פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה ליוסף אליעז, 22/02/10 3:07)
יוסי, אתה פשוט טועה, מטעה ומתעה!
דוד סיון (יום שני, 22/02/2010 שעה 6:36)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פעם לפני מספר שנים פעלתי כמוך. מישהו כתב משהו שלא הסתדר עם ההיגיון שלי אז כתבתי לו שהוא טועה. רק אחר כך הלכתי לבדוק וגיליתי שדבריו היו נכונים. לכן פירסמתי התנצלות. מאז אני בודק לפני שאני כותב.

א. אם היית לומד את הספרים שכתבו המזרחנים הישראלים ובודק קצת את מקורותיהם היית מגלה שדברי יושבים על בסיס איתן. כך למשל היית מגלה את שני ספריו של פרופסור יהושע פורת שרק הכותרות שלהם (''צמיחת התנועה הלאומית הערבית הפלסטינאית 1918 - 1929''; ממהומות למרידה... 1929 - 1939'') מעידות שכעת כתבת עוד טענה מופרכת. אני מתכוון ל''אף פעם בהסטוריה, עד 1967 לא היה עם פלסטינאי''. הבעיה שלך ושל עוד אנשים שאתם ''מסרבים'' לכלול את העובדות ההיסטוריות שלא מתאימות להשקפה הפוליטית שלכם בתיאור המציאות. לכן אתם לומדים את ההיסטוריה ממנשרים פוליטיים, כאילו המחקרים ההיסטוריים האלה ואחרים לא קיימים. לא פלא שאתם נכשלים.

בכלל כדאי לך ללמוד היסטוריה דוקא מספרי

ב. נחזור לסיבוב הקודם: כפי שהראיתי היו בהודעה שלך לפחות 3 טענות מופרכות (תגובה 146371). לצעוק צעקות מהסוג ''לא נכון'', כפי שאתה עושה, לא יכול לשנות זאת.

ג. טענת כעת: ''היתה א''י השלמה שהצהרת בלפור התיחסה אליה''. לא היתה א''י שלמה כזאת!

אם תקרא את ההצהרה (http://www.snunit.k12.il/zion100/baldec.htm) תגלה שלא מדובר בא''י השלמה (גם מושג הזה לא היה קיים אז). דובר שם על הקמת בית לאומי ליהודים בפלשתינה. לא צורפה להצהרה שום מפה ושום התחייבות על גבולות. את העובדות ההיסטוריות בהקשר הזה למדתי כאשר כתבתי את ''גבולות המנדט הבריטי'' (דיון 4542).

לכן ההצהרה שלך היא טענה מופרכת בעליל.

-----

מי שכמוך כותב בתוך יומיים 4 טענות מופרכות ודאי שטועה...
ודאי שזה לא מצדיק את הטון השחצני (''הסבירו לך'', ''טרם הבנת'') שעוטף את ההודעה שלך.
עדיף היה לבדוק את הדברים לפני שאתה כותב אותם!
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי