פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים
בצלאל פאר (יום שני, 05/08/2013 שעה 23:08) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אירופה בכלל מרגישה כאילו היא השופטת של העולם בשעה שהיא עצמה רקובה מבפנים. מספר הקונפליקטים הלאומיים-חברתיים באירופה הוא גדול מאוד. התחושה היא שאירופה די שקטה ויציבה, אבל מתחת לפני המים היא בעלת פוטנציאל להתפוצצות, בטח במצב כלכלי קשה, וכל זאת ללא קשר לצמיחת הקהילות המוסלמיות והשחורות. בספרד האבטלה מעל 20% (ולצעירים מעל 50%). ולא מדובר רק על שחקני החיזוק המוסלמים והשחורים שהחלו להציף את אירופה כבר מלפני 30 שנה אבל בעיקר בעשור האחרון. אני מדבר על קונפליקטים 'קטנים' בין לאומים שונים באירופה שחלקם חיים בכפיפה אחד תחת קורת גג של מדינה ריבונית אחת.

בספרד יש קונפליקטים של הממשלה המרכזית עם הבאסקים והקטלנים. ישנה מתיחות בין ספרד ובריטניה בנושא גיברלטר (רק בחודש האחרון היה אירוע ירי של משמר החופים הספרדי על ספינה של גולש בריטי שחדר למים הטריטוריאליים של ספרד. מה קרה שפתאום הספרדים מחליטים בניגוד למקובל לאכוף את הריבונות הלאומית שלהם באירופה מאוחדת? הדבר נבע מהמח בין הספרדים והבריטים לגבי השליטה על גיברלטר, מקום קטן מאוד עם אופק רחוק מאוד. הספרדים גם מנעו עיכבו של 2000 רוכבי אופנועים בריטיים ואירופאים אחרים מגיברלטר צפונה למרחבי אירופה בשל אותה הפגנת בעלות ספרדים על גיברלטר. אני לא שולל אפשרות שהספרדים יפלשו צבאית לגיברלטר כשהעניינים באירופה יתמוססו וייצאו משליטה. לספרד יש גם את ספרד המרוקאית, קולוניה ספרדית פעילה על אדמת צפון אפריקה, בדיוק ממול לגיברלטר. הספרדים הקימו גדר ביטחון אימתנית בינם לבין מרוקו הרבה זמן לפני שישראל הקימה גדר ביטחון (חלקית) בינה לבין כמה טרוריסטים אסלאמיים.
מכאן שספרד היא מדינה כובשת וגם כבושה בחלקה. וזאת רק דוגמית אירופאית. אז למה היא מכניסה את ראשה המקריח בענייניה של מדינה ריבונית אחרת?
אולי נכון שגם ישראל תתערב בענייניה הפנימיים והקולוניאליים של ספרד?
אני בטוח שכמה באסקים ישמחו.
בכל מקרה צריך לפגוע לספרדים בכיס, כי רק את זה הם יבינו.

גדר הגבול היבשתי בין ספרד למרוקו ליד העיר הספרדית מלילה Melilla . מלילה נמצאת כ-‏150 מייל מדרום-מזרח למיצר גיברלטר.

גדר הגבול היבשתי בין ספרד למרוקו ליד העיר הספרדית סאוטה Ceuta . סאוטה היא עיר נמל גדולה שמרוחקת רק 8 מייל מגיברלטר.

הגדר הספרדית הוקמה בין 1998 ל-‏2001 במימון ספרדי ואירופאי. היא לא גדר רציפה אלה בועות של גדרות שמקיפות את האיזורים הטריטוריאליים שנותרו בידי ספרד. מלילה וסאוטה הם עיקר השטחים שבהם נותרו הספרדים על ריבונות מלאה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי