פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
ביבי והערבים: מה לעשות שנתניהו גם צודק לפעמי?
בצלאל פאר (שבת, 19/09/2015 שעה 17:34) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעצרת בכיכר רבין יומיים לפני הבחירות הוא אמר: ''בבחירות האלו מתרחש משהו שתחילה הוסתר, ועכשיו אני בטוח שכעת כולכם מודעים לו. הון עתק מוזרם מחוץ לארץ לעמותות השמאל ולעמותת V15, במטרה אחת: להחליף את שלטון הליכוד בראשותי בממשלת השמאל של ציפי ובוז'י ובתמיכת המפלגה הערבית המאוחדת.'' מה שנכון נכון. V15 למי שאינו זוכר זה ארגון אד-הוק של אמריקאים וישראלים שיצאו בקריאה ''רק לא ביבי''. מעניין שכל 5 המובילים האמריקאים בארגון היו מאנשיו של ברק אובמה, אלה שניהלו בעבורו את שני מסעי הבחירות שלו. הריח של אובמה נדף מידיהם.
זה היה נכון, ולכן השמאל מנע מלמחזר את האשמה הזאת מתוקף שידעו שזו האמת.

נתניהו: ''עמותות השמאל מביאות אותם באוטובוסים. לנו אין V-15, יש לנו ''צו 8'', יש לנו רק אתכם. צאו אל הקלפי, תביאו את החברים ובני המשפחה, הצביעו 'מחל' כדי לסגור את הפער בינינו לבין מפלגת ''העבודה''. בעזרתכם ובעזרת השם נקים ממשלה לאומית שתשמור על מדינת ישראל''.

כולם כולל העבודה בבחירות קודמות אמרו דברים דומים על המפלגות הערביות או הלא-ערביות. היו ימים שהמאבק הגדול של העבודה (מפא''י) היה מול המצביעים הערביים ונאמרו דברים דומים לדיברי נתניהו. אלא שאז זה לא דווח בזמן אמת בשל איסור דיווח ידיעות פוליטיות בשלושת היממות שלפני הבחירות.

גם כאן נתניהו צדק. V15 ו''הקרן לישראל חדשה'' ועמותות ערביות מימנו למפלגה הערבית אוטובוסים להסעת מצביעים סרבנים או עצלנים. הופעלו אפילו אוטובוסים מגשר הירדן לקלפיות ובחזרה לסטודנטים הישראלים הלומדים בעמאן. הם כולם ערבים כמובן. http://www.maariv.co.il/news/elections-2015/Article-... . מדוע אסור למאן דהוא להתריע אל מול אירועי אמת?

השמאל טעה בגדול בכך שפרסם סקרים מופרכים מדימיונות ליבו בתקשורת כאילו הליכוד קורס והעבודה + התנועה/המחנה הציוני צומחים במהירות למעלה. מסתבר שדווקא השקר הזה הוא שפגע קשות במחנה הציוני והאיץ את ההכרעה הסופית של לפחות 300 אלף מצביעים, מרכז-ימין, שטרם הכריעו על דרך הצבעתם בשבוע שלפני הבחירות, להצביע ליכוד או ללוויני הימין שלו.

הכנסת ה-‏19
-------------------
הליכוד + ליברמן 31 מנדטים
יש עתיד + העבודה + התנועה = 19 + 15 + 6
רע''ם-תע''ל + חד''ש + בל''ד = 4 +4 + 3

הכנסת ה-‏20
-------------------
הליכוד – 30 + ליברמן – 6
יש עתיד + העבודה/התנועה – 11 + 24
רע''ם-תע''ל+חד''ש+בל''ד/הרשימה המשותפת – 13

כלומר:
• הליכוד + ליברמן זכו ביחד בעוד 5 מנדטים שברור שחלקם עברו ממצביעי ליברמן לליכוד.
• גוש המרכז-שמאל של יש עתיד+העבודה+התנועה ירדו מ-‏40 מנדטים ל-‏36, כאשר העבודה+התנועה לכאורה מתחזקים מ-‏21 מנדטים ל-‏24, שהוסברו במעבר חלק ממצביעי מר''צ לתמיכה ישירה בהרצוג (ולמעשה בכלל לא לתרומת 'התנועה' שאולי אפילו הפחיתה מנדטים ל'רשימה הציונית').
• הערבים התחזקו מ-‏11 מנדטים ל-‏13 מאחר שעדיין למרות הקמפיין החזק היו ערבים שסירבו להצביע כי ''זה בכל מקרה לא מועיל לנו'' וחלק קטן אחר הצביעו לרשימה הציונית ולמר''צ. קמפיין האוטובוסים של הרשימה הערבית וארגוני התמיכה השמאלנים לא הועילו בהרבה ולמעשה מיצו את הפוטנציאל המעשי של המצביעים הערבים.
_new_ הוספת תגובהמימון מחו''ל לתעמולת בחירות החל מזמן!
דוד סיון (שבת, 19/09/2015 שעה 18:50)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נתניהו היה בין הראשונים, אם לא הראשון, שניצל מקורות מימון לתעמולת הבחירות. נתניהו והליכוד לא ויתרו על מימון מחו''ל גם בבחירות האחרונות בצורה ישירה או לא. למעשה המימון הזה נמשך גם היום.

בין המסייעים לנתניהו ולליכוד היו כמובן עמותות שממומנות על ידי המדינה (דרך המועצות האזוריות).

מכאן שלנתניהו אין מה להלין על אחרים.

הבעיה עם הקריאה של נתניהו ביום הבחירות היא הכוונה שלו להבהיל בוחרים פוטנציאליים ובהיותה למעשה אנטי דמוקרטית.
_new_ הוספת תגובהמימון מחו''ל לתעמולת בחירות החל מזמן!
בצלאל פאר (שבת, 19/09/2015 שעה 19:05)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא דיברתי על מקורות מימון מחו''ל, אבל מכייו שאתרת רק אומר, שמפלגות הימין לא תוגמלו ישירות או בעקיפין מכספי מדינות זרות. מפלגות שמאל וערבים כן תוגמלו ע''י ממשלות זרות ואפילו הם הוזמנו ע''י משרד המדינה לסיורי ''לימוד'' באמריקה.

אלא שהפעל אובמה שלח את המומחים שלו לבחחרות להקים ארגון בישראל כדי להשפיע מתוך התהליך הדמוקרטי על תוצאות הבחירות. למזלינו הם נכשלו.

ממתי להבהיר את הציבור אינו דמוקרטי? הרי זו מהותו של תעמולת הבחירות. להפחיד את האזרחים מהיריבים. אלא שכאן נתניהו התכוון להפחיד על בסיס פעולות אמיתיות שהתרחשו בשטח. בכך הייתי מכנה אותו - מציל הדמוקרטיה.

בכל מקרה ההפחדה הזאת לא היא שהביאה לתוצאות בבחירות האמת.
_new_ הוספת תגובהמימון מחו''ל לתעמולת בחירות החל מזמן!
דוד סיון (שבת, 19/09/2015 שעה 20:00)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בהחלט כתבת על מימון מחו''ל הנה ''הון עתק מוזרם מחוץ לארץ'' (תגובה 175639). מכיוון שהכספים הגיעו ממדינות זרות הרי שהמפלגות הימנוניות שקיבלו אותם תוגמלו בכספי מדינות זרות.

להפחיד כמו להפגין אלימות באסיפת בחירות הם חלק מהדמוקרטיה. אבל קריאות נגד לגיטימיות של ציבור כלשהו ביום הבחירות הן אנטי דמוקרטיות.

הסיומת שלך היא טענה לא מנומקת וכמובן חסרת ביסוס. כאשר היא מגיעה ממי שמתלונן על טענות לא מנומקות היא בדיחה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי