פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לדוד סיון, 16/04/14 8:07)
בהחלט יש קשר בין החוברת והמעשים האחרונים
בצלאל פאר (יום שלישי, 29/04/2014 שעה 18:18)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. האסטרטגיה שהתפתחה אז בגלל התנכלויות הערבים ליהודים היא שהניעה את כתיבת החוברת לפני כ-‏8 שנים. לכן הערתי הנכונה שבכותרת הודעתי.

ב. לא כל התנכלות לחיילים היא בהכרח תוצאה של אנשי 'תג מחיר' מהחוברת שלך. בהחלט אפשרי שבגלל סכסוך מקומי בין מתנחל לחייל המתנחל מחליט להתנהג באלימות. למרות כל זאת, האלימות אצל מתנחלים נמוכה יותר מאשר האלימות בתוך ישראל.

ג. אז תצחק. המתנחלים הומוגנים רק בעובדה שהם מתנחלים. כמו שיראלים הומוגנים בעובדה שיש להם תעודות זהות ישראליות. מעבר לכך הם מורכבים משלל קבוצות וגוונים חברתיים - מחרדים, דרך דתיים לחילונים. מימין קיצוני ועד שמאל ציוני.

ד. הטענה ש''נתפסו ערבים שפוגעים במטעים...'' היא עובדה. מספר פעמים נתפסו ערבים בשטח הפיגוע עם כלי זינם בידם. פעם, נדמה לי שב-‏2006, נתפס גם יואל מהרשק ליד אלון מורה עם מסור חשמלי, כאשר הוא התלונן שמתנחלים גזמו את הזיתים לערבים. היו מאז גם מקרים בהם צולמו ערבים גוזמים עצי זית אחרי המסיק כדי להתשמש בענפים לתבערה לחימום בחורף. לא אחת אנשי ''שלום עכשיו'' ניצלו את הגיזום ויצאו בהודעה כאילו המתנחלים פגעו והשמידו את עצי הזית. כמו שאמרתי, הפגיעות במטעי הפלשתינאים, בין אם על ידי הפלסתינאים ובין אם בידי מתנחלים, התחילו עוד לפני פרסום החוברת והם נמשכו גם אחר כך, ולכן אין לחוברת קשר אליהם. אבל לאירועים האלה כנראה היתה השפעה על כתיבת החוברת.

ה. לקיחת החוק לידים ''... מגיבים כך על אלימות...'' על ידי כל אחד ולא ק' המתנחלים, היא בהחלט מעשה פשע. לכן אתה צריך לטעון את זה בבירור, כדי להישמע לפחות אמין.

ו. קרוב ל-‏20 מנהיגי מתנחלים גינו. לא מספיק לך?
ראש המועצה האזורית גרשון מסיקה צודק שהאשם את אוכפי החוק. הוא טעה רק בכך שלא גינה.

ז. לכן, אולי טעית אבל בטח גם נסית להטעות.
_new_ הוספת תגובהבהחלט יש קשר בין החוברת והמעשים האחרונים
דוד סיון (יום שלישי, 29/04/2014 שעה 18:43)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. פאר אתה כהרגלך מטעה.
יעד האסטרטגיה משנת משנת 2006 היה למנוע ולחבל בפינוי התנחלויות. החבלה בציוד ובמתקן צה''ל ביצהר נועדה להשיג אותו היעד.

ד. עובדתית הטענה ''שנתפסו ערבים שפוגעים במטעים...'' היא מופרכת - סילוף המציאות. מה שכתבת בהמשך (למשל על יואל מהרשק) הוא מיחזור שקרים ודמגוגיה.

ה. לקיחת החוק לידים ''... מגיבים כך על אלימות...'' על ידי מתנחלים היא בהחלט מעשה פשע. כפי שטענתי בעבר מעשים בלתי חוקיים כמו פגיעה במטעים, בפלשתינאים הם חלק מהאסטרטגיה הראשית של תפיסת שטחים שקיבלה ביטוי מובהק בחוברת שנזכרה.

ו. מה שכתבתי מתאר נכון את המציאות ולכן הערתך לא מוסיפה דבר בעל ערך לנושא.

ז. אתה, פאר, ממשיך לשקר ולהשמיץ.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי