פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לע.צופיה, 11/11/10 19:17)
עין צופיה - גם אתה מבין בקרבנו
אברהם שלום (יום שישי, 12/11/2010 שעה 2:12)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מוצא בהערתך את הסימנים של היהירים אשר אינם מבינים מהו דיון בחברה פתוחה 'אמנם כי אתם (מעט מן) העם ועמכם תמות חכמה'.אתה מחזיק כנראה את עצמך כמבין היחיד - בנוסף לברק ולנתניהו - וכועס על כל המביע דעה ופוגע במונופולין שלך. אבל כמה מליונים בעם ישראל, רבו של הצבור, מבינים את מצבנו המדיני ואת יחס הערבים אלינו טוב מן הממשלה. הם הצביעו עבור דרך אחת וקבלו ממשלה אחרת. דחו את ברק והורידו את מפלגתו אבל קבלו אותו כראש הממשלה בפעל.

חבל שהעברית שלך עלגת. מהו 'יש לנו אותך' שכתבת? - יש אינו פועל יוצא. העין הצופיה מצויה. יש עין צופיה. לא יש את העין הצופיה.

אם אתה משאיר הכל בידי ראש הממשלה ושריו ואינך מסכים שמישהו אחר יחשב, אינך צריך להשתתף בדיון -מדוע תביע דעתך, אתה מקבל כל מה שיאמר ראש הממשלה. לא נשאר לנו בדמוקרטיה הזאת לחשב על העתיד ועל המדינה, עלינו להקשיב רק לראש הממשלה. או אולי אתה מחשיב עצמך שיך לאותה חוג מצומצם אשר לו הזכות להביע דעה. ולא חשוב כמה אותם חכמים מתבדים - בענין אוסלו ובענין החרבת גוש קטיף, ובענין הדיונים עם ערפאת בקמפד דוד -עדין להם הזכות הבלעדית להכריז על האמת.

יש קשי מסוים בדבריך. הלא יש בקרבנו ראש ממשלה קודם - העומד למשפט פלילי בימים אלה - ואין הוא חושב כמו ראש הממשלה הקים. האם אפשר ששניהם צודקים כאשר הם אומרים דברים הפוכים. או אתה בולשביק. מסכים עם אולמרט כאשר הוא ראש ממשלה וחולק עליו כאשר אינו ראש ממשלה ואז אתה מסכים עם נתניהו. אולי הערצת את סטלין ואחריו את
כ'רושצוב ואחריו האמנת למאיר יערי אשר התאכזב מהם.

לפעמים אתה כותב דברים מענינים - בין אם אני מסכים ובין אם איני מסכים עמהם - ויכולת לכתב תגובה ענינית.

אני סבור כי ההערה שלך חסרת טעם.
_new_ הוספת תגובהעין צופיה - גם אתה מבין בקרבנו
ע.צופיה (יום שישי, 12/11/2010 שעה 6:02)
בתשובה לאברהם שלום
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני נגד דיון פתוח. עובדה אני משתף בפורום זה ולעיתים גם באחרים מזה שנים.ואינך יכול לטעון שפורום זה אינו פתוח.
גם אני איני שלם עם כל מעשי הממשלה, אך בהחלט שלם עם חלק גדול מהם.וזה בסיס לויכוח עמך, למשל, שאתה שולל אותם לא מתן הנמקה אמיתית.
אני גם איני מסכים עמך שהציבור הצביע עבור דרך אחת וקיבל אחרת. נתניהו כפוליטיקאי היה ידוע ומוכר היטב לציבור מכהונתו הקודמת. אין כל הפתעה בהתנהלותו. אני אישית בפורום זה בויכוח עם '' חכם ציון'' הבהרתי לו מה ''צפוי'' לו כאיש ימין מנתניהו.בטח ברור לך שלא השמאל הצביע לנתניהו, אז למה להלין?
אני אישית מבקר את כל ה''עייצס-גיברס'' העומדים בחוסר פעולה בצד הדרך ויודעים יותר טוב מכולם מה צריך לעשות ואיך לפעול.יש הבדל בין מתן עצה והבעת דעה.
איני חושב שיש קשר בין התנהלותו הפוליטית של ראש הממשלה הקודם לבין עמידתו לדין פלילי.גם איני חושב שיש סתירה בין הדרך שהוא הוביל כראש משלה לבין הדרך שראש הממשלה הנוכחי מוביל.
שניהם וקודמם וגם כל תכניות ''השלום'' במאה הנוכחית שואבות את השראתן מהתכנית המדינית שהכין ראש הממשלה דאז, אהוד ברק, לקראת מפגש קמפ-דיויד בשנת 2000.לכן אין סתירה בכך שהצבעתי לאהוד ברק ומאוחר יותר לאהוד אולמרט ועתה אני בהחלט תומך בדרכה המדינית של הממשלה הנוכחית.
אני בהחלט מקבל את הערתך על העברית העילגת שלי. בהודעות איני מתעמק בניסוח וכותב כפי שאני מדבר וזה לעיתים בהחלט עילג.
_new_ הוספת תגובהמדבר בשם המיליונים?
דוד סיון (יום שישי, 12/11/2010 שעה 6:53)
בתשובה לאברהם שלום
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבת: ''אבל כמה מליונים בעם ישראל, רבו של הצבור, מבינים את מצבנו המדיני ואת יחס הערבים אלינו טוב מן הממשלה. הם הצביעו עבור דרך אחת וקבלו ממשלה אחרת. דחו את ברק והורידו את מפלגתו אבל קבלו אותו כראש הממשלה בפעל''.

מהדברים משתמע כי אתה יודע שמיליונים הצביעו בעד דרך אחת וקיבלו ממשלה אחרת. ראשית לא מדובר במיליונים במיוחד אם את מוציא מהחשבון את הקולות שקיבלה מפלגת העבודה. זו טענה שעלתה בימי ממשלת שרון וגם אז לא היתה נכונה. שנית הטענה כאילו מישהו יודע מה באמת אותם מאות אלפים חושבים היא יומרנית, וזאת בלשון המעטה.
_new_ הוספת תגובהמדבר בשם המיליונים?
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 12/11/2010 שעה 7:03)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מענין לקרוא את דבריך .
ע.צופיה כתב פעמים אחדות בעבר כי המצביעים עבור הימין קיבלו ממשלה המבצעת מדיניות המנוגדת לרצונם .
לא זכור לי שטענת נגדו ''הטענה כאילו מישהו יודע מה באמת אותם מאות אלפים חושבים היא יומרנית, וזאת בלשון המעטה'' .
_new_ הוספת תגובהלא זכור לי!
דוד סיון (יום שישי, 12/11/2010 שעה 7:53)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. כבר כתבתי את עיקרי הדברים בעבר כאשר הטענות האלה עלו בסמוך להתנתקות.
ב. אני מציע לך שלפני שאתה פונה אלי תבדוק את הדברים שאתה עצמך כותב באותה רוח שאתה מבקר אותי.
ג. לא זכור לי שע. צופיה טען ''... כי המצביעים עבור הימין קיבלו ממשלה המבצעת מדיניות המנוגדת לרצונם''. זו גם לא טענה דומה מאד לזאת אליה התייחסתי.

אם נחוצה לך תגובתי כדאי שתציג את דברי ע. צופיה כלשונם.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי