פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אם ארה''ב תרצה לתקוף
המסביר לצרחן (יום ראשון, 06/11/2011 שעה 20:42) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז רוסיה וסין יקחו צעד אחורה ויתנו להם להשלים את המלאכה. איראן גרעינית לא מתאימה לתמונת העולם החדש כפי שרוסיה וסין רואים אותה. נראה לי שכולם למדו לקח מהגרעין הפקיסטאני שהיום אפילו לפקיסטאנים אין שליטה עליו. הפקיסטאנים משנעים את חלקי החומרים הגרעינים ממקום למקום כי הם לא רוצים שהאמריקאים ישימו יד עליהם. זוהי שערוריה שהעולם התרבותי לא יכול לשתוק מולה. בסוף אמריקה תתקוף באיראן, אבל לפני או המקביל היא תצטרך לבצע מבצע מסובך הרבה יותר, להשתלט באחת על הגרעין הפקיסטאני, למרות שהוא מפוצל ונייד. האמריקאים חייבים ללכת על שתי המדינות האסלאמיות האלה כמקשה אחת, ורק כשהם ישלימו את הדרוש הם יבצעו את המהלך הדו-ראשי.

הרוסים והסינים מבינים שזה האינטרס שלהם גם כן. הם יתנו לאמריקאים להוביל קואליציה מערבית בלי שותפות ישראל, כדי לא להניח לגורמים אסלאמיסטיים פתחון פה (להוציא כמובן טענות קונספירטיביות נדושות שישראל שולטת באמריקה).

מצבו הקשה של אובמה לקראת הבחירות בעוד קצת יותר משנה ישפיעו עליו לקבל החלטה לתקוף באיראן עד יום שלישי הראשון בחודש נובמבר 2012. אין ספק שההצלחה המבצעית בטוחה מראש, כי המשימה הצבאית אינה קשה במיוחד. בטח לא לאמריקאים שיכולים להציב כמה מאות מטוסים וכמה אלפי טילי שיוט במרחק כמה מאות קילומטרים בודדים מהיעדים ולבצע מטסי תקיפה נקודתיים במשך שבוע או שבועיים.

כל מי שאומר שישראל יכולה לחיות עם איראן גרעינית או שמדבר טיפשות טהורה או שהוא תודרך לשקר.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי