פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הם לא שורפים מולדת (ב)
(יום ראשון, 08/07/2018 שעה 0:09) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואינני מדבר רק על התעברה העזה של עזה, וצודק מר סיון כשהוא אומר ש''הם לא שורפים מולדת'' כי זו לא מולדתם. האדמה הזאת היא אדמה שאבותיהם, מפיצי האסלאם כבשו, ומאז הם רואים בה כאילו היא מולדתם. הם בעצמם טוענים חזור והדגש שארץ זו היא אדמת האסלאם וקדושה היא [וקף], משום שהיא ארצם של בני ישראל.

כמובן שגם מר אליעז צודק, שכן אין עם השורף את מולדתו ללא הבחנה וסתם כדי להרגיז את ''הזר'' היושב בה, לדעתם. הדוגמה של מלחמת הרוסים בהגנה על מולדתם נכונה ומדגישה את השוני - המטרה עליונה של הרוסים היתה הגנה על חייהם. אם לא היו שורפים שדות, סביר שמצבם היה חמור הרבה יותר, כמו שאם החורף המכריע לא היה קר ומושלג כל כך, סביר שמוסקבה גם היא היתה נופלת. העזתים לא מפריחים עפיפונים ובלונים כדי להגן על חייהם, אלא רק כדי שלאוייביהם לא יהיה. העזתים שורפים כדי לשרוף, משמידים כדי להשמיד, שדות תבוא ויערות חורש, בתי אזרחים, או מכללה אזורית. הדבר לא נותן להם שום יתרון צבאי, וכל עניינם הוא רק להזיק לבעלי הארץ.

טועה מר סיוון כשהוא משווה את שריפות העפיפונים והבלונים להפצצת צה''ל על יעדי טרור. צה''ל תמיד תוקף יעדי טרור ותמיד בתגובה רלוונטית לפעילות המלחמתית של החמאס תקיפת יעדי טרור נעשית משתי סיבות: תקיפת מניעת פעולת טרור ודאית ומיידית או תקיפה על מטרות טרור שמהן יצאה פעולת טרור והקשורים לארגון האחראי על הפעולה. מבחינה זאת, החמאס אחראי עם כל פעולות ארגוני הטרור שפועלים תחת כנפי ממשלת החמאס. המבחן לאמירתי שמתקיים כבר 17 שנים הוא – אם החמאס [או כל ארגון טרור אחר] לא ישגר רקטה, ישלח מחבל מתאבד או ינסה לפרוץ את הגדר, למטה, על הקרקע או באויר - ישראל לא תתקוף. ולטרור מטיבעו קשה להתאפק, לא רק משום האופי הטרוריסטי שלו, אלא בעיקר כדי להסיט את הלחצים הפנימיים ממנו לעבר ישראל ו''הסכסוך''. ראינו איך 'הסכסוך' יצר תרבות התנהגות טוטליטרית במדינות ערב, תוך שהשלטונות מציגים זאת כצורך עליון בגלל האיום הישראלי. עד שנשבר לאזרחים הפשוטים ופשוט הראו למנהיגים, שאי אפשר לגנוב כל הזמן ולהאשים את ישראל. ועכשיו זה מתעורר באיראן והתקווה שזה ימשיך בעזה וברש''פ.
_new_ הוספת תגובהטועה bepeer ומטעה
דוד סיון (יום ראשון, 08/07/2018 שעה 0:23)
בתשובה לbepeer@walla.co.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

- עובדתית הם לא שורפים מולדת אלא את הגדל בה.
- סיון לא משווה.
_new_ הוספת תגובהטועה davids ומטעה
(יום ראשון, 08/07/2018 שעה 8:28)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

- מולדת אינה רק הקרקע אלה גם הנוף שלה, הארומה שלה. וכבר אמר הנשיא טשרניחובסקי: ''הָאָדָם אֵינוֹ אֶלָּא תַּבְנִית־נוֹף מוֹלַדְתּוֹ''.אדם אינו הורס את עצמו, שאם הרס, משמע אינה מולדתו.

- שלא רצה להשוות והשווה.
_new_ הוספת תגובהטועה bepeer ומטעה
דוד סיון (יום שני, 09/07/2018 שעה 7:28)
בתשובה לbepeer@walla.co.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עובדתית לא מדובר בשריפת מולדת
שלא רצה לשקר ושיקר.
_new_ הוספת תגובהאין אדם שורף מולדת
יוסף אליעז (יום רביעי, 01/08/2018 שעה 16:24)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ברצוני רק להוסיף הערה:

צה''ל שתת דם רב בלבנון. עת פונתה לבנון בחטף לא העלה איש בדעתו לשרוף את לבנון או אפילו את המיתקנים והמחנות להם נזקק צה''ל.

המתנחלים או המתישבים שנותקו ב''התנתקות'' מבתיהם ושדותיהם לא שרפו את הבתים [המדינה הרסה אותם משיקוליה הפוליטיים והביטחוניים] וגם לא הציתו את השדות והחממות שנותרו מאחור.

גם מפוני ימית ונחל-ים בשעתם הקשה לא שרפו את העיר והישוב בעת שנכפתה עליהם ההתפנות.[כן, סיני אינה מולדת לדעת רבים, אפשר ויש שוני בהגדרה, אבל העיקרון זהה].

ראה את ההבדל.

עתה מדברים בין היתר, [מדברים ומדברים בלבד] על הקלה אפשרית והכנסת כמה אלפי עובדים מעזה שיעבדו בעוטף, להקלת מצבם הכלכלי. תמהני עד כמה תושבי העוטף יהיו מעוניינים בהעסקת אלו שאתמול והיום שרפו את שדותיהם.
היכן יעבדו: אולי בנטיעת עצים במקום אלו שנשרפו?!
_new_ הוספת תגובהאי אפשר לשרוף מולדת
דוד סיון (יום רביעי, 01/08/2018 שעה 18:36)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ברצוני להוסיף הערה:

המתנחלים לא שורפים אבל יש מביניהם ששורפים
ומחבלים בעצי פרי שגדלים במולדת.
דיון 3611
תגובה 78732
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי