פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לבצלאל פאר, 16/08/13 10:02)
הגבלת חופש הביטוי על פי השקפה פוליטית (2)
בצלאל פאר (יום שישי, 16/08/2013 שעה 10:04)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ג. העקרון שהצגת הוא עקרון פרטי שלך שהמצאת מטעמי נוחות כדי להימנע מלהתמודד עם הטוענים לחוקים. גרעין המחלוקת הוא בכלל שונה ממה שאתה מנסה להציג. החוק המוצע אינו שולל השתתפות ישראלים במלאכת ההסתה נגד המדינה או קבלת כספים מארגונים חברתיים, דתיים או פרטיים מחו''ל. החוק בא רק למנוע שני דברים שיכולים להעביר את הפעילות הזאת לפסים פליליים, ביטחוניים ולהפר את האיזון בקשרי החוץ של ישראל:

1). פעילות של ישראלים לקדם חרם נגד ישראל והאינטרסים שלה או השתתפות במעשה הפוגע ישירות במדינה. השתתפות בהפגנה או הסתה מילולית תוך הפצת שקרים לכן אינה עבירה פלילית, אבל פעילות לקדם חרם היא עבירה פלילית כמו השתתפות בחרם שלהם. אכן יש כאן קו דק בין השתתפות בהפגנת הסתה נגד ישראל וקריאה להחרימה ובין פעילות להחרמה או השתתפות בחרם, אבל זוהי סוגיה משפטית שגבולה בפועל יוגדר בבתי המשפט 'תוך כדי תנועה'. מי שרוצה להחרים שיעשה את זה באופן פרטי. החוק לא פוגע בזכותו של גדעון ספירו לשקר ולטעון שצה''ל הוא צבא כובש אכזרי שרוצח ערבים מסכנים כתחביב ושהיא ראויה לחרם עליה. החוק פוגע רק בזכותו לפעול מעשית להטלת חרם על ישראל.

2) איסור קבלת כספים מממשלה זרה, משום שהממשלה הזרה פועלת תמיד לפי האינטרסים שלה, שבדרך כלל נוגדים את האינטרסים של ישראל. לכן המשחק בין-הממשלות צריך להתנהל במגרש של הממשלות, ואסור לתת לממשלות זרות לבצע מעקף מתוחכם, שיאפשר להן לפעול בעקיפין נגד המדינה. בחוק שהוצע היה סעיף שמאפשר סיוע ממשלה זרה רק לאחר אישור רשויות בישראל ולאחר שנמצא שהתרומה נטולת פניה פוליטית.
ההצעה הישראלית מתונה יותר מהחוקים הקיימים בחלק ממדינות אירופה, בעיקר אלה שנאבקו בעבר ויאבקו בעתיד נגד מיעוטים דיסידנטיים. כך יש חקיקה מתאימה בבריטניה, בספרד, באיטליה ובעוד כמה מדינות. אני מציע לך לצורך בחינת טענתי שתנסה להקים תנועה למען המחתרת האירית הקתולית בצפון אירלנד כדי לקדם את החינוך וחיזוק המחוייבות הקתולים לעברם תוך שמירה על כבוד הבריטים האנגליקנים בלה בלה בלה...... ונראה אם הממשלה בלונדון תיתן לך לצאת בשלום עם הפרוייקט הזה. וכאן מדובר בתרומה אישית או ארגונית ולא בתרומה של מדינה זרה. תאר לך מה יהיה אם ישראל תנסה את זה - בריטניה תעמוד מיד על רגליה האחוריות, תאיים להחזיר את שגרירה ללונדון ותנקוט בצעדים נגדיים.

ד. מכאן שאתה הוא המתחרבש.
_new_ הוספת תגובההגבלת חופש הביטוי על פי השקפה פוליטית (3)
בצלאל פאר (יום שישי, 16/08/2013 שעה 10:09)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ה. אטינגר הציג תחזית , אמינה משל ארנון סופר.

1 – 3) המחקרים של המכון לאסטרטגיה ציונית (שאצלה מפרסם אטינגר את עבודותיו ביחד עם חוקרים נוספים) כתובים לפי תקינה אקדמאית. כנראה שקראת תמצית או כתבה עיתונאית המצטטת את עיקרי עבודתו. בו ניקח דוגמה. אטינגר כתב ב-‏2008 שהדמוגרפיה היהודית גדלה החל מ-‏1995 בעוד שהדמוגרפיה הערבית נמצאת בשלבי צמצום. הוא גם כתב על הבעייתיות של עבודת הלמ''ס שעליה נשען ארנון סופר http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3523870,00.h... וגם http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3213278,00.h... . מאז ועד היום אנחנו באמת רואים ירידה בקצב הגידול של האוכלוסיה הערבים בישראל ובשטחים וצמיחה בקצב הגידול של האוכלוסיה היהודית. האם זה מסמל תהליך חד כיווני לאורך זמן או שזה רק פרק זמן שאפשר להסביר את השינויים בצורה אחרת? אטינגר טוען שמדובר בכיוון ארוך טווח בו האוכלוסיה הערבית 'מתמערבת' במדינה ובשטחים ומנגד יש אצלה הגירה שלילית מתונה מהשטחים בעיקר, בשל הקשיים הכלכליים והביטחוניים. מנגד באוכלוסיה היהודית חלה צמיחה בילודה בעיקר בקרב החילונים כאשר אצל החרדים והדתיים נשמרה מסגרת גודל המשפחה הטיפוסית, ובנוסף ישנה עליה קלה בהיקפי העליה.

הטיעון הדמוגרפי הוא טיעון של דוברי השמאל לאחר שטיעוניהם הקודמים קרסו עם קריסת אוסלו. ארנון סופר כבר בספטמבר 2006 כך: '' מספר הפלסטינים בגדה המערבית עומד כיום על 2.5 מיליון, ובליבם מתגוררים רבע מיליון ישראלים. בעוד חמש שנים יגיע מספר הפלסטינים ביהודה ושומרון ל-‏4 עד 5 מיליונים, ומספר הישראלים לכחצי מיליון. מה מחכה לנו שם? טרור, תקריות ומלחמה''. מה משתי תחזיותיו התגשמו? אנחנו כבר 9 שנים לאחר שהוא כתב את ''תחזיתו המחקרית'', אם כן, האם 1) מספר הפלסטינים ביו''ש הגיע ל-‏4-5 מיליון נפש? 2) האם הטרור והמלחמה פרצו במועד הזה (2011)? לעומת זאת פרץ ''האביב הערבי'' שרק מקדיר לפלסטינים את האופציה שלהם במבט ארוך טווח. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3302109,00.h... . למען האמת ארנון סופר, למרות שהוא מקפיד לטעון שאסור לספור את ערביי מזרח ירושלים פעמיים הוא סופר אותם בפעמיים בסיכומים שלו (600,000 במקום 300,000) ולא גורע את הפלסטינים שהיגרו בשנים האחרונות מיו''ש (זה היה נכון גם ב-‏2006 ונכון גם היום) שמספרם מוערך כיום בכ-‏400,000 והמגמה נמשכת (גם ההגירה מעזה).

פרופסור ארנון סופר טען באפריל 2004, בהרצאה במכללות הצבאיות, שמספר הפלסטינים ביש''ע הוא 2.8 מיליון. בחוברת שפרסם באוקטובר 2004 עלה המספר ל-‏3.8 מיליון, אך בנובמבר ירד שוב ל-‏2.8 מיליון בחוברת נוספת שפרסם. בדיון שנערך באוניברסיטת חיפה במאי 2005 הוא נע מ-‏3.4 מיליון ל-‏3 מיליון, ובמאמר שפרסם ב-ynet http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3205331,00.h... ב-‏24 בינואר 2006 חזר ל-‏3.7 מיליון. דחילק, תחליט כבר !

ממליץ לבדוק גם את עבודת ''מרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים – ''פער המיליון – האוכלוסייה הערבית בגדה המערבית וברצועת עזה / 2006'' http://www.biu.ac.il/Besa/MSPS65Heb.pdf , ולעיין גם בכתבתו של רן ברץ http://www.news1.co.il/Archive/003-D-32976-00.html?t... .

4) נניח שהמטרה של אטינגר באמת פוליטית, האם מטרתו של ארנון סופר לא פוליטית? העובדה שמספריו מתעדכנים קדימה ואחורה 4 פעמים תוך שנתיים מעוררת תהיות ואי אמון באשר לכישוריו כדמוגרף (הבחור בכלל למד ומלמד גיאוגרפיה, המקצוע הכי רחוק מסטטיסטיקה).

לכל עבודת מחקר הקשורה לסכסוך יש משמעויות פוליטית. האם לכן אי אפשר לחקור דבר בעניין זה בכלים אקדמאיים? האם רק מי שמציג עובדות שמחזקות את עמדות הימין נחשבות שהן נעשות מתוך כוונה פוליטית קודמת? למה אתה לא אומר את אותו הדבר על אותן סוג של עבודות שבאות לתמוך בעמדות השמאל?
לכן אני רואה בטענתך זאת החוזרת ונישנית , טענה מופרכת שאין בה כלום. בסופו של דבר שתי האסכולות נשענות על אותו מסד נתונים, תוך שאטינגר מפריך חלק מאותם נתונים ומסיק מכך מסקנות .

5) אני דווקא מעדיף לראות בעבודותיו של אטינגר כמחוברות יותר למציאות, לאור אמינות המידע שלו ב-‏15 השנים האחרונות. הדמוגרף ד''ר ניקולאס אברסטאד מ-American Enterprise Institute הוושינגטוני קובע שחלה ירידה דרמטית בשיעור הלידות לאישה המוסלמית בעקבות המודרניזציה, שימוש בקונדום, יותר השתלבות בלימודים גבוהים ובעבודה. הגידול השני הגבוה ביותר בקונדום הוא אצל נשים פלסטיניות (72%) אחרי מרוקו (78%) ולפני ירדן (71%), במצרים ובלוב 69%, בסוריה 68%, בעיראק 63%, בתימן 61%.
http://www.prb.org/Publications/Reports/2012/family-... עוד הוא קובע שמספר ערביי יו''ש מנופח באופן מלאכותי, ע''י הרשות הפלשתינית, במיליון איש (1.65 מיליון ולא 2.6 מיליון) מאז עליית מיליון עולי בריה''מ. הפלסטינים מנפחים מספרי לידות, מצמצמים מספרי מתים ולא מתייחסים להגירה שלילית.

מנגד שיעור הפריון בישראל אצל אישה חילונית הוא 3 (לידות לאישה),והיא גבוהה מכל מדינות המזרח התיכון חוץ מתימן, עיראק וירדן. הפיריון בסעודיה הוא 2.8, סוריה ומצרים 2.9 וצפון אפריקה 1.8. אצל הפלסטינים הוא דומה לזה של האישה החילונית בישראל, אלא שהמגמות הפוכות. בנוסף, מספר הלידות אצל חרדים בירידה קלה (בגלל גידול ביציאתם לעבודה), ואצל הדתיים שיעור הלידות בעלייה קלה.
_new_ הוספת תגובההגבלת חופש הביטוי על פי השקפה פוליטית (3)
דוד סיון (יום שישי, 16/08/2013 שעה 12:04)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. אטינגר לא הציג תחזית ובודאי לא לפי תקינה אקדמאית.
1. עד 3.) אשמח אם תציג כאן עבודה של אטינגר לפי תקינה אקדמאית.

המאמרים בעיתונות שהצגת טוענים שיש בארץ ישראל רוב יהודי של 60%. זה לא המצב על פי נתוני הלמ''ס והלישכה לסטטיסטיקה הפלשתינאית (עמ' 17 - 18, ''ישראל דמוגרפיה 2010 - 2030 בדרך למדינה דתית'', נובמבר 2010 http://ch-strategy.hevra.haifa.ac.il/images/publicat...). על פי הנתונים האלה היהודים מהווים טיפה יותר מ-‏50%.

טענות מרכזיות בעבודה של צוות אטינגר שפורסמה מרכז בגין למחקרים אסטרטגיים'' הופרכו כבר ב-‏2007: ''לסיכום, ההר הוליד עכבר...'' (''תעתועי פער המיליון'', 2.2007, קתדרת חייקין לגיאואסטרטגיה http://geo.haifa.ac.il/~ch-strategy/publications/boo...) ות עליהן אתה ממליץ ואלה שנסמכות עליה חטפו ביקורת קשה ממנה הם לא נפטרו.

4. הדברים שאטינגר כותב הם מונחי אג'נדה פוליטית ולא חקר האמת (כפי שמקובל באקדמיה). אטינגר המטרה הפוליטית של אטינגר גורמת לו בין השאר להתעלם מעובדות ונתונים, להצניע עובדות ונתונים שלא מתאימים לאג'נדה שלו.

ארנון סופר עוסק בחקר האמת כפי שמקובל באקדמיה.

5. העובדה שאתה מעדיף את המאמרים הלא אקדמיים של אטינגר מובנת כבר ממה שכתבת בעבר. פרוש הדבר שאינך מבקש את חקר האמת.
_new_ הוספת תגובהד''ר ניקולאס אברסטאד
דוד סיון (יום שישי, 16/08/2013 שעה 12:27)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יתכן שהאיש, ד''ר ניקולאס אברסטאד, טען טענות שלכאורה תומכות במסע מונחה אג'נדה של אטינגר. בעיני מה שכתבת מכיל טענות חזקות מאד כמו ''הוא קובע שמספר ערביי יו''ש מנופח באופן מלאכותי,...'' שזה באופן מפתיע מאשרר את הטענות של צוות אטינגר שכבר הופרכו (ראה ''תעתועי פער המיליון'' ),

לכן, כדי שנוכל להתייחס ברצינות לטענות שאתה מייחס לו, אין מנוס מהצגת המקור לטענות הפרופסור הוושינגטוני (הקישור שהצגתי לא עושה זאת משום מה).
_new_ הוספת תגובהד''ר ניקולאס אברסטאד
בצלאל פאר (שבת, 31/08/2013 שעה 15:24)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ארנון סופר לא הפריך את טענות אטינגר. ארנון סופר הטעה את עצמו בהפרחת מספרי שווא, כפי שכתבתי (4 גרסאות למספר הפלסטינים בפחות משנתיים!!!).
_new_ הוספת תגובהד''ר ניקולאס אברסטאד
דוד סיון (שבת, 31/08/2013 שעה 18:37)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה חוזר על טענות מופרכות ולא משיב להתייחסות ביחס לרלוונטיות של ממצאי ד''ר ניקולאס אברסטאד. אז אחזור על הדברים:
א. בפרסום ''חעתועי פער המיליון'' (http://geo.haifa.ac.il/~ch-strategy/publications/boo...) מופרכות טענות עיקריות ורבות אחרות של צוות אטינגר. מאחר וארנון סופר הוא אחד משני המחברים הוא שותף להפרכת טענות צוות אטינגר.

ב. ייחסת לד''ר אברסטאד את הקביעה ''... שמספר ערביי יו''ש מנופח באופן מלאכותי,...''. אבל עדיין לא הראית דבר שתומך בטענתך זו.

המסקנה היא שאתה חוזר על טענות מופרכות וכאלה שחסרות ביסוס. גם מסקנה זו מעידה שאתה מונחה אג'נדה ולא על ידי הרצון לחקר האמת.
_new_ הוספת תגובההמצאת טיעונים
דוד סיון (יום שישי, 16/08/2013 שעה 11:20)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ג. העיקרון שהצגת הוא תמונת המציאות. הטענות שלך מייצגות המצאה מטעמי נוחות כדי להמנע מהתמודדות עם תמונת המציאות.

ד. תגובתך היא המשך לטענות המבוססות על הנחות מופרכות.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי