פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
בנייה בארץ ישראל
(יום שני, 07/11/2011 שעה 23:03) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דיון 6774
''אני יודע שנושא ההתיישבות שחשוב מאוד לכולכם חשוב גם לי, אבל שיהיה ברור, אנחנו נמשיך לפעול בהתאם לחוק. המאמץ העיקרי צריך להיות מושקע בחיזוק היישובים...'' ציטוט של דברי נתניהו עם קישור לאתר בו מצוטט בין היתר:
''בשבוע שעבר הוריתי להאיץ את הבנייה בירושלים, מעלה אדומים ובמקומות נוספים בכ-‏2,000 יחידות דיור...''
א. הנושא של בנייה בארץ ישראל חשוב מאוד בהרבה סיבות.
פורום ארץ הצבי ציטט דברי נתניהו אודות החשיבות של התיישבות. מצד אחד הוא בעד חיזוק ההתיישבות ובעד בנייה ובאותה עת מזהיר מלהגזים לבנות במקום לא ראוי. נתניהו הורה להאיץ את הבנייה ולהוסיף יחידות דיור.
יש בצעד זה חשיבות רבה מהרבה סיבות ומהן החשיבות של מקומות דיור - היינו לספק בתים למגורים לאוכלוסיית ישראל הצומחת ובהתחשבות במה שכל אדם זקוק למגורים ראויים.
לא רק זה אלא עוד חשיבות במה שיש קיום לערך הכתוב בתורה שלנו שם כתוב ''וירשת וישבת בה'' המלמד שיש ערך ליישב את הארץ. הן להנחה שרבים חושבים, שהתורה אגדה עדיין יש ביטוי של הערך התרבותי במה שפנה העורך של התורה לקהל שומעיו בנושא של יישוב הארץ וביותר להנחה שהתורה רוחנית יש ערך רוחני ביישוב הארץ.
ב. מאוד חשוב הן להוסיף ביחידות הדיור והן לאזן את הצורך הבסיסי של דיור בתוך מסגרת החוק. להתרחק הן מהקצה לא לבנות כלל בנייה חדשה בירושלים כאשר קיים צורך בסיסי של דיור ובנוסף ערך תורני כנזכר ושלא לבלום בנייה עקב האומרים ''אל תעניש את הפלסטינים בבנייה'' אלא לשים לב שמדובר בצורך בסיסי של דיור ובסיבה זו חיוני לספק מספיק דירות מגורים לעם, והן להתרחק מהקצה ממול למלאות את כל ארץ ישראל ההיסטורית בבנייה באופן הפורץ את המגבלות של החוק.
ג. אלא באיזון שבתוך מסגרת החוק להגביר ולהאיץ את הבנייה וליישב את ארץ ישראל בהספקת דיור חיוני.
ד. כידוע מחסור בדיור גורם העלאת מחיר עקב הביקוש ולכן קיימת סיבה נוספת להרבות ביחידות דיור היינו לאפשר לזוג לקנות דיור בר השגה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי