פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אתה צודק, ''צוק איתן'' לא התחיל עם חטיפת השלושה בגוש עציון
בצלאל פאר (שבת, 16/08/2014 שעה 19:31) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

החטיפה היתה פעולה יזומה של חמאס עזה כדי להבעיר את השטח.
למה להבעיר את השטח, כמו שציינת בגלל החנק שהנהגת החמאס החלה להרגיס מסיסי ומהעובדה שכספים לא מגיעים כבר לחברי הזרוע הצבאית של החמאס. אי תשלום כמה משכורות אחרונות הגבירה את המתח והלחץ הפנימי על הנהגת החמאס ולכן הם היו חייבים לייצא את הטרור, להלהיט את השטח כדי לחנוק את המרד הצפוי. כשהתותחים רועמים, החיילים נשארים נאמנים.

לגבי החזבאללה הוא לא פתח באש על ישראל לא רק בגלל הרתעה. אותה הרתעה שתיעלם ברגע שהחזבאללה יחליט שהגיע הרגע לפתוח במלחמה נגד ישראל. החזבאללה רצה להשלים את תהליך התחזקותו הפוליטית בתוך לבנון ולהיכנס לממשלה. מאז כל ממשלה לבנונית יש בה לפחות שר של החזבאללה. חזבאללה מתכוון להשתלט על לבנון ומשם להמשיך לנהל את המאבק נגד קיומה של ישראל.

בינתיים ה''אביב הערבי'' טירפד לו גם את זה, והיום נאסראללה מדבר כבר על קואליציה לבנונית שתילחם בראשוני כוחות דאע''ש שחדרו ללבנון. המלחמה הפנימים על הסף, מותנה ביכולת דאע''ש לדחוף יותר לוחמים. היום אפילו פתיחה המלחמונת נגד ישראל לא תוכל ללכד את הניצים במגרש המוסלמי.

במלחמת לבנון השניה קפצנו ראש לבריכה מיד בלי לבדוק את גובה המים. מזל שהיו קצת מים בבריכה. ב''צוק איתן'' ישראל התנהלה נכון בהתחלה – לאט אבל בטוח. הכרזה חד-צדדית על הפסקת אש למען האזרחים. אבל כמה הפסקות אש אפשר למרוח?
היתה חסרה המכה הכבדה של פגיעה קשה בהנהגת ארגוני הטרור ובכמה שיותר טרוריסטים. 900 טרוריסטים מתוך כ-‏25 אלף (רק לחמאס יש כ-‏17 אלף) הרוגים זה לא מספיק. אין שום מנהיג ארגון מתוך כ-‏15 ארגוני טרור, שנהרג.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי