פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
פרה חולבת?
מיכאל שרון (יום ראשון, 29/08/2010 שעה 14:50) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כן, יחד עם מאות אלפי אנשים אחרים. יש לי פורד פוקוס. כרגע מחלקת תלונות הציבור במשטרה מטפלת ברפורט מפוברק שקיבלתי, קנס 500 שקל בלי נקודות. שלחתי למח''ש שהעבירו לתלונות הציבור.

נוסח התלונה:

הנושא: פיברוק דו''ח תנועה, פגיעה שרירותית וניזקית והתעמרות בנכה וחולה לב מצד זוג שוטרים בעיתוי ובמקום שומם מאדם

1) בערב יום שישי 18/6, שעה 19.20 בהסיעי ברכבי מכנסיית סן אנטוניו ביפו לביתם (בצירים השוממים ביום ו' בשעה זאת מתנועת רכבים ואדם) את ראש מועצת הקתולים מאפריקה בכנסייה וילדה פיליפינית (נכחתי כנוצרי קתולי וכחבר במסדר הפרנסיסקני בפגישת העצמה רוחנית) , עצרוני אחרי תחנת הדלק הגדולה ''פז'' ברחוב הרצל, בנסיעה דרומה (סמוך לפינת סלמה) ללא סיבה זוג שוטרים, שוטר ושוטרת שנסעו ברכב, ורשמו לי דו''ח תנועה מפוברק (קנס 500 שקל ללא נקודות, כשהדו''ח מציגני תוך פיברוק גס של עובדות כנהג ''מסוכן'' כש''הוסברה לנהג חומרת העבירה''... ).

זאת תוך הפחדתי; געירות מזלזלות בי שלא בדין (אני בן למעלה מ-‏60, נכה, נוהג משנת 1972, נהג מעולה וזהיר, ונסעתי רבות למרחקים ארוכים בדרכי אירופה וארה''ב ללא שאי פעם הייתי מעורב בתאונה, וללא שנירשם לי שם אי פעם דו''ח תנועה), עיכובי בשטח בעמידה חצי שעה, אף שכמעט לא דיברתי (ואף שראו את תג הנכה ברכבי ואף שיידעתי אותם להיותי בין היתר לאחר 3 התקפות לב ונכה אורתופדי בצד שורת בעיות בריאות נוספות); ותוך צחוקים לא פוסקים שלא נעשה כל מאמץ להסתירם מצד השוטרת - בעודדה את השוטר על ''גאוניותו'' ותוך הלעגה גלוייה על חוסר האונים שלי במצב הזה, מול התעמרות ופגיעה שרירותיים.

בנושא הגעירות המזלזלות שלא בדין אציין את העובדות הבאות: אני בן למעלה מ-‏60, נכה, בין היתר לאחר 3 התקפות לב וסובל מאי ספיקת הלב ומנכות אורטופדית והתקשות בהליכה ונשימה. סובל מבעיות גופניות נוספות כגון לקות בשמיעה, מלאנומה, השמנת יתר ומראה בולט נאיבי עקב בעיייה מטאבולית הנובעת בין היתר מאי ספיקת הלב ותת פעולת בלוטת התריס.

נוהג כמעט 40 שנה, ללא שהייתי מעורב אי פעם בתאונה כלשהי.

בשהייתי הממושכת בארה''ב ובאנגליה בעבר מעולם לא נירשם לי דו''ח תנועה. ב-‏8 השנים האחרונות נירשמו לי רק 3 דוחו''ת, אחת על אי נשיאת תעודות רכב איתי; השנייה על חגורת בטיחות – באותה עת לא היה לי עדיין תג נכה, ואף שפניתי למשטרה על כאב בחזי שמנע ממני למספר דקות חגירה ביצאי בדרך ללא רכבים מיישוב נידח באיזור הרי ירושלים; והשלישית – פנייה לציר לרכב ציבורי ביפו, שדרות ירושלים, בבוקר, כמה דקות לאחר שהתנועה מותרת רק לרכב ציבורי. רוב רובן של ''עבירות התנועה'' במשך למעלה מ-‏38 שנים הן טריביאליות ומעוטות ערך, כגון נורת פנס אחורי שכבתה, אי נשיאת תעודת ביטוח ברכבי, חניה, אי הדלקת אורות בשעות היום ביום בהיר ושימשי בתקופת החורף, וכד'.

אציין שאני נהג מעולה וזהיר מאד מאז 1972 ונסעתי רבות למרחקים ארוכים בדרכי אירופה וארה''ב ללא שאי-פעם הייתי מעורב בתאונה, וללא שנירשם לי שם אי-פעם דו''ח תנועה.

2) פרוט נסיבות הארוע: נסעתי ברח' סלמה ממזרח למערב (מלמעלה למטה), בציר לרכב ציבורי שהנסיעה בו מותרת לכל רכב החל מיום ו' ב-‏1800 ועד יום א' בבוקר. במטרה לפנות שמאלה להרצל, בכיוון דרום, המשכתי לנסוע בסלמה גם לאחר צומת הרצל-סלמה, ואז, כשאני בסלמה, ניכנסתי שמאלה לתחנת הדלק מעבר הכביש וממנה יצאתי להרצל (בציר נסיעתי בסלמה לאחר פינת הרצל קו ההפרדה מחוק עשרות מטרים, וניתן להבחין רק בקו שחור כמו-רצוף עמום ומטושטש, ואחריו מעין קוים שחורים עמומים ומטושטשים קטועים. אין החזרת אור מהקו השחור העמום והמטושטש, והיה זה בשעות הערב. יש ברשותי צילומים המבהירים זאת חד משמעית)

3) פעילותם הפוגענית של צמד השוטרים בפיברוק הדו''ח, שכביכול הצדיקה התערבות פוגענית, ניזקית ומתעמרת בחייו השיגרתיים של אזרח חף מעבירה כלשהי, ובחייהם השיגרתיים של שני אנשים אחרים ברכבו, תוך עיכוב חסר הצדקה לחצי שעה ותוך צחוקים מלגלגים, הפחדה והתעמרות, בנוסף לנזק שבדו''ח עצמו והמצג הכוזב אודות ''נהיגה מסוכנת'' שבו, מתבטאת בדיווח השיקרי שנירשם בדו''ח, לפיו פניתי בפינת הרצל סלמה מייד שמאלה, ''בניגוד להוראות הרמזור''. כלל לא ניזכר בדו''ח, ומושמט בו לחלוטין שפניתי לא להרצל, וכלל לא לפני הרמזור ובניגוד להוראותיו. אלא להיפך, פניתי דווקא לתוך תחנת דלק ''פז'' מעברו השני של רחוב סלמה, בהיותי כבר אחרי הרמזור בתוך רחוב סלמה עצמו.

בנוסף, יוצר השוטר מצג שקרי של נהיגה מסוכנת מצידי, בהוסיפו לשקר הראשון את השקר הבא: ''גרם לרכב מסוג הונדה שנסע ממול ברחוב סלמה לבלום על מנת לא לפגוע בו'' (בפנייתו ברמזור שמאלה לרחוב סלמה בניגוד להוראת הרמזור...). לציין כי התנועה ביום ששי בשעת ערב זאת בצירים השוממים מרכבים באיזור היתה דלילה ביותר, וביצעתי את הפנייה ממול לתוך תחנת הדלק הגדולה, כשרכב כלשהו ממול היה במרחק רב ממני, נסע במהירות איטית יחסית, וכלל לא בלם, שכן לא היתה סיבה לכך.

על רקע שקרים אלה אודות נסיעה מסוכנת כשההפך היה הנכון כותב השוטר בדו''ח תוך התעלמות מגילי, ומעובדת ניסיוני הרב בהיותי נוהג זה 38 שנה (כפי שציינתי בפניו): ''הוסברה לנהג מהות העבירה וחומרתה''..

ואמנם שאלתי מייד לאחר עצירתי בתמהון את השוטר ''איזו עבירה עברתי, והרי לא עברתי כל עבירה'', הוספתי כי אני נכה לאחר 3 התקפות לב (בבחינת, ''זה מעשה מכוער במיוחד לפגוע להתעמר ולטפול דברים ללא סיבה כלפי נכה''). כתגובה היפחידני השוטר בשקר מכוער באמרו ''רכב מולך בלם כדי לא לפגוע בך'' וכשהערתי לתומי לשוטר כי לא ראיתי כל רכב בולם, והרכב ממול היה רחוק ממני, הגביר את הטון הגוער והמפחיד באיימו בקול חמור באוזני כי ''על כך יוגש כנגדי זימון למשפט וצפוייה לי שלילת רישיון ארוכה'' כשכל אותה עת השוטרת ברכבו מתפקעת מצחוק בלי כל ניסיון להסתיר את צחוקה, על שלכאורה ''מצאו טרף קל'' - דהיינו חולה לב בעל מראה שמן ונאיבי, שלא צפוייה ממנו עקב כך כל תגובת-נגד משפטית ואחרת המתנגדת לעוול, דהיינו הבלוף כאן כולו הוא בבחינת ''לחתוך חמאה'', ועל ''גאוניותו'' של בן זוגה בפברקו האשמות כתשובה לדברי התמימים ועל הפחדתי. בהמשך הוסיף השוטר כי ''עקב נכותי'' ינתן ''רק קנס'' ללא נקודות, וכי אינו יכול לתת לי אזהרה בלבד עקב ''עבירות רבות'' (אף שציינתי שאני נוהג 38 שנה, וכי ב-‏8 השנים האחרונות היו רק 3 עבירות לא משמעותיות (חגורה; אי נשיאת ניירות), וכי ''עברותי'' בכל השנים הללו אינן כמעט משמעותיות). הם עיכבוני שם בעמידה כמעט חצי שעה כשרוב אותה עת השוטר מברר במוקד איך לתת את הדו''ח והשוטרת ברכב לידו צוחקת כל הזמן ומלגלגת, באומרה בין היתר בהמשך אודותי ''הוא כמעט בוכה'' (אמירה לגלגנית חסרת כל שחר עובדתי).

4) בדו''ח כותב השוטר עוד את השקר הבא: ''לציין כי מדובר בתאורת אור יום''. אלא שהיה רחוק מכך, היתה תאורת ערב בשעה 1920, והשוטר כתב זאת להבטיח עצמו כנראה מפני טענתי האפשרית על שהקו השחור העמום החוצה ברחוב סלמה בציר בו פניתי לתחנת הדלק ממול, לא החזיר אור, וכלל לא נראה בשעות ערב אלה. דהיינו שעולה מהדו''ח כאילו פניתי בצומת שמאלה, ומושמט עניין תחנת הדלק.

הדו''ח כולו הוא מבחינת יצירת רושם כוזב, אודות פנייה כביכול שמאלה לפני רמזור בניגוד להוראתו, תוך אי ציון דברים במפורש, אלא על רק על דרך העקיפין והבנת דבר מתוך דבר, ותוך השמטת העובדה החשובה ביותר (פנייה לתחנת הדלק).

מצג כוזב נוסף שרשם השוטר: לציין גם שמדובר בנת''צ. אין הוא טורח לציין כלל שבשעה זאת לאחר 1800 הנסיעה בנתיב הציבורי היתה מותרת לכל רכב.

בנוסף כותב בשוטר בדו''ח כי היה ברכב ''עובד זר'', אולי סיבה מוזרה ללגלגנות נוספת מצד זוג השוטרים, אך בהחלט לא עניין רלוונטי.

5) אני פונה אליכם לאחר שהשיבו פני ריקם ב''פניות נהגים'' של אגף התנועה, ומציבים לי את הברירה של טירטור רב נוסף בנוסף לעוולה והטירטור חסר הצידוק, הכואב והשרירותי שכבר ניגרמו, בהליכה למשפט ושכירת עורך דין וכד'. אבקש למצער לברר בשלב זה בין היתר למה הישמיט השוטר, תוך פוגענות בי, את העובדות אודות פנייה בתחנת הדלק והמשך נסיעתי לאחר הרמזור ברחוב סלמה. שכן אם אכן יש כאן הכחשה ושקר ולא השמטה בלבד, זו חוויה קשה עבור אזרח שומר חוק לראות שוטר משקר במצח נחושה, אזרח שגם כתב בפעילותו כעיתונאי (בנוסף להיותו חוקר מדעי שפירסם 2 ספרים חלוציים בתחומו) מאמרים על השחיתות והפשיעה הכלכלית, הפשע המאורגן, על פשיעת הסמים והיקפה הכלכלי והמערכתי (ראו באתרי בעמוד השני: www.cogiss.com ).

מדובר בהתנהגות לא ראוייה תוך פגיעה ניזקית והתעמרות לגלגנית חסרות צידוק כלשהו, מצד צמד שוטרים, שחשו לכאורה חסינות מתגובת-נגד הולמת והרגשת ''הכל הולך'' עקב היותי נכה ולאחר 3 התקפי לב, בן למעלה מ- 60 ובעל מראה שמן ונאיבי (עקב בעייה מטאבולית הנובעת הן מאי ספיקת הלב והן מתת פעילות בלוטת התריס), תחושה שהתחזקה כנראה במקום השומם מאדם ורכבים בשעות אלה ביום ו' ובאיזור זה, בו אין תנועה ואדם כמעט, ועקב נוכחות ''איש שחור, עובד זר'' במכוניתי.

בכבוד רב,

מיכאל שרון
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי