פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
לא נראה לי
ע.צופיה (יום שלישי, 26/06/2012 שעה 18:57) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המחקרים שאתה מביא נראים בעיני די טפשיים.
נכון שפירוק גוש היורו יערער את כלכלות הגוש ותהיה תקופת מעבר להסתגלות למטבע מדינתי.
אך יש לזכור כי הכלכלה הגרמנית בניגוד לכלכלות אחרות ובטח ןבטח בניגוד ליוון, ספרד, פורטוגל, אירלנד וקפריסין, היא חזקה לאין ערוך, היא חזקה, יציבה ובעלת פוטנציאל גידול ברור. כמו כן יש לזכור כי בעת פירוק הגוש כל מדינה תקבע את שער המטבע שלה ( מה שאין אפשרות כיום) ובמידה ואכן תהיה אבטלה גדולה הרי יכולה ממשלת גרמניה לפחת את המרק החדש באופן שיגביר את היצוא במידה ניכרת.
גם איני מסכים להנחה כי המדינות המרכזיות של גוש האירו יתמכו במדינות החלשות בכל מחיר. במקרה כזה אירופה תהפך לגוש עם תשלומי ''רווחה'' בכמות בלתי סבירה וגורלה יהיה כגורל יוון.
הגרמנים הם עם חרוץ ותכנית ''הצנע'' בנויה לפי מידותיהם.אם הדרומיים באירופה לא יאמצו את ההרגלים של הגרמנים כנראה שבסופו של דבר יצטרכו להיפרד.
_new_ הוספת תגובהלא נראה לי השימוש בביטוי ''טפשיים''
דוד סיון (יום שלישי, 26/06/2012 שעה 20:01)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המסר העיקרי של המחקרים עליהם מדובר הוא שהתפרקות הגוש תגבה מחיר גבוה בהרבה מנסיון ''כנה'' לפתור את המשבר; שנזקי התפרקות הגוש ימשכו זמן ארוך.

אין בסיפור שום הנחה שהמדינות המרכזיות יתמכו במדינות החלשות.

מבט קצת אחר על הכלכלה החזקה של גרמניה יבהיר שלמעשה צמיחתה והתפתחותה נעצרה לפני הקמת הגוש. מבט כזה יבהיר שהקמת הגוש תרמה להתחזקותה במחיר החלשת משקי הפריפריה. מבט כזה יבהיר שגם תוכנית הצנע לא תפורה לפי מידותיהם של הגרמנים. מבט כזה יבהיר שגם גרמניה נזקקה לתמיכה, לשירותי ''חילוץ'' של הגוש. בסוף אינני בטוח אם גרמניה נוהגת כפי שהיא עושה מעמדה של כוח כלכלי אמיתי (http://www.economonitor.com/blog/2012/06/why-germany...).
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי