פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
שני דברים
ישראלי פזיז (יום שני, 16/12/2002 שעה 12:52) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חזרתו של יעקב לישראל על מנת להקבר בלא מתן הוראה מפורשת לבניו לחזור לארצם, ולו לאחר מותו של יוסף, מעוררת בי מחשבות נוגות מאוד על יכולתנו להתנתק מהגלות ולהיבנות.
האם צוואתו של יעקב היא שמנעה התבוללות או שנאת המצרים לבני ישראל שהגיעה לשיאה בשעבוד. וכיצד זה נשתעבדו בני ישראל מדוע לא התנגדו או נטשו את ארץ גושן מיד כאשר שנאת המצרים הקצינה?
_new_ הוספת תגובהבימים ההם ובזמן הזה
נסים ישעיהו (יום שני, 16/12/2002 שעה 21:36)
בתשובה לישראלי פזיז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא הבנתי את הקשר בין אי הוראת יעקב לבניו לחזור ארצה לבין יכולתנו להינתק מן הגלות; לעצם העניין, יעקב ובניו היו מודעים לגזירת *גר יהיה זרעך בארץ לא להם*; לא ברצוננו גלינו מארצנו ושיבתנו לארצנו תלויה בהשלמת המשימות שהוטלו עלינו לבצע מחוץ לארצנו.

שנאת מצרים לעברים, לא בטוח שהייתה; היה שיעבוד. בהתחלה קל ובהדרגה החמיר. השאלה שלך יכולה לקבל תשובה מהתבוננות בתהליכים שאנו עוברים בעצם הימים האלה: עד לא מזמן, אם נרצח יהודי בפיגוע מכל סוג, רעדו אמות הספים. כיום התרגלנו; בשנתיים האחרונות, תחת ממשלתו של שרון, הלוחם המהולל, הגענו לממוצע של הרוג יהודי ליום מפיגועי טרור ועוד פצועים במספרים גדולים, וממשיכים כרגיל. לא מבחינים בעובדה שהתהליך הוא אובדני. אז מה הטענות כלפי היהודים במצרים או כלפי קורבנות השואה? אנחנו טובים מהם???
בברכה,
נסים.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי