פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
תרבות השחיתות ואי הצדק בישראל
מיכאל שרון (יום ראשון, 22/08/2010 שעה 10:13) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תרבות הרשע, הרצח וההתעמרות בישרעאל, לא צצה לה בעלמא, אלא על רקע של שחיתות אינטלקטואלית וכלכלית קשה. מסמכי ענת קם תוארו בעיתונות כחשיפת מידע ביטחוני, אבל מהמעט שפירסם אורי בלאו, עולה שענת קם בחרה בחומר החושף בעיקרו פשיעה כלכלית ושחיתות עבריינית במערכת הביטחון (המידע על עסקים חובקי עולם בחסות המערכת בתחום סחר הנשק של גבי אשכנזי, אותם העביר לבנו הצעיר; המשך זרימת הכסף באופן פרטי מעסקי ביטחון לאהוד ברק מחברת ברק בע''מ, גם אחרי מינויו כשר. וכד'). פרשת מסמך גלנט מהווה אינדיקצייה נוספת לשחיתות בצמרת מערכת הביטחון.

דומה שבישראל כל ערך יצרני ובונה התאפס, ויש, בעיקר עולים צעירים מארצות דוברות אנגלית, המכנים את המדינה ''ישראחרא'' (כמאמר השגריר הצרפתי בבריטניה בזמנו this shitty little state ) דבר המבטא את האיכויות הירודות והזבל שדוחפים לנו כאן בכל תחומי החיים. מדינה בה הערך, כל ערך שהוא - הפך לחרא:

קדושת החיים, איכות המוצרים והשרותים, המחירים המנופחים חדורי הנוכלות, שכר העבודה היצרנית הירוד, הפקידות והשרות הציבורי המועלים, שוחרי הרוע וחדורי הבטלנות והסחבת, התעבורה (הפקקים הנוראים, היעדר רכבת תחתית ורכבת קלה), ההנאה מתפעול נוכלות ממזרית וקומבינות כספורט לאומי, הרעשנות המזויעה, רמיסת ערכי צדק ויושר, מדרכות הערים המזוהמות והמסריחות, העיתונות המחורבנת הדוחפת לנו טריביה משעממת בכותרות, הטלויזיה המטמטמת אותנו, פרשני הביטחון ההיסטריים, תרבות השקרים האין סופית והפרועה, כתחליף לאמת פשוטה ורגועה, שעשועי הדם להמון בעזה ובלבנון ובמשט ההומניטארי, ההשפלה והצחוק על הזולת בבחינת הווי ובידור - לעיתים על מנת להשכיח את הקיבה המכרכרת של העניים והזקנים הנוברים בפחי הזבל בערים למצוא פת באושה, או בערמות הירקות המרקיבים בסופו של יום בשווקים המצחינים.

''טוב אז לפחות בתחום ההיי טק העניינים בסדר''. האמנם?

הנוכלות ב''קומברס'', ספינת הדגל של ישראל
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי