פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
רוסיה פועלת לביסוס נוכחותה בים התיכון
בצלאל פאר (שבת, 19/09/2015 שעה 17:36) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לאחר 5 שנות כאוס בסוריה היא קיבלה החלטה שזה הזמן. למרות כל הסיכויים אסד עדיין נמצא בדמשק, אין הכרעה. אז היא שמה רגל בטרטוס כתגובה למעורבותה של ארה''ב בהגנה הצבאית של המדינות הבלטיות. האם המהלך הרוסי בסוריה בטוח? כמובן שלא. אני רואה בהחלט מורדים תוקפים רוסים. כפי שהתפרסם יש כבר עריקות של חיילים רוסים מהשירות כי הם לא רוצים להגיע לסוריה.

גם סין וגם רוסיה לא יתמכו באסד בצורה מלאה ומוחלטת ולא ישקיעו בו מעבר לצורך המינימלי כדי להשיג יתרונות פוליטיים, כל עוד האיום עם אסד גדול מהסיכוי שישרוד בשלום.

צפון קוריאה הוא דוגמית טובה למיותרות של הסכם לפירוק אמצעים ליצור נשק גרעיני עם מדינה טוטליטרית. הבעיה עם איראן חמורה אף יותר מאחר שההסכם מותיר לאיראן את תשתיות היצור על כנן, למרות שהיא עומדת במרחק של חודשים ספורים מהפצצה וגם ההסכם מניח לאיראנים לפקח על עצמם בכל המתקנים הצבאיים של הפרוייקט, כמו בסיס פרצ'ין (שכבר נראים בו עבודות בהולות, כנראה להעברת חלק מפונקציות ייצור הפצצה ממפעלים שתחת פיקוח למתחם פרצ'ין הלא מפוקח). גם יכולת הפיקוח האמיתית של פקחי האו''ם מוגבלת כי לאיראנים יש בפועל זכות לדחות כל בקשת פיקוח בפעמיים 26 ימים.

לכן נראה שהמשבר מול התנהלות האיראנים מובטחת וקרובה יחסית. לא נצטרך לחכות 15 שנים, שאז לפי ההסכם תוכל איראן להשלים את הפצצה בכל מקרה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי