פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לדוד סיון, 16/03/13 6:55)
שינוי החוק זה דרכי נועם
בצלאל פאר (שבת, 16/03/2013 שעה 7:23)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חוק גיוס החובה הקיים חל גם על החרדים. אז למה לחוקק חוקים מיוחדים לחרדים?

חוק הגיוס חובה צריך לחול על כל אזרחי ישראל - חרדים, חילונים, ימנים שמאלנים, יהודים וערבים. גיוס החובה צריך להתקיים בשתי דרכים: גיוס לצה''ל או גיוס לשירות אזרחי. תהליך המיון לגיוס מתבצע בבק''ום, שם יופנו המתגייסים למקומות שירותם. סביר שרוב החרדים (כמו הערבים) יופנו לשירות אזרחי כשלהוא.

כל מתגייס יזכה בזכויות הקיימות לכל חייל צה''ל שהוא. כל המחמק משירות ישלם על אי מילוי החוק כמצופה ממנו. העקרון הבסיסי הזה קיים בחוק. בהוראות שעה לא גייסו ערבים וצמצמו את מספר החרדים המתגייסים כבר בתחילת המדינה.

כל שינוי במציאות צריך להיעשות במידה ובתיאום עם החרדים (והערבים, במידה ויוחלט לשלבם בקיום החוק) ולא בדרך החרמתם. ברור שצה''ל לא ירצה ולא יוכל לקלוט אלפי חרדים בשנה, אבל מנגד גם מערכות אחרות במדינה לא מסוגלות לקלוט אותם בהיקפים גדולים כל כך. צריכים להיערך לשינויים האלה בצה''ל ובחברות הציבוריות לאורך זמן.איום כלכלי על אי מתגייסים הוא נכון, ובמידה שיינקט גם אל מול משתמטים חילונים, ובמידה ותהיה הידברות של רצון טוב בין הממשלה לבין החרדים. לגבי ההידברות מתוך רצון טוב, נראה לי שהדבר לא ייפתר בקדנציה של הממשלה הנוכחית, לאחר ש'יש עתיד' והבית היהודי' התעקשו לא לכלול יהודים.... לא לכלול חרדים בממשלה.

שאלת הגיוס, או בעצם, אי הגיוס של החרדים, תמיד תוכל להיות התירוץ למשבר ממשלתי עתידי ולהקדמת הבחירות, למרות שההצהרה/הבטחה של דורשי השינוי מופרכת וחלולה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי