פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
לגבי יכולתה של ישראל לתקוף לבדה באיראן
בצלאל פאר (שבת, 13/04/2013 שעה 12:34) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בלי לחשוף טכנולוגיות ויכולות מבצעיות אני יכול לומר בלב שלם שלישראל יש יכולת יפה לתקוף ולהשמיד כל מטרה במדינת איראן ולהוציאה מכלל תפקוד. זה כולל את שתי מפעלי-המנהרות שבהן רוכזו הצנטריפוגות (מספיק להחריב את פתחי הכניסה והאיוורור של המנהרות, ליצור גלי הלם אדירים שייכלאו במנהרות ולהקריב את ההר מעל הפתחים האלה. כל מה שבפנים מתרסק לרסיסים ומאדה בחום אדיר. הפצצה עצמה לא צריכה להגיע 70 מ' מתחת לפני הכניסה).

צריך להבין שככל שאנחנו רחוקים מה''90%'' שנתניהו הציג באו''ם כ''קו אדום'' כך המטרות האפקטיבות להשמדת היכולת האיראנית ליצור נשק גרעני הן מטרות קבועות: מפעלים, מכוני מחקר, בסיסי ניסוי וכו'. מרגע שאיראן תייצר חומר גרעיני מזוקק לפצצה כך היא תוכל לנייד את הטענת הפצצה על הטיל. מתוך הנחה שיש לה כבר טיל עם מנגנון הפעלה לפצצה שבודאי קיבלה מצפון קוריאה, במצב כזה ישראל תצטרך מודיעין טקטי איכותי כדי ליצור ''דף מטרה'' אקטואלי-ריאלי. וזה דבר קשה יותר ובלתי בטוח מלכתחילה.

לכן חשוב שישראל תדבוק במדיניות נתניהו שאומרת שישראל לא יכולה להרשות לעצמה שאיראן תחרוג מהעשרת אורניום ל-‏20%, והיא מחוייבת לעצור התגרענות איראנים לפני ( ל פ נ י ) שהיא מגיעה להעשרת 90%!!!

רבים טועים לפרש את מה שנתניהו אמר בכינוס האו''ם כאילו ההגעה ל-‏90% בדיוק היא עילה לתקיפה. נתניהו אמר שיראל רואה בהגעה לרמה זו כסיכון על קיומה, והובן היטב מדבריו שישראל תפעל ל פ נ י שאיראן תגיע לרמת העשרה זו.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי