פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לע.צופיה, 28/12/10 20:52)
מלטה יוק, הטבח בארמנים יוק
גלעד היפתחי (יום רביעי, 29/12/2010 שעה 22:54)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ארדואן, והשכל שמאחוריו - שר החוץ שלו אחמט דאווטגולו - מובילים את תורכיה מזרחה, גם בגלל דחייתם ע''י אירופה וגם בגלל משיכתם להקים כוח אזורי של מדינות אסלאמיות.

לכן המשט לא היה במסגרת נסיונה של תורכיה להציג את עצמה כ''לא גרורה של איראן'', כי אף אחד לא חושב שהיא גרורה. דווקא טיעון הפוך יכול להיות מתאים יותר והוא שתורכיה רוצה להבליט את ייחודה, בכירותה וחשיבותה מעל איראן. כי לדעת מנהיגי תורכיה רק הם יכולים להציק ולתקוף את ישראל, מתוך הנחה סבירה שנתניהו וברק ילקקו להם את הנעליים. וכמה זה לא מפתיע! אכן הם מלקקים לתורכים את הנעליים. וכל זאת למרות עצירת מרמרה, שאין לה שום משמעות מבחינת ה''תבוסה צבאית'' אלא דווקא פגיעה ביוקרתה של תורכיה ובמוניטין האזורי שלה.

בקשר לאירופה לא ראיתי שום ''התנכרות גוברת של מערב אירופה לקיומנו העצמאי''. זה אולי בגלל שאני רואה טוב.... אבל יכול להיות שאתה רואה הרבה הרבה יותר טוב ואתה ראית גורמים באירופה שרוצים להשתלט עלינו (כלומר: לסיים את 'קיומנו העצמאי').

אז אני מציע לך להירגע. בינתיים אירופה לא הולכת רחוב בעניין ההכרה במדינה פלסטינים על הנייר. אבל גם אם ירצו ללכת כמו כמה מדינות דרום אמריקאיות אז הן לא יוסיפו דבר לפלסטינים ורק יסבכו את הפוליטיקה של הסכסוך כאן. וסיבוך של הסכסוך כאן יכול להקרין על יציבות התאים האסלאמיסטים שחדרו למערכת העצבים של האירופאים.

אירופה יודעת שלהרגיז את ישראל, אם בלחצים פוליטיים בלתי הוגנים ואם החרמות כלכליות, יכול להניע תהליך הופכי שיציף את אירופה במתיחות ובחוסר סדר ציבורי.
_new_ הוספת תגובהמלטה יוק, הטבח בארמנים יוק
ע.צופיה (יום חמישי, 30/12/2010 שעה 1:35)
בתשובה לגלעד היפתחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראה ידידי היפתחי, מחמאותך ''עשו'' לי את השנה.
מצד אחד אתה טוען ש''תורכיה שואפת להקים כח אזורי של מדינות'' ו''רוצה להבליט את יחודה'' אך מצד שני אתה טוען שאני שוגה בטענתי כי המשט היה במסגרת נסיונה להציג את עצמה כ'' לא גרורה של אירן''
מצד אחד כתבת שלעצירת המרמרה אין שום משמעות מבחינת ''תבוסה צבאית'' כי שטענתי ומצד שני אתה טוען שזו ''פגיעה ביוקרתה.........ובמוניטין האזורי שלה''.
ביחס לאירופה. די שתלמד את העמדה השוודית,נורוגית, בריטית,ספרדית ואולי גם אחרים כלפינו כיום לעומת עמדתם בעבר הלא-רחוק כדי ראייתך תתבהר קמעא.
אז נכון שאני מומחה מוכר לעניינים אסטרטגיים,אך דעתך חשובה לי תמיד.
_new_ הוספת תגובהמלטה יוק, הטבח בארמנים יוק
גלעד היפתחי (שבת, 02/07/2011 שעה 18:37)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עברה כחצי שנה והעולם משתנה לנו.

אירופה, ארה''ב והאו''ם לא מתלהבים מהעברת הצהרה על מדינה פלסטינית במועצת הביטחון. האו''ם הבהיר שהצבעה דקלרטיבית במליאה בספטמבר לא יכולה להתבצע כי מועצת הביטחון צריכה לאשר זאת קודם. והרי היא לא.

בינתיים העולם הערבי עובר זעזועים של ''אביב ערבי'' שנכנס כבר לחום של ''קיץ ערבי''. תורכיה וסוריה הפכו לאוייבות ויש מתח בגבול - חשש שהסורים העלו יחידות טילני נ''ט ושהצבא התורכי מרכז כוחות כי אולי הוא יפלוש לצפון סוריה.

משט פלוטילה 2 תקוע ולא מצליח לצאת לדרך. תורכיה מפרסמת הודעה שמאשרת את עמדת ישראל שהתקלה במדחפים היא תקלה ישנה ולא שחיילים ישראלים חיבלו בהם, כפי שאנשי המשט מצהירים (מניין הם יודעים מי חיבל במידה ובאמת היתה חבלה? הם רק יכולים להעריך. אבל אם היתה תקלה קודמת אז כל האשמה מתגלגלת על 'לוחמי החופש' האלה).

אנחנו באמצע שינוי אזורי שאנחנו לא יודעים את סופו, אבל בהחלט יכולים להשפיע על כיוונו.
_new_ הוספת תגובהמלטה יוק, הטבח בארמנים יוק
ע.צופיה (שבת, 02/07/2011 שעה 20:29)
בתשובה לגלעד היפתחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

העולם כל הזמן משתנה.
את מה שנקרא ''האביב הערבי'' אף אחד אינו יכול לצפות מראש, כפי שעדיין לא ניתן לצפות את סופו. יתכן שהוא יעצר במצרים ויתכן שהוא יסחוף את כל המזה''ת.
קרבתו של אובמה לבחירות שניות והבנתו כי העולם המוסלמי לא נטל את ידו המושטת קצת ריסנו את מעשיו ובגלל טיפשותם, הרי שריסונם פרושו פחות מעשים טיפשיים. זה נתן קצת אויר לנתניהו ונקוה שהוא ינצל זאת בחוכמה.
האיום של ספטמבר היה תמיד תקשורתי יותר ממעשי, אך האירופאים עדיין לא איתנו כפי שהיינו רוצים או כפי שהיו בעבר.דוקא האופנסיבה המוסלמית קיצונית באירופה תחזיר אותם אלינו תוך כמה שנים.
לדעתי אין לנו כל השפעה על ''האביב הערבי''.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי