פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
לשלום מובנים שונים ואם כך מה הרע בעוד מובן?!
יורם המזרחי (יום שני, 13/01/2003 שעה 0:13) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תאוריו הברורים-פשוטים של חברי שמעון,בשאלת הגדרות השלום כפי שהן נראות/מובנות אצל הערבים נכונים.נכון שכל מדינה ערבית ''מבינה את השלום'' לפי צרכיה או מאוויה.בכך אין רע ואין פסול.גם תפיסת השלום הישראלית-רשמית,משתנה מדי פעם,לפי העומד בראש המדינה ומבנה הכנסת.מובן השלום של בגין אינו בהכרח השלום של רבין (שניהם ז''ל) וכו' וכו'.

אותי לא מעניין איזה מובן קביל אצל המצרים,הסורים או הירדנים ואם אסד (בייבי) שואף או לא להקים ''סוריה רבתי'' ושאר חלומות שונים ומשונים.גם לא חשוב,כרגע, מה דמות השלום לו שואף יאסר עארפת.

מה שחשוב הוא קבלת המושג באפיונים-ישראלים שבראשם הכרה במדינה פלסתינאית ושרטוט קו גבול חדש בין המדינה הזו (שאכן קום תקום בין שנרצה או נסרב) למדינת ישראל. אם השלום יהיה ''קר'' דוגמאת השלום הישראלי מצרי, לא יהיה זה סוף העולם.בין המערב למזרח שררו יחסי שלום ''קר'' שנמתחו על פני עשרות שנים,למעשה מאז תום מלחמת העולם-השניה.
הרוסים לא אהבו את האמריקאים ולהיפך אז מה?! האם ברירה של מלחמה עולמית היתה טובה ונשגבה יותר?!

הבעיה,כפי שאני רואה אותה,היא העדר יזמה כל שהיא לשינוי המצב מצד החזק הזמני (ישראל) ומשחק לידי הקיצוניים בכל המחנות.המילה ''שלום'' מעצם מהותה היתה בעיני ישראלים רבים למין מוקצה מחמת מיאוס....אבירי המלחמה האין סופית,המפשפשים ומחטטים שוב ושוב בערימת הגרוטאות המדיניות,מבוהלים ומתנהגים כחלשים...המפחדים מהחלטה חד משמעית של ''יצירת שלום'' אפילו אם בשלבו הראשון הוא סוג של מהלך חד צדדי,או הפסקת אש ושביתת נשק.

לצערי אני פסימי,שאינונתלה בכנפות מעילי הוזים משיחיים.הפסימיות שלי מעוגנת בהכרה ''שככה אי אפשר להמשיך'' וממשלה אחראית,הצופה לעתיד,חייבת לחפש דרך ליציאה ואפילו חמיקה מהמצב הנכחי שאט אט מחסל פשוטו כמשמעו את מדינת ישראל.

אין בי שם אהבה או הערצה מיוחדת למדינות ערב ואינני חסיד שוטה של תנועה מפלגה וכו' אני מנסה לבחון הכל בריאליזם לשמו.ישראל,לדעתי,אחרה את הרכבת ועודה עומדת בתחנה,כמו בשיר הידוע וממתינה לרכבת ניסים ונפלאות שלא תבוא לעולם.

גורם הכח הישראלי הלך ונשחק,בין השאר גם בשל חוסר האונים של ממשלות ימניות,שפרט לבלה בלה בלה לא עשו דבר למנוע המשך ההתדרדרות.
פערים חברתיים-דמוגרפים כלכליים וצבאיים הולכים ומצטמצמים ואתם נחלש כח המיקוח הישראלי ומסתרבלת יכולת התמרון.פתרונות של קסם אין.פשוט אין.איש לא יצליח לסלק את הפלסתינאים ממפת העולם.איש לא יצליח לנפח את ישראל לממדים על טבעיים.איש לא יניח לישראל להפוך,בתוך שנים לא רבות,למדינת אפרטהייד מושלמת ואז מה יקרה?!

ללא שלום,אפילו חד צדדי בראשיתו,ללא הסכמה לנוכחות פלסתינאית לאומית וללא הפרדה מלאה,בלי התנחלויות ישראל תאבד כל שריד אהדה וזכות מוסרית לקיומה עד לנקודה בה יבוא מי שיבוא ויתחיל להטיל ספק ''בנחיצות'' קיומה של מדינה יהודית.....התסריט של לחץ אמריקאי מאסיווי וכופה אינו חלום רע בלבד....אם לא הממשל הזה,עם גור'ג ומלחמתו בשדים ורוחות -יקום ממסד/ממשל אחר, שידרוש וישיג ללא בעיות מיוחדות כניעה ישראלית.מי שדוחה הסדר כעת מזמין את הנ''ל......נכון חברים... לשרון בן ה80 מינוס -לא אכפת הוא בחלומו וכך ימות.נכון ליורם בן 60 פלוס לא צריך להיות אכפת כי ממילא לא ישרוד לראות את האיום- מכל מתרחש....אך לשניהם,לשרונים וליורמים ההולכים ונעלמים יש ''תכנית לעתיד ילדינו'' זו של שרון מובילה,לדעתי,לאבדון וזו שלי לסכוי של ממש. או לפחות להמשך קיומה של מדינת -ישראל.
_new_ הוספת תגובהמרבה מובנים - מרבה בלבול!
יוסי כהן (יום שני, 13/01/2003 שעה 9:52)
בתשובה ליורם המזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהיורם, לצערי כנראה שנפול לפני שנקום
דוד סיון (יום שני, 13/01/2003 שעה 10:09)
בתשובה ליורם המזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

משום שרבים מידי בתוכנו מתעלמים מהאפשרות הטרגית שאתה מתאר. אלו הבטוחים מצד ימין של המפה הפוליטית. אבל ישנם כאלה גם במרכז וגם במפלגת העבודה.

אותי זה ממש מדהים לכמה תגובות של ממש זוכה האיום הכלכלי-חברתי. לדעתי זה נובע מסימפטום בת היענה של עמנו. על כן, גם אם תתריע גורלך כגורל הילד מבגדי המלך. אבל הוא היה דמות ספרותית בכדי לצייר את הסכנות של העיוורון.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי