פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לחכם ציון, 22/11/10 21:25)
מתי הם יפסיקו להזות?
ע.צופיה (יום שלישי, 23/11/2010 שעה 3:23)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה נותן משקל יתר להצהרות. אצל שכנינו ושותפינו לארץ ההצהרות ניתנו בשפע ולמטרות שונות. לעיתים כלפי חוץ ולעיתים כלפי פנים. מה שחשוב בעיני הם הארועים בשטח ולא הצהרת הכוונות.
כוחו של הפתח היה במחנות הפליטים ומטרתו הסופית הייתה ויתכן שעדיין קיימת- השמדת ישראל. להגשמת המטרה הוא היה חיב להוות את הכוח המרכזי במחנות הפליטים,בתחילה בירדן ובשנים מאוחרות יותר בלבנון.ברור שכוח זה השפיע גם על מאזן הכוחות בארץ המארחת.
איני חושב שהפתח רצה ברצינות להשתלט על ירדן.או מאוחר יותר על לבנון.זה היה מסיט אותו מטרתו האמיתית.
גם בירדן ומאוחר יותר בלבנון, כוחות מקומיים התחברו לפתח ,או אש''פ מאוחר יותר, לשם הגברת השפעתם במישור המקומי. הדבר סיכן את השלטון המרכזי. בירדן השכיל המלך לדכאם ולגרשם בזמן. בלבנון איחרו את המועד ואנו סובלים מכך עד היום.
הויכוח האמיתי בינינו הוא על גבולות ארץ ישראל. שנינו בעד מדינה יהודית. בנקודה זו אין ויכוח בינינו. אני מעדיף לקבל את המציאות הקיימת ולהתחלק עם הפלשתינאים החיים בין הים לירדן בשטח שנמצא בין הים לירדן. אתה אינך רוצה בכך ומחפש פתרונות קצרי-טוח או ארוכי טוח, לפי הנסיבות,איך ל''היפטר'' מהפלשתינאים האלה.אי הכרתם כעם בפני עצמו משייכת אותם, אוטומטית, לעם אחר במקום אחר. קביעה כי מדינתם היא ירדן תביא , בעתיד הקרוב, לדרישה לשלחם לחיות במדינתם ולא במולדתם.בשני המקרים יש אלמנט של כפייה ולא של שיתוף פעולה. בזמנים אחרים, במאות קודמות, זה היה פתרון שהיה מתקבל על דעת אומות העולם. כיום זה בלתי קביל ולכן גם לא מעשי ולא מציאותי.
אני מעדיף להיות פרגמטי ולא אידיאולוגי.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי