פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לאודי, 01/05/03 21:10)
תשובות לעניין היווצרות העולם
יובל רבינוביץ (יום שישי, 02/05/2003 שעה 18:07)
בתשובה לאודי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קודם כל גילוי נאות: אינני פיזיקאי. הידע שלי בנושא הוא רק מה שפורסם בספרות הפופולרית. אני מניח שמדען שעיסוקו בכך יוכל להרחיב ואולי גם למצוא אי דיוקים בהסבר שלי.

התאוריות הפיזיקליות הנפוצות יותר לעניין היווצרות העולם מתבססות על הנחת יסוד אחת: חוקי הטבע לא השתנו מאז שנוצר העולם ועד ימינו. חוקי שימור מסה/אנרגיה, חישובי מהירויות וכוחות - יכולים להתבסס על חוקי הפיזיקה דהיום. אם הנחת היסוד הזו אינה נכונה, כנראה שהתאוריה נופלת.[*]

היות שקיימת תצפית חד משמעית שכל הגלקסיות ביקום מתרחקות זו מזו (דבר הגורם להסטת אורכי הגל שלהן לכיוון האדום), ניתן למצוא נקודת זמן שבה הן היו מרוכזות בנקודה אחת ביקום. איננו יודעים מה היה 'לפני כן', ואני חושד שהשאלה היא חסרת משמעות, משום שאין שום מהלך זמן שעובר על יקום המכיל נקודת מסה אחת.

בכל אופן, המחשבה היא שבאותה נקודת מסה חל 'מפץ גדול', כלומר: שיחרור של אנרגיה שגרמה לכל החלקים להתרחק זה מזה. בתחילה חלקיקים אלמנטריים, ולאחר שחלו אי סדירויות בחומר וירידה בהומוגניות שלו, נוצרו גם אטומים, כוחות בין אטומיים, כוחות גרוויטציה ועוד. בד בבד חלה גם התקררות של החומר והתגבשות הכוכבים.

מאיפה הגיעה האנרגיה שפוצצה את כל העסק? כנראה מאותו מקום שאתה חושב שאלוהים נוצר בו.

עברתי שוב על פרק א' בספר בראשית. מתברר שהמדענים ואני טועים לחלוטין. הכוכבים הם בכלל לא מסות ענק. הם נקודות שאלוהים ברא ביום הרביעי (יום לאחר שברא את ממלכת הצומח) כדי לעזור לירח להאיר בלילה (המדענים החשוכים עדיין מאמינים שהירח מחזיר את אור השמש ושאין לו אור עצמי משלו).

-----------------------------------------------------

[*] בכל אופן, היא נראית לי אמינה יותר מאשר הנחת יסוד שיש אלוהים ושהוא נתן את התורה למשה על הר סיני.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי