פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה ליענקלה, 21/12/11 8:24)
טענותיך, יענקלה, מופרכות!!!
דוד סיון (יום רביעי, 21/12/2011 שעה 9:22)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. קודם טענת שהחלטת סן רמו קבעה את הפרוש והראיתי לך שזה לא נכון. כעת אתה טוען בדבר אמנה בינלאומית אבל לא מציג את הנוסח שלה. אם תציג אותה (את שמה וציטוטים נבחרים ממה שנכתב בה) אפשר יהיה לדון במשמעותה. אחרת זה כמו לדרוש שנחפש מחט בערימת השחת.

2. פורסמו הרבה מפות אלא שהן לא היו חלק מהחלטות סן רמו או החלטות אחרות במשקל הזה.

3. החלטת סאן רמו הסמיכה את מי שיחזיק את המנדט לקבוע את גבולותיו הפנימיים. הנה הקטע שאומר זאת:
''… the administration of Palestine, within such boundaries as may be determined by the Principal Allied Powers, to a Mandatory, to be selected by the said Powers''.

מאחר ולבריטים היו הבטחות לערבים (מכתבי מקמהון) וליהודים (הצהרת באלפור) הם רצו לספק את שני הצדדים. לכן הם לא קיבלו על עצמם את המנדט עד אשר הנוגעים בדבר קיבלו את הדין: מזרחה מהירדן לערבים וממערב המנדט על פלשתינה שבתוכו בית לאומי ליהודים.

4. היהודים השקיעו המון עבודה בשנים שקדמו לשנת 1922 כדי לשכנע את המעצמות לקראת הסכמי פריז ובעת החלטת סן רמו שהמנדט יכלול את השטחים ממזרח לירדן. זה לא עזר להם ובספו של דבר הבריטים איימו עליהם שנוסח המנדט האוהד להם ישונה, אלא אם יחתמו על הסכמה. כל ההנהלה הציונית חתמה על כתב הסכמה הזה. רק לאחר מכן הלכו הבריטים לחבר הלאומים והסכימו לקבל על עצמם את המנדט על פלשתינה שבו הוכנס סעיף (מס' 25) שמאפשר לבטל עניין הבית הלאומי בחלק מהשטח. להם הם קבעו את הגבול המזרחי למי אפשר יהיה לא נכוןתציג את האמנה ונדבר.

היהודים, שעסקו במלאכה (ויצמן וכמה חברי ההנהלה הציונית ואנשיהם הטכניים: אהרון אהרונסון וטולקובסקי) עבדו סביב השעון. אבל בסופו של דבר לא קיבלו את מבוקשם. לדעתי הם עשו את המירב במציאות בה היהודים היו מיעוט קטן בארץ.

5. אני חושב שאתה טועה, כי הנתונים אינם לצידך. מצד שני זכותך להאמין וגם לפעול בכיוון.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי