פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לדינה ביכל-שונרא, 19/05/02 2:19)
ריטואל.
נתנאל ראוך (יום ראשון, 19/05/2002 שעה 22:54)
בתשובה לדינה ביכל-שונרא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שלום לך דינה.

שוב ושוב את מבצעת את הבחנותייך הספוקאלטיביות באופן תמוה לחלוטין, ותוך הסתמכות על כל שביב של תקווה להשמיץ, אבל מסכים אני עימך - השביב קיים, ועלינו לעשות רבות כדי להעלימו.

הבה ונעבור על הסעיפים הללו, ואתן לך דוגמאות מחיי האישיים, תחום שממנו את אוהבת לשאוב -
במהלך שהותי בבית חולים מסיבות כאלו או אחרות, הייתי צריך לבלות חמישה ימים בחדר עם תינוקת לאחת המשפחות החרדיות המכובדות ביותר בארץ וכמובן, אימה.
האנשים הללו, מנהיגים לכל דבר, שוחחו איתי רבות על כל נושא שהוא, תוך הבעת דאגה עצומה למה שהם הגדירו ''אחיהם'' החילוניים, תוך הדגשה כל הזמן על הדומה ולא על השונה, והציגו את הפחד שלהם, פחד ישן נושן, מפני התבוללות. פחד מוצדק ביותר שאף אני מחזיק בו.
הדבר היה עם פרוץ האינתיפאדה הנוכחית. בחדר היה גם בן לזוג עולים די חדשים מרוסיה שחיים בהתנחלות בסביבות אריאל. ראינו את המראות של ההרוגים מקרב ערביי ישראל, והזדעזענו וחשנו צער עמוק שהדברים הדרדרו עד כדי כך. לעומת זאת, היתה תחושה של אין ברירה, ובאמת פחד אמיתי מפני ההמון המשולהב כפי שהוצג בטלוויזיה.
אותו זוג של מתנחלים אמר כי אין להביע כך מחאה, ונתנו דוגמות שונות, כמו הסטודנטים בכיכר ההיא בסין.

[ובקשר ליחס לחיות - ראי את השיחות הרבות במקומות שונים, לאחר שפירסמו באיזו תוכנית תחקירים תמונות של העמסת אפרוחים בתנאים מזוויעים. זכורות לי תגובות כמו - ''זה הזכיר לי את השואה'', ''זה נשמע כמו תינוקות צורחים'' ועוד אינספור השוואות מחרידות]

מה כל החשיפה האישית הזו? להראות לך עד כמה הטענות שלך מגוחכות, מכלילות, ואף לאומניות במידה מסויימת.

במדינה שבה מנהיגי ה'פנתרים השחורים' טוענים כי האתיופים נמצאים במצב דומה למעברות שלהם [אמנם השיכון הוא מפותח ומודרני *יחסית* לאוהלים], אני לא רואה את הקיטוב נופל לרמות מהסוג שציינת.

ובכל זאת ברור כי המצב קשה מאד, וכי קיימים פערים גדולים בתחומים חשובים - בעיקר בתחום הכלכלי [בניגוד למדינות אחרות היא גם מהווה סוג של מדינת רווחה], ביחס לילדי העובדים הזרים [בעיה שהיא בהחלט לא רק של מדינת ישראל], וכן גם בתחום תפיסת המדינה כפי שמנוסח היטב במאמרו האחרון של אלכסנדר מאן.

דרך אגב לדרך אגב - בקשר לשימוש המבהיל לצמד המילים - 'השמדה המונית': בתור אחת המדינות היחידות בעולם שהותקפו בנשק מהסוג הזה, במהלך מלחמת המפרץ, ישראל, על מנת להגן על עצמה וליצור כוח הרתעה שחסך וחוסך חיים וכו', זקוקה לתשובה אפקטיבית [וכן למסכות תקינות, שבהפקרות משוועת אינן בנמצא].

בברכה,

נתנאל ראוך.
_new_ הוספת תגובהמאין אתה יודע שמסיכות הגז אינן תקינות?
יובל רבינוביץ (יום שני, 20/05/2002 שעה 0:00)
בתשובה לנתנאל ראוך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהישנן בעיות עם הקיימות
נתנאל ראוך (יום שני, 20/05/2002 שעה 0:43)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כך פורסם בעיתונים [לצערי אינני זוכר איפה, ואינני זוכר מתי].
הניסוי של החדשות, שאמורות לתקן את כל הפגמים של הקיימות [אחרת לא היו מייצרים חדשות, אני מניח שאין קולקציות למסיכות אב''כ], נכשל ממש לא מזמן.

בברכה,

נתנאל.
_new_ הוספת תגובההיש צוהלת ושמחה כמוני מסיכה
יובל רבינוביץ (יום שני, 20/05/2002 שעה 11:30)
בתשובה לנתנאל ראוך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש להבדיל בין מסיכה שאינה עומדת בתקן לבין מסיכה שאיננה תקינה.

ככל הידוע לי, לא היתה כל בעיה אמיתית עם המסיכות, כולל אלה שחולקו במלחמת המפרץ. נמצאו ליקויים שונים, ולמזלנו לא נאלצנו מעולם לנסותן בתנאי אמת.

יצא לי לבדוק מספר מסיכות ואת חדירותן לגז מדמיע. הן עמדו יפה במשימה, ובכלל זה מסיכות שמבחינת תאריך ייצורן הן אסורות בשימוש.

נראה שהתקן כולל מקדם בטיחות חזק, וטוב שכך, ובכל זאת: כשאנו משתמשים במסיכות המחולקות על ידי פיקוד העורף, איננו שמים נפשנו בכפנו.

אגב, מסיכות תיוצרנה גם אם לא יימצא כל ליקוי. למסיכה יש אורך חיים מוגדר מבחינת יעילותה, מה גם שהאוכלוסיה מתרבה וכו'.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי