פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
מדינות אירופה תורמות לארגוני שמאל בישראל במטרה לפורר את החברה הי
בצלאל פאר (שבת, 22/12/2012 שעה 19:55) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הישראלית מבפנים ולהעצים את הלחץ מבחוץ. מבחינתם ישראל חייבת להיות נרדפת שמא תתחזק יותר מדי ותהיה עצמאית מדי, ובכך תפגע באינטרסים כלכלייםפ של אירופה במזרח התיכון - בעיקר הנפט. לכן לאירופה יש אינטרס בישראל מוחלשת, ולכן היא מתערבת בחיים הפנימיים כאן באמצעות סוכנים-של-רצון-טוב, שממלאים תפקידים בכל מיני ארגונים חברתיים שנולדים ומתים, משתנים ומתחלפים. כנראה שישנם כמה שמאלנים שמבינים שאפשר להרוויח יפה בלהיות סוכן זר בארתך ולפעול נגד האינטרס של מדינתך.

מדינות אירופה תרמו ברבעון הראשון של 2012 לארגוני השמאל בישראל סכום של למעלה מ-‏5 מיליון שקלים. ברשימה אין אף ארגון חברתי ימיני שיכול להתרפק על הכסף. נורבגיה ל”האגודה לזכויות האזרח”, תרומה בגובה של למעלה ממיליון שקלים. המטרה: “קידום זכויות אדם לתושבי ירושלים המזרחית”. האגודה זכתה לתרומה נוספת מהאיחוד האירופי, בסכום של כחצי מיליון שקלים. נורבגיה תרמה סכום של 390 אלף שקלים לטובת עמותת “חינוך לשלום”. המטרה: “פעילויות חינוכיות שנועדו לקדם את הסיכויים להשגת הסכם ישראלי-פלסטיני”. בפועל ברור שאין הכספים מוצעים לא לחינוך ולא לשלום אלא רק לפעילות תעמולתית נגד ישראל. “המוקד להגנה על זכויות הפרט”, המסייע בעיקר בהגשת עתירות של פלסטינים לבג”ץ, זכה לתרומה של כ-‏950 אלף ש''ח ממשרד החוץ הנורבגי ול-‏245 אלף ש''ח ממשרד החוץ הבלגי בעבור “תמיכה בסיוע משפטי עבור זכויות האדם של פלסטינים בשטחים הכבושים”.

שגרירות בריטניה תרמה 80 אלף שקלים לטובת פרויקט הוידיאו של ארגון “בצלם”. הקרן המשותפת של ממשלות שווייץ, דנמרק, שבדיה והולנד, העבירו 34 אלף שקלים עבור “הגנה על זכויות העבודה של עובדים פלסטינים המועסקים על ידי ישראלים” לטובת עמותת “קו לעובד” וכן 420 אלף שקלים עבור ארגון “הועד הציבורי נגד עינויים”. הארגון זכה לתרומה בסך 339 אלף שקלים מהאיחוד האירופאי עבור “הכשרת אנשי מקצוע בתיעוד עינויים”. אפשר לראות זאת כהתערבות אירופאים ישירה במלחמה המתרחשת כעת ביו''ש.

חבל שהחוק שמגדיר תרומות כאלה כמעשה פלילי לא עבר בכנסת. אני רוצה לראות כיצד בריטניה/בלגיה יגיבו אם ישראל תתרום לעמותה בריטית שפועלת למען הרזיסטאנס הקתולי בצפון אירלנד תחת הסעיף ''קידום ההידברות בכל דרך אפשרית בין הקתולים ללא-קתולים בצפון אירלנד'' או לעמותה פלמית שרוצה להתנתק מהוואלונים תחת סעיף ''קידום ההידברות והפיוס בין בעמים למען הקידמה והנשגב''.

אני חושב שלאור התנהלותה הנואלת של אירופה בהצבעה באו''ם נגד השלום ובגינוי ישראל על החלטת הממשלה לבנות במזרח ירושלים ישראל צריכה לאסור על תרומות כלשהן מאירופה לארגונים בישראל באמצעות חקיקה בכנסת הבאה, ולפעול כנגד כל מדינה שתפר את החוק באותו מטבע. אינני חושב שישראל צריכה להניח לבריטניה להמשיך ולכבוש את איי מלבינאס (פוקלנד בלשון הכובש) רק משום שלאחרונה התגלו בחופיה עתודות גז גדולות.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי