פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לאיתן אדיר, 28/09/10 14:52)
למה שהפלסטינים יסכימו ???
שמעון מנדס (יום שלישי, 28/09/2010 שעה 19:44)
בתשובה לאיתן אדיר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה כל הענין, שבמקרה הזה לא נדרשת הסכמתם של הפלסטינים. ארה''ב תוביל מהלך בינלאומי שיביא לקבלת החלטה על ידי האו''ם, שבעוד שנתיים למשל האו''ם מפסיק להאכיל אנשים. ארה''ב מוכנה לגבש תכנית שקום לכל הפליטים הפלסטינים במקום מושבם.

חבר טוב שלי, שהיה בזמנו בתפקיד בכיר בממשלה, נפגש פעם עם פייסל חוסייני מירושלים. וזה הפתיע את חברי באומרו שעל ישראל לקבל את החזרת הפליטים כעקרון. כי בפועל אנחנו הפלסטינים בגדה במערבית, אין לנו ענין להחזיר את כל הפליטים לכאן. אנחנו (הפלסטינים) ניצור כאן התפוצצות אוכלוסין.

אני הזהרתי אז את חברי, שהם מדברים כך כדי להסיר מלבנו דאגה ופחד. אבל האמת היא שאסור לנו להסכים לבלוע את הפתיון הזה.
_new_ הוספת תגובהארה''ב לא תוליך שום יוזמה מקורית לשלום כי היא שבויה בפלסטיניוּת
איתן אדיר (יום שלישי, 28/09/2010 שעה 20:20)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בודאי ממשל אובמה שרואה את כל סכסוכי העולם במשקפת עקומה, חושב שאמריקה אשמה היסטורית בהרבה סכסוכים ומוכן לתת כבוד ומעמד למדינות וארגונים טוטליטריים וטרוריסטים.

למזלנו יש עדיין את הצמרת הביטחוני האמריקאית ששומרת על שפיות ומחזיקה את אובמה בגבולות ההתנהגות ההגיונית.

אבל שארה''ב תקבל את העמדה להפסיק את קיומה של אונר''א? זה רחוק ביותר. אנחנו צריכים ממשל רפובליקני שמרני שיראה אחרת את הדרך לטיפול המשבר בפלשתינה ובמסגרת זאת גם יתן מכת מוות לאונר''א. לדעתי שנתיים זה מוות בגסיסה ולכן זה ארוך מדי.

פייסל חוסייני המתון ייצג נאמנה את 'מדיניות השלבים' של אש''פ. הוא ייצג נאמנה את התחום המדיני, את ההידברות הדי קשוחה. פייסל חוסייני, בראיון לעיתון המצרי ''אל-ערבי'' בשנת 2001 אמר: ''הסכם אוסלו היה סוס טרויאני. מטרתנו האסטרטגית היא שחרור פלסטין מהירדן עד הים''.

אותו ''איש שלום'' מת ב-‏1 ביוני 2001 מהתקף לב כשהשתתף בכינוס הקפאת הנורמליזציה עם ישראל בכווית.
כחודשיים לפני כן, בביירות, באפריל 2001, הוא נשא נאום ובו אמר:
... there is a difference between the strategic goal of the Palestinian people, which is not willing to give up even one grain of Palestinian soil, and the political [tactical] effort that has to do with the [present] balance of power and with the nature of the present international system. The latter is a different effort than the former. We may lose or win [tactically] but our eyes will continue to aspire to the strategic goal, namely, to Palestine from the river to the sea. Whatever we get now cannot make us forget this supreme truth(http://www.palestinefacts.org/pf_current_faisal_huss...).

למרות שחוסייני נתפס ע''י מכריו הישראלים כאיש מתון וכאיש של שלום, המסרים שהפיץ בחברה הפלסטינית והערבית היו מסרים מלחמתיים שלא מכירים בזכות קיומה של ישראל. ב-‏5 בדצמבר 2000, הוא אמר:
The Palestinians are waging a war of independence that will end only when the last Israeli settler leaves the territories, and when Palestinians become a majority in the Holy Land, they will decide whether to allow the Jews to have a state.

לצערי הפלסטינים לא שינו עמדותיהם ואימות לכך ראינו בחודש האחרון בהתבטאויות של מנהיגים פלסטיניים מאש''פ, החמאס וארגונים אחרים.
_new_ הוספת תגובהנכון ומעניין. רק אתמול עוזר לנו מחמוד אזהאר, בכיר החמאס בעזה
איתן אדיר (יום רביעי, 29/09/2010 שעה 11:16)
בתשובה לאיתן אדיר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כשהוא טוען כי בכל עת שיו''ר הרשות הפלשתינית לשעבר יאסר ערפאת חש שתהליך השלום מול ישראל נקלע לקשיים הוא פנה לחמאס והורה לארגון לבצע פיגועים נגד ישראל.

לטענתו ערפאת הודה בדיעבד כי תהליך השלום מול ישראל היה טעות חמורה והצער שפקד אותו על כך שניהל מו''מ עם הכיבוש הציוני היה בסופו של דבר מה שהביא למותו.

(מצוטט מ''ישראל היום'', 29.9.2010, עמ' 3, http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Popups/ShowAttach.... ).
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי