פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לההפקרות בבתי-המשפט, 03/06/11 14:47)
שמעון, נדמה לי שיצרתה אי הבנה...
חכם ציון (שבת, 04/06/2011 שעה 15:48)
בתשובה לההפקרות בבתי-המשפט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאלה נכונה ובמקום.... לא נראה לי שמדינה ... ואפילו מצרים, שרוצה לנצח וכדי לנצח ולהשיג את מטרותיה, ולו המוגבלות, היא חייבת להפתיע.... שאותה מדינה תודיע דקה לפני למדינה הנתקפת שהיא מתכוונת לתקוף למחרת.

אינני מאמין שמצרים חשבה שהיא צריכה שישראל תתקוף קודם כדי להיראות כאחת שלא פתחה במלחמה. מצרים לא היתה זקוקה לתמיכה המדינית בה. מה שהטריד את המצרים הוא כיצד הם מצליחים לממש את יעדי המלחמה הזאת שהיו כיבוש והשתלטות על רצועת המדבר שממזרח לתעלת סואץ, כדי להניע תהליך מדיני בה ישראל תיסוג מכל סיני תמורת הפסקת מצב הלוחמה.

לפני שעת ה''ש'' רוב סוללות ההגנ''א היו ''מקופלות'' (להוציא את הסוללות שפעלו בבט''ש) וכדי לפתוח אותן היה סדר גודל של שעה-שעתיים (מותנה בסוג הסוללה). כלומר, בבוקר יום הכיפורים, כמתוכנן מ-‏10, אילו היו המטוסים תוקפים, חלק גדול מהסוללות היו מטרות פאסיביות שנוחות לתקיפה ולא מייצרות איום.

גם המצרים יודעים שכל שעה לפני פתיחת מלחמה היא שעה שהמפתיע יכול לשנות את פניה. אילו גולדה היתה מאשר את תקיפת חיל האויר על מערך ההגנ''א המצרי שממערב לתעלה, כאשר כל חיל האויר מתפנה למשימה הזאת, הרי שההצלחה בהשמדת הטילים היתה משמעותית ואולי אפילו מונעת את פלישת המצרים מזרחה מתעלת סואץ. כי אז מטוסי חיל האויר היו פנויים לטפל במטרות הצבא המצרי ולהסב לו נזקים גדולים במצרים.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי