פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
צבועים חולי נפש
בצלאל פאר (יום רביעי, 19/03/2014 שעה 22:50) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל הקמפיין להחרים את ישראל נוחל כשלונות בשנתיים האחרונות והוא קמפיין די שולי שאפילו באירופה הוא לא מצליח לעורר השראה והתעניינות. העצומה של התנועה הזאת, שאחד ממקימיה הוא ערבי יליד נסיכות המפרץ הפרסי שלמרבה האירוניה למד דווקא באוניברסיטת תל אביב. מרגשת רק 150 פעילי שמאל קיצוני שמלכתחילה לא אהדו את ישראל. מדובר בכחצי מהם שהם בני דת המרקסיזם ממוצא יהודי. ג'ודית בטלר, נעמי קליין, ז'קלין רוז, אלזה אוורבוך, יואל ביינין, אודי אלוני הם קודם כל שמאלנים קיצונים ואחר כך ממוצא יהודי. ויש עוד רבים כאלה ברשימת החותמים.

פעם האנטישמים ממוצא יהודי טרחו להמיר את דתם לנצרות ולאסלאם. אבל מלחא רמלחמת העולם השניה והקמת ישראל וירידת מעמד הדת בכלל, הם לא טורחים להמיר דת בצורה פורמלית, אלא מאמצים אידיאולוגיות שמאל קיצוניות, ומשתמשים במוצאם היהודי ככוח חיזוק לעמדותיהם האנטי יהודיות ואנטי ציוניות. כולם יאמרו לך שהם למדו בעברם קצת עברית או תנ''ך ויודעים על חגי ישראל, אבל זה רק כדי לחפות על שנאתם. הם אוהבים את הערבים רק משום שהם אנטי ישראלים. שהרי לפי דתם החברתית אין שום סיכוי שהם היו חוברים לערבים, שכל המבנה החברתי, האמוני וההתנהגותי שלהם הוא רעה אחת גדולה בעיני השמאלנים, אבל הם מקדשים המלחמה על קיומה של ישראל, ולכן הם מכשירים גם את הערבים למטרה זו. רק אנטישמי יכול לטעון שיראל צריכה להיות טובה יותר מכל מדינה אחרת, כשבעצם הוא מתכוון לומר שישראל היא אסון אחד גדול בשל קיומה.

כאמור השנתיים האחרונות ישנה פעולת התעוררות פרו ישראלית באוניברסיטאות ובכנסיות (אלמנט חשוב בחברה האמריקאית) בעיקר בארה''ב. מי שעושים שם את העבודה הם לא רק יהודים, אלא גם נוצרים אוהבי ישראל. ולא רק אוונגליסטים. היום ישנה התעוררות גם בכנסיות פרובוסלביות, שהפכו לאנטי ישראליות ביותר, אפילו מכנסיה הקתולית. היום ישנה מגמה ל'חושבים מחדש' בחלק מהכנסיות הפרובוסלביות והקתוליות באמריקה. ארגונים ואנשים פרו ישראלים באמריקה מקיימים הרצאות, דיונים, מצגות בכנסיות ובאוניברסיטאות שמסבירות את המצאיות במזרח התיכון ואת שקרי התעמולה הפרו-פלסטינית. היום יותר ויותר ארגוני סטודנטים דוחים הצעות החלטה שמגישים להם ארגונים פרו-פלסטיניים ויותר ויותר מצביעים להחלטות שמגינות על ישראל. רק לפני כשלושה חודשים יותר מ-‏120 מהאוניברסיטאות המובילות באמריקה ומאיגודי המרצים המובלים בה פירסמו הודעות המשבחות את הקשרים עם ישראל ודוחות כל נסיון לערב פוליטיקה ולקרוא להחרמת ישראל. זה קרה על רקע החלטת ארגון מרצים שמאלני די שולי ASA להחרים כל קשר עם אוניברסיטאות בישראל. מאז הארגון הזה ספג מהלומה גדולה כאשר חלק מהאוניברסיטאות שהעסיקו מרצים שלו, לא חידשו את חוזי ההעסקה עם הארגון הזה. מרצים רבים פרשו מאז מהארגון.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי