פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
מה משמעותו של ''ציווי ה''' ?
בצלאל פאר (יום שני, 21/01/2013 שעה 9:48) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וַתִּירֶאןָ הַמְיַלְּדֹת, אֶת-הָאֱלֹקִים, וְלֹא עָשׂוּ, כַּאֲשֶׁר דִּבֶּר אֲלֵיהֶן מֶלֶךְ מִצְרָיִם; וַתְּחַיֶּיןָ, אֶת-הַיְלָדִים. כי כאשר יהודי נאלץ לבחור בין הציווי של שליט בשר ודם ובין ציווי ה'

כיצד אדם יודע מהו ציווי אלוהי? ע''פ המקורות, האדם רואה (''ותיראן המילדות את האלוהים'') את האלוקים מצווה אותו. מכאן שזה תנאי להכרה בציווי האלוהי.
הבעיה שלנו היום היא שיש הרבה רבנים ורבנים ללא-כיסוי (הכוונה ללא כיסוי של הכשרה להיות רב, כמו ''הרנטגן'', או אמנון יצחק, אבל עם כיסוי ראש גדול מאוד. נדמה לפעמים שככל שכיסוי הראש גדול יותר, כך אמונתו של אותו דתי מופרכת והזויה יותר). אותם רבנים והמתחזים לרבנים מודיעים לנו השכם והערב על כל מיני ציוויים אלוהיים למרות שמעולם אלוהים לא נגלה להם, אפילו לא בחלום, ובודאי לא בשום אירוע מכונן.

הצרה היא שרבים מהרבנים האלה לא נוהגים לפי דרך הצנע לכת שכן לפי חז''ל ''דרך ארץ קדמ‏ה לתורה''. שנאמר ע''י שמעון הצדיק במסכת אבות ''על שלושה דברים העולם עומד על התורה, ועל העבודה, ועל גמילות החסדים''. רוצה לומר, שלימוד תורה בכל היממה, בכל השבוע, בכל החודש, בכל השנה היא ביטול זמן והפרת המצוות. חייב אדם לצאת לעבודה, לפרנס את עצמו ומשפחתו ולעזור לאחרים. שנאמר ''אהבת חינם'' כפי שהגדיר הרב קוק.

אז יאללה, שיחזקו את אמונתם בבורא עולם ובלבד שייצאו לעבוד (ולא לעבודה) ובעיקר לתת גמילות חסדים ולא לקחת גמילות חסדים מהמוני מעריציהם השוטים ובכספם להתבצר בוילות ענקיות ולרכוש כמה מרצדסים בוהקים!
_new_ הוספת תגובהמה משמעותו של ''ציווי ה''' ?
נסים ישעיהו (יום שני, 21/01/2013 שעה 18:57)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד

וַתִּירֶאןָ זה מלשון יראה ולא ראיה. לא כתוב וַתראנה.

ציווי ה' זה פשוט המצוות, להם היו שבע מצוות בלבד, ככתוב במאמר, ומה שנגד למצוות - סירבו לבצע גם אם נדרשו לשלם את המחיר היקר ביותר.

ובמה שנוגע לאקטואליה, לנו יש כך וכך מצוות; מי שדבק בהן באמת - אשריו ואשרי חלקו. מי שאינו דבק - לא משנה גודל הכובע שהוא חובש וצורתו, שומר נפשו ירחק ממנו.

חבל מאד שיראת ה' מזוהה כיום עם הפרצוף של השרלטנים כי זה רחוק מאד מן האמת, וד''ל.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי