פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לבצלאל פאר, 16/01/15 14:25)
עניין הממונה על ההגבלים...: מניעת שימוש בכוח שוק!
דוד סיון (יום שישי, 16/01/2015 שעה 19:14)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ניצול כוח שוק פוגע בתחרות ובקיומם של פירמות קטנות יותר. זו סיבה עיקרית לקיומו של החוק על הגבלים עסקיים. תפקידו של הממונה על ביצוע החוק לפעול כדי למנוע שימוש בכוח שוק. זה נכון כאשר מדובר במוצרי מזון, בנקאות ועתונות.

כבר נכתב כאן שכאשר ידיעות אחרונות צבר כוח שוק הוטלו עליו הגבלות. ההגבלות הוסרו רק כאשר ישראל היום השיג תפוצה גבוהה יותר.

לכן אם ישראל היום צבר כוח שוק ומנצל זאת בצורה שפוגעת בשחקנים אחרים בשוק על הממונה לפעול כדי שזה לא יקרה. התחרות בין עיתונים היא לא רק על ידי מחיר העיתון. ישנה גם תחרות על פרסומות. הטענות על ניצול כוח שוק של ישראל היום נוגעות לשניה היבטים האלה.
_new_ הוספת תגובהעניין הממונה על ההגבלים...: מניעת שימוש בכוח שוק!
בצלאל פאר (יום שישי, 16/01/2015 שעה 19:23)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''ישראל היום'' היתה פירמה קטנה שאולי פגעה בפירמות גדולות ממנה וגברה עליהם. אלה חוקי המשחק של השוק. אם ידיעות האחרונות רוצה להחזיר מלחמה שיוריד מחיר או שיחולק חינם ושירוויח רק מהפירסומות. אם ''ישראל היום'' יכולה אז גם ידיעות אחרונות יכול. מה עוד שלבעלי ידיעות אחרונות יש עסקים צולבים שונים שלעיתים נמצאים בניגוד עניינים לקבוצות מסחריות במשק, והעיתון מנצל את מעמדו כדי לקדם עניינים נסתרים סאמצאות פרסום מידע מגמתי, פרסומות מטעות ומאמרי דיעה יזומים.

אם ידיעות יוזל או יחולק בחינם זו תהיה פריחה לעיתונות ולא בריחה ממנה, והכנסות העיתון יגדלו מהפרסומות, שכן הוא יגדיל את תפוצתו.

ראוי שעיונים שלא יכולים להתנהל כלכלית ייסגרו. בלאו הכי רובנו קוראים מידע חופשי באינטרנט, ובכל יום איש סביר שמתעניין באקטואליה או בכלכלה קורא לפחות 2-4 מקורות מידע שונים על אותו עניין. ואם מישהו רוצה להרחיב את הקראיה בעניין מסויים הוא יכול לשלוף אין ספור מקורות נוספים, ממדינות שונות ובשפות שונות.
_new_ הוספת תגובהעניין הממונה על ההגבלים...: מניעת שימוש בכוח שוק!
דוד סיון (שבת, 17/01/2015 שעה 7:33)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חוק ההגבלים העסקיים נועד למנוע שימוש בכוח שוק לפגוע בשחקנים אחרים בשוק. כמובן שהחוק מגדיר את התגובה הנדרשת על ידי הרשות הרלוונטית, רשות ההגבלים העסקיים. מטבעו החוק הזה נועד למנוע את השימוש בכוח שוק לפגוע במתחרים.

הטענות הן ש''ישראל היום'' למעשה משתמש בכוח שוק כדי להוציא
עיתונים אחרים מהשוק. אם זה המצב לאשורו הרי שנדרש טיפולו של הממונה על ההגבלים העסקיים, על פי החוק (בדומה לטיפולו בעבר).

התיאור שלך לחוקי המשחק לכאורה מתעלם מקיומו ומתפקידו של החוק להגבלים העסקיים.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי