פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
לא מדובר בטפשות!
דוד סיון (יום חמישי, 07/03/2013 שעה 10:34) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דוד סיון:

א. כדי שיהיה לנו עם מאוחד צריך שיהיה אצלנו שוויון בחובות ובזכויות. זו המשמעות האמיתית של הקריאה לשוויון בנטל – בחובות.

יש שתי קבוצות, החרדים והערבים, שהמדינה מקנה להם זכויות אבל מחובת הגיוס לצבא היא פוטרת אותן ובאופן לא ראוי. זה אופן לא ראוי כי זה נקבע על פי השתייכות לקבוצה.

עם מאוחד הוא אכן עם חזק יותר. אבל כאשר יש קבוצות שלא משתתפות כלל זה פוגע באחדות ובמיוחד ביכולת להתמודד עם הבעיה שהגדרת כהכי חשובה – הפצצה האיראנית. לכן ראוי שהשוויון בנטל יהיה חלק חשוב מהאג'נדה של הממשלה.

הנושא הזה כבר עומד על הפרק למעלה מעשור כולל הבטחות של פוליטיקאים שהוא יטופל כראוי. אבל בהגיעם לפיסגה הם בחרו שלא להתמודד עם הבעיה, כי זה הקל עליהם להרכיב ממשלה עם החרדים. כעת נוצרה הזדמנות שצריך לנצל אותה לתיקון המצב – להטיל את חובת הגיוס על כל מי שכשר.

שתי הערות:
א.1 התקציב תלוי בהחלטה בדבר שוויון בנטל ולכן ראוי שההכרעה בעניין השוויון בנטל תתקבל קודם.
א.2 העובדה שחרדים כבר משרתים מהווה סימן שהשגת השוויון בנטל לא יפגע באחדות.

ב. לאחדות העם יש גם חשיבות להעלות את הנושאים הקשורים ב''צדק חברתי'' . לכן גם הנושאים האלה צריכים לתפוס חלק חשוב מהאג'נדה של הממשלה שתקום.

ג. הטיפול בנושאים החברתיים (שוויון בנטל, צדק חברתי) הוא לא פחות חיוני מאשר הטיפול בנושאים שהצגת בראש הסולם. ממשלה ראויה צריכה להיות מסוגלת לטפל בכל אלה במקביל.

ד. עבור חלק ניכר מהציבור (בעניין השוויון בנטל מדובר בכ-‏890 אלף בוחרים) סדר העדיפיות שצריך להנחות את הממשלה הבאה שונה מאד מזה של הממשלה הנוכחית. זה לא אומר שבעיניהם מי שחושב אחרת הוא טיפש.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי