פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לבצלאל פאר, 16/08/13 10:02)
הגבלת חופש הביטוי על פי השקפה פוליטית (1)
דוד סיון (יום שישי, 16/08/2013 שעה 11:13)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. לפי השאלות שלך אין לך נתונים.
ב. לא שללת טענה שלי. לא הראית כל מדינה דמוקרטית שאוסרת קריאות להחרמתה בחוק.
_new_ הוספת תגובההגבלת חופש הביטוי על פי השקפה פוליטית (1)
בצלאל פאר (שבת, 31/08/2013 שעה 15:36)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ל-‏20 מדינות באמריקה יש חוק האוסר לקריאה לחרם על המדינה או עסקים בה - ''stand your ground'' law.

בריטניה - לפי סעיף 7 של ''חוק הטרור 2000'' שנחקק בעקבות 911 הבריטים יכולים לעצור כל אחד גם ללא בסיס לחשד מוכח כלשהו כל מי שעובר דרך אדמתה, ימה או אווירה של בריטניה, בלי צו שופט ל-‏28 ימים. לפי החוק כל אחד חייב לשתף פעולה עם חקירת השוטרים וכל המסרב יואשם בעבירה פלילית שבגינה הוא ייאסר ל-‏3 חודשים או ישלם קנס או שניהם ביחד. החוק מתיר לבריטים לקחת דגימות דם ו-DNA גם בלי הסכמת העצור. אחד שנעצר לאחרונה בש''ת הית'רו למשך כמה שעות הוא David Miranda בן זוגו של הבלוגר הבריטי השמאלני Glenn Greenwald , כשהיה בטיסת מעבר בין ברלין לריו ד'זנירו. השניים מעורבים באיסוף מידע ביטחוני על ארה''ב והם לקחו חלק בפרסום המידע של המדליף האמריקאי Edward Snowden . ב-‏2010-11 נעצרו 6 פעילי שמאל פוליטיים שבין היתר קראו להחרמת מוצרים בריטיים, אישים בריטיים ואומנים בריטיים.

ב. שללתי את כל הערותיך כולן.
_new_ הוספת תגובהכתבת הרבה מילים... חסרות תועלת!
דוד סיון (שבת, 31/08/2013 שעה 18:37)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

- לא הראית לא הראית כל מדינה דמוקרטית שאוסרת קריאות להחרמתה בחוק.
- הדברים שכתבת כעת לא רלוונטיים כלל.
- לא שללת את טענותי כמו אלה ב-תגובה 171249.

כתבת הרבה מילים חסרות תועלת לחקר האמת.
_new_ הוספת תגובהכתבתי הרבה מילים לעניין...
בצלאל פאר (יום שישי, 25/10/2013 שעה 11:12)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לארה''ב יש חוק אנטי-חרם מאוד מפורט עוד משנות ה-‏60 http://www.cov.com/files/Publication/5a81b184-1d12-4... וישנה חקיקה מרחיבה וספציפית נגד החרם הערבי נגד ישראל. החקיקה החלה ב-‏1979 http://en.wikipedia.org/wiki/Export_Administration_A... ומתעדכנת מעת לעת

http://www.cisco.com/web/about/doing_business/legal/... , וישנה אפילו חקיקה ספציפית נגד החרמת ישראל http://law.justia.com/cfr/title48/48-4.0.4.34.40.2.1... .

בארה''ב ובגרמניה (וסביר שגם במדינות נוספות) קיימות הוראות חוק בדבר איסור על השתתפות בחרם בינלאומי אשר לא הוטל על-ידי המדינה עצמה או על-ידי סמכות בינלאומית מוכרת אחרת כלשהי. ההוראות האלה מיועדות לשמירה על אינטרסים כלכליים של המדינות עצמן או על אינטרסים אחרים הנובעים מיחסי החוץ של מדינות אלה, עם תקוני חוק שכוללים גם את ההגנה הספציפית מפני חרם או קריאה לחרם על ישראל.

חקיקה נוספת מעוגנות בדיני סחר החוץ ובדיני המס של המדינות השונות. הוראות אלו כוללות בדרך-כלל מנגנונים המטילים סנקציות על מי שמשתתף בחרם, או שוללים הטבות ממי שתומכים בחרם, וכן הוראות בדבר חובות דיווח והעברת מידע ביחס להצעות או דרישות להשתתפות בחרם כתנאי לפעילות כלכלית.

גם החוק של האיחוד האירופאי אוסר על חרם מכל סיבה על כל אחד וכל ארגון. רק לפרלמנט מדינתי / אירופאי או החלטה ממשלתית ובלבד שהיא תהיה בחקיקה, יש אפשרות להכריז על חרם על מדינה זרה. לדוגמה, ב-‏2009 הורשע ראש עיריה, איש מפלגה קומוניסטית צרפתית על שהוא קרא לחרם על ישראל. הוא ''לא הורשע לפי סעיף הזכות להביע את דעתו בחופשיות שהיא הכרחית בכל חברה דמוקרטית'' אלא הוא הורשע על זה ש''הוא לא היה אמור למלא את תפקיד הממשלה ולהכריז על חרם של מוצרי מדינה זרה''. http://hudoc.echr.coe.int/sites/eng/pages/search.asp...{''itemid'':[''003-2803253-3069793'']} והושת עליו הקנס הקבוע בחוק של 1000 אירו. בכל מקרה העובדה היא שיש חוק אירופאי ''תחת סעיף 10'' וחוקי מדינות באירופה האוסרים קריאה לחרם של מדינה זרה http://echr.coe.int/Documents/FS_New_technologies_EN... . בערעור לבית המשפט הצרפתי העליון אישר ביהמ''ש שקריאה לחרם על מדינה היא ''הסתה לאפליה על רקע לאומי'' והשאיר את ההרשעה על כנה.

במאי 2009 פעילת שמאל פרו-פלסטינית פרצה לחנות וחילקה פלאיירים שקוראים להחרמת מוצרים מישראל והיא נתפסה ע''י שוטרים, נשפטה והורשעה בערכה ראשונה. בפסק הדין נרשם ש''קריאה לצרכנים להחרים את המוצרים מישראל דווקא היא הפלייה על רקע לאום'', למרות הטענה של הנאשמת שבלית ברירה זוהי הפעולה הממשית היחידה שהיא יכולה לעשות. נגזר על המפגינה לשלם קנס בסך 1000 אירו. בערעור לעליון דחה בית המשפט את טענת ההגנה וקבע: ''בקריאה ללקוחות להחרים את החנות או את כל המוצרים מישראל שבחנות, גרם הנאשם לעיכוב ולשיבוש בפעילות הנורמלית של הפעילות הכלכלית בבית העסק וגרם להפליה בין יצרנים וספקים של מוצרים בשל השתייכותם ללאום מסוים, במקרה זה ישראל''.

הפסיקה הזאת מתבססת לא רק על החוק הצרפתי אלא גם על החוק האירופאי כפי שבית המשפט לזכויות אדם רואה ומפרש. http://tempsreel.nouvelobs.com/politique/20090716.OB... .

כלומר, קיים חוק נגד חרם ובעיקר נגד החרמת ישראל.

באמצע העשור הקודם פעלו ארגוני מורים ומרצים באקדמיה הבריטית כדי לייצר חזית אחידה שתחרים את ישראל, קשרים איתה ומוצרים שלה. שני פרופסורים דוד הירש וג'ון פייק פעלו כנגד המגמה הזאת גם בבית משפט. בספטמבר 2007 הם השיגו את הכרעת בית המשפט בעניינם, והשופט אילץ את האיגוד המשותף לאוניברסיטאות ולקולג'ים בבריטניה לפרסם הודעה ששנרשמה ע''י עו''ד אנתוני לסטר הפועל למען ישראל, שהטלת חרם כולל חרם אקדמאי על מדינה זרה אינה חוקית וגם קריאה לחרם אינה חוקית. מרגע זה בעצם פסקו הפעילים האנטי ישראלים באקדמיה לקרוא בציבור לחרם על ישראל ומאבקם התקשורתי דעך.

כאן צריך לציין שהויכוחים התיאורטיים על הרשות לקרוא להחרמת ישראל עדיין מתנהלים באקדמיה הבריטית, אבל אין להם היום את האפשקט הציבורי והכוח להשפיע בציבור. החוק הבריטי התעדכן בחקיקת the Equality Act of 2010 http://en.wikipedia.org/wiki/Equality_Act_2010 .
_new_ הוספת תגובהכתבת הרבה מילים לא לעניין!!!
דוד סיון (יום שישי, 25/10/2013 שעה 19:13)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבת הרבה מילים אבל עדין לא הראית שיש מדינה דמוקרטית כלשהי שאוסרת קריאות להחרמתה (או עסקים בה) בחוק.

החוק בארה''ב לא אוסר אירגון חרם על ידי אזרחיה נגד ישויות אמריקאיות. הוא אוסר החרמת בני ברית או מדינות אחרות אבל לא את החרמת ארה''ב או מי מעסקיה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי