פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לשמעון מנדס, 04/02/12 10:37)
מעניין שתמיד המפלט שלנו הוא בכסף
בצלאל פאר (שבת, 04/02/2012 שעה 23:08)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני משער שאנחנו צועדים לקראת מלחמה בא ניאלץ להפעיל יותר כוח בפחות זמן. הזירה הלבנונית היום תהיה שדה מטרות לתקיפותינו, משום שהלבנונים לא קיימו את החלטה 1701, משום שהחזבאללה יושב בממשלה ומשום שצבא החזבאללה פועל ממקור סמכות שאינה ממשלת לבנון ומתוך כניעת ממשלת לבנון. בסך הכן יכולת השיגור של החזבאללה הוכפל מאז מלחמת לבנון (אני מתכוון למסר המשגרים ולא למספר הטילים שהגיע ל-‏120 אלף). המשמעות שהצפון יספוג הרבה יותר רקטות. המרכז יספוג טילים ארוכי טווח יותר, אבל בהנחה שחיל האויר יוכל להשמיד את המשדרים בזמן קצר יחסית, אני מניח שמספר הטילים שיגיעו לגוש דן יהיה קטן מהמצופה (משגרי הרקטות הגדולות הם משאיות ענק שמהוות מטרה איטית יחסית ונוחה לתקיפה, לישראל יש הרבה יותר יכולת טובה ורחבה ליירט רקטות ארוכות טווח מהקרקע ומהאויר).

כנ''ללגבי סוריה שלה יש את טילי הסקאד המשופר. סוריה יודעת והיא כבר הוזהרה בעבר ששיגור טיל לעבר ישראל משמעותה מלחמה כוללת, בה ישראל תפגע בחיל האויר, הגנה אוירית ומערך שיגור הטילים של סוריה ובמהלך שני פגיעה בתשתיות. ישנה אפשרות תמיד להכניס צבא לכיוון דמשק. היום לא נראה שהצבא הסורי מסוגל לפעול בלכידות וביעילות. לא נראה לי שחיילים יסכנו את חייהם עבור אסד העלאווי. כך שהסיכוי שסוריה תפעל בהיקף מלא הוא בעל סבירות נמוכה. אבל בהחלט יכול להיות שקבוצת קצינים וחיילים תומכי אסד ינסו לשגר כמה טילים. חיל האויר בנוי לטפל באיומים מהסוג הזה.

אני מאמין שנתניהו וברק ימצו את יכולות צה''ל לתקוף ןלהגן תוך הסבת נזק כבד לכל מדינה וארגון תוקפים. אני מאמין שאם יהיה לחץ שלא אירופה או אמריקה ישראל תדחה אותו, אם כי אני חושב שלא יהיה שום לחץ כזה, והן תיתנה לישראל את הזמן לסיים את המלחמה בצור מבוקרת.

בכל מקרה ישראל תהיה חייבת להכות קשה בתוקפים כדי לעצם 'תג מחיר' שייגבה ממנו גם בעתיד ואולי אף יותר, כך שהרצון לפתוח במלחמה נגד ישראל יהיה נמוך יותר.

היום אין סיכוי להגיע להסכם עם הרש''פ. הם התבצרו אחרי מספר תנאים שרק בקיומם הם מתכוונים לחזור לשיחות. הבעיה שהתנאים הראשוניים האלה לא מוקבלים על ישראל גם כסעיפים בסיום המו''ם - נסיגה מלאה לגבולות 67', קבלת 'זכות השיבה', הפסקת הבניה בשטחים.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי