פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לראובן גרפיט, 21/01/03 22:39)
ראובן, הוא אשר אמרתי בתגובתי הקודמת:
נסים ישעיהו (יום חמישי, 23/01/2003 שעה 22:48)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש אנשים שכל עניינם הוא לחפש מה לא בסדר (לקטר, בלשון הסלנג); אם אתה מרגיש שהביקורת שלך על אמונות כאלה ואחרות עושה אותך יהודי יותר טוב - שיערב לך; אנחנו מחפשים משהו אחר.

חכמתם של חז''ל אינה זקוקה לאישור ממני ואני גם לא כל כך מתפעל ממנה; אני מתפעל ומעריץ את חכמינו מאז ועד בכלל, על שהיומיום שלהם התנהל בדיוק בהתאם למסקנות ולתובנות שהגיעו אליהן; על שיישמו בחייהם את הפילוסופיה אשר לגבינו היא תיאורטית בלבד. וראה בעניין זה גם את תגובתי למיכאל.

אינני מתעסק בגלגול נשמות וזה לא ממש מעניין אותי; לא בטוח גם שמי שכן מתעסק בכך, מבין בזה באמת. אני מתבונן בפרשת השבוע בחיפוש אחר המסר האקטואלי להיום. 'תורה' זה מלשון הוראה והוראה זה 'המעשה אשר יעשון' בהתאם לצווי התורה.

הדיון הזה, כמו כל דיון, מבוסס על הנחות יסוד שאינן דורשות הוכחה; הנחת היסוד שלי היא ההלכה הראשונה במשנה תורה לרמב''ם: ''יסוד היסודות ועמוד החכמות לידע שיש שם מצוי ראשון והוא ממציא כל נמצא וכל הנמצאים משמים וארץ ומה שביניהם לא נמצאו אלא מאמתת המצאו''.

על בסיס זה אני בונה את ההתבוננות שלי בפרשת השבוע ועל בסיס זה אני מחפש וממשיך לחפש איך להיות יהודי טוב יותר, מודע יותר ליהדותי.

נ.ב. מה שכתבת על הוכחות מדעיות נגד אמונות כאלה ואחרות יכול ללמד שהנחת היסוד שלך די ניידת; שהרי השינויים החלים בהשקפות המדעיות מזמן לזמן הם מן המפורסמות שאינן צריכות ראיה, ולכן גם השקפותיך יכול שיתגלו בהן סתירות מהותיות מנושא לנושא. כדאי לחשוב על כך.

בברכה,
נסים.
_new_ הוספת תגובהנסים - מקבל כל מילה.
ראובן גרפיט (יום חמישי, 30/01/2003 שעה 21:39)
בתשובה לנסים ישעיהו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי