פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה להזוהר הצפוני, 19/01/15 11:43)
להיפך, רק חופש הביטוי מבטיח את האמת?
בצלאל פאר (שבת, 31/01/2015 שעה 19:32)
בתשובה להזוהר הצפוני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא שללת את טענותי. להיפך.

א. 100 שנים אחר עידן הנרי פורד יש פחות אנטישמיות באמריקה ויותר תמיכה ביהודים - ישראל. לא טענתי שבטלה אנטישמיות באמריקה, אלא שהיא ירדה למימדים שאפשר להתמודד נגדה.

אתה צריך גם להבדיל בין חברות מערביות-דמוקרטיות או סמי דמוקרטיות ובין חברות אסלאמיות מזרח תיכוניות. במערב פועלים ארגונים יהודים נגד האנטישמיות, מתפרסמים ספרות מחקרית וכתבות עיתונאיות נגד האנטישמיות. הפעילות צריכה גם לנפץ מיתוסים היסטוריים שיקריים שיצרו מובילי דעת קהל מהשמאל הקיצוני והאסלאם הפשיסטי (שבינהם נמנה אבו מאזן).

במדינות המזרח התיכון אין פעילות כזאת. רק לעיתים נדירות ישנו עיתונאי ערבי שמספר להמונים עד כמה קשרי שלום עם ישראל תורמים גל למדינה הערבית. אבל זה יוצא מהכלל.

ב. פרסום נגדי אינו עניין מספרי אלא פרסום ענייני, מיידי, ששולל את טענות האנטישמים בצורה לוגית ועובדתית. בעידן האינטרנט התמוססה הדומיננטיות של הרוב המספרי שכן קבוצה קטנה ואיכותית יכולה ליצור כמות גדולה של מחקרים, מאמרים, תגובות. האנשים מתייחסים לטקסט, לתמונה ולסרטון ולא לכמות האנשים שיצרה אותם.

ג. ''מיעוט צריך הגנה מהשלטון.ולכן צריך לרסן את חופש הביטוי'' -- זו לדעתי אמירה הפוכה מהראוי. קודם כל בעולם חופשי קשה לעצור את חופש הביטוי. למשל, החוק שנוהג באיחוד האירופאי לפיו אסור להכחיש את השואה, לא מונע מרבים בשמאל ובימין הקיצוני להכחישה. לכן החוק לא מונע את אשר הוא בא למנוע, אלא להיפך הוא מסתיר מהציבור ומאיתנו את כל האמת על החלקים הרקובים בחברה האירופאית. לכן גם הפעולה שלנו נגדם הופכת לקשה יותר, אלא אם אחד מהם נפל בפח והפקיר את עצמו לטרף של אוהבי ישראל.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי