותר אתה ניסית לעשות שלום עם עצמך
גלעד היפתחי (יום שני, 08/02/2010 שעה 0:20) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

והכנסת מילים לפה של אסד. אבל האסד שלך הוא לא האסד האבא ואפילו לא הבן.

אל תאיים עלינו בשלום עם סוריה!
לא אסד האבא ולא אסד הבן יכולים לעשות שלום. כלומר, אם הם רוצים שלום גם לעצמם. שלום היא הסכנה הגדולה ביותר למשטרם היושב על כידונים, או כפי שזה נקרא בימינו - קני התותחים. הקואליציה השלטת בדמשק מאז מהפיכת הקצינים של הבעת' היא קואליציה של מיעוטים - 7% של העלאווים, עם מוסלמי לא ערבי כי אם קווקזי בסיוע אנשי מפלגה סוציאליסטים, ותיקים, סונים. הרוב הסוני רואה עצמו נשלט ע''י מיעוט שמחזיק ברובה ובטנק, ומתקשה להתאגד פוליטית בתוך סוריה בשל רדיפת המוחבראת. בתי הכלא מלאים בסונים שרק פתחו את פיהם בסתר בקרן זוית, והג'סוס השכונתי הלך לפריץ והלשין.
שלום יחשוף את השלטון הסורי החוצה ויאלץ אותו לבטל מגבלות על האזרחים. ביטחון האזרחים יעלה אל מול השלטון ויחלו התאגדויות אופוזיציוניות שיסכנו את משטר אסד.

אסד צריך תהליך שלום כדי לשחרר את הלחץ האמריקאי (והוא די הצליח עד עכשיו בכלל הפתי אובמה) והוא חייב להימנע משלום כדי לשמור את הלחץ הפנימי במדינתו. כל פריצת המסגרות בסוריה תיתן לכוחות השטח לפרוח ולאיים על משטרו של אסד, כולל במהפיכה אלימה שתפיץ את הצמרת לכל עבר.

ההצהרות של הסורים הם תמיד דבר והיפוכו. פעם הם מדברים על הצורך לחדש את השיחות מנקודה שישראל ויתרה על הכל (ומה שצריך לדבר עליו הוא רק על המחיר שתשלם ישראל על ויתוריה) ופעם הם אומרים ששלום עם ישראל לא יחייב אותם לנתק את הקשר לאיראן, חזבאללה וחמאס. הצהרותיהם מתוזמנות היטב, כי להם אין דמוקרטיה ליברמנית.

לכן, ואתה צודק בכלך שאנחנו תמיד מוותרים עוד ועוד מול התקשחות הפרטנר הערבי, הסורים ישחקו איתנו וידחקו אותנו מהגבול הבינ''ל לגבול הצאן ולגבול שיכלול את המרחבים המפורזים במפת סוריה, העיקר שהסורים יוציאו סוף סוף מישראל את המילים ''עד כאן''. אפילו בשביל שלום אנחנו לא מוכנים לתת לסורים את טבריה וראש פינה !!!!!
הסורים בונים עלינו שלא תהיה הידברות, ואם תהיה הידברות לא נגיע להסכם. קיום שלטונם חשוב להם יותר מקיום שלום, שהוא אמצעי לקיום תהליך שלום שעליו מגיעה סוריה להישגים אחרים מול המדינות שעד שלשום החרימו אותה.
_new_ הוספת תגובהמוצא העאלווים
(יום שני, 08/02/2010 שעה 14:20)
בתשובה לגלעד היפתחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מוצא העאלווים שנוי במחלוקת. אינני בקיא בנושא אך לא נראה לי שמוצאם מהקוקז. האם יש לך סימוכין לכך? עיין:

_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי