פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אכן, כיסוי חסר אחריות של התקשורת
בצלאל פאר (שבת, 31/01/2015 שעה 19:57) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בכל מה שקרה בתקיפה הישראלית ברמה''ג. ברבורי יתר. אם כי יש לשבח את רוב הדוברים שהניחו כחלק יסוד של דיבריהם שהתקיפה לא היתה המצאה של ביבי לקראת הבחירות, מלבד שניים - אלוף מיל' יואב גלנט שבהודעתו הראשונה אמר שמדובר במהלך בחירות. וביומיים האחרונים אלוף מיל' עמירם לוין שיודע שלא היו צריכים לתקוף כי שום דבר מיוחד לא קרה בצד השני. להזכירכם, אלופים במיל' הם לא חלק מתהליך קבלת החלטות מבצעיות שוטפות. יש מקרים בהם קוראים לאלוף במיל' או לסא''ל במיל' להשתתף בדיון מסויים משום התמחותו רבת השנים בעניין מסויים. אבל ככלל זה לא נהוג בצבא. חכן אני מניח שלמרות שהשניים האלה לא ידעו את כל העובדות לאשורן, ואולי חבר 'טוב' הדליף להם חלקי מידע, כי אז קביעותיהם הם מופקרות וחסרות קשר למציאות בשטח.

לגבי הירי לעבר כוחותינו בעליה להר דוב פת''ן צריך לחקור את האירוע ולבדוק אין זה קרה שאיפשרנו לחזבאללה לממש את מה שציפינו שהוא יממש. הרי כל הצפון היה בכוננות גבוהה. פרופילי פעילויות קבועות השתנו. אז למה עלייה מנהלתית של צוות פיקוד להר דוב אושרה ובוצעה במתוכנת שבוצעה?

מעניין שהפטפוטים על בקבוקי שרה למיחזור ממוחזרים כבר 5 ימים ברציבות בעצימות גבוהה. אין ספק שעניין שולי זה משמש את מנופי התעמולה של חבורת 'אנטי ביבי' (הקבוצה הדמוקרטית אמריקאית של שונאי ביבי V2015) שמפמפים עוד ועוד ידיעות, לכאורה גם ללא בסיס עובדתי, שמכפישות את ביבי בצורה רציפה. הם מחוברים לדסקי החדשות בתקשורת ובעיתונות המובילים, והם ממומנים בכספי מקורות אמריקאים לא מזוהים ובתרומות מהאיחוד האירופאי. מעניין שכתבה בעניין פורסמה למיטב ידיעתי רק ב''הארץ'' וב''ישראל היום''.

לגבי המבצע לחיסול בכירי שטח בחזבאללה ובכיר איראני, במידה והם אכן פעלו בפרופיל מבצעי להכנת פיגוע גדול בגבול סוריה, כנראה עוד לפני הבחירות, הרי שהיה טעם מוצדק לחיסולם. צריך להבין שסיור שטח כזה של בכירים הוא נדיר וסביר שלא היתה נופלת הזדמנות דומה עד למועד המבצע. בהנחה שהסיכול אכן מנע פיגוע כזה, הוא בהחלט היה ראוי בזמן ובמקום.

לא חשתי חרדה אצל ''מנהיגי המדינה וצבאה''. ההודעות היו במקומן. לא היתה פטפטת יתר, לעומת מה שהתרחש עם הסלבריטי'ס במסכי הטלויזיה ובתקשורת.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי