פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה ליורם המזרחי, 12/06/02 8:14)
מזרחי - בנושא ההגירה והדמוקרטיה - יש עוד אפשרויות
ראובן גרפיט (יום רביעי, 12/06/2002 שעה 18:24)
בתשובה ליורם המזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מזרחי, סעיף 5 אינו נגזרת של סעיפים 1-4.
יש עוד כמה תסריטים (אין בתסריטים אלה כל הבעה אישית) למשל:
1) העברת ואדי ערה והמשולש הקטן למדינת פאלסטין. משמעות הדבר - צמצום מספר הערבים במעל חצי מליון איש (הצעתו של פרופסור סופר).
2) הוצאת 150,000 הערבים מהשטחים השוהים כאן באופן לא חוקי, יהיה אפשרי לאחר יצירת גדר ההפרדה.
3) מניעת אזרחות ותושב קבע מערבים המתחתנים עם ערביי ישראל.
4) הפיכת תנאי החיים כאן לאטרקטיביים עד כדי כך שחלק ממאות אלפי הישראלים שברחו מכאן, יחזרו. למשל - צמצום דרסטי של כמות עובדי המדינה וקביעת מכסימום מס ישיר ועקיף (כיום מגיע לשיעור של 70% לאלה שמשלמים) וקביעה שהמס המצרפי לא יעבור 45%. שירות קבע במקום חובה וצמצום שירות החובה ל 18 חודש. סיוע ביצירת תעסוקה כמו למשל מדינת ארה''ב הפועלת נמרצות בתחום זה של צמצום האבטלה. הגעה לשלום הוגן עם הפלשתינאים.
5) במסגרת השלום עם הפלשתינאים - יצירת קנטונים, נוסח שוויץ, שבהם הערבים יצביעו לממשלה שלהם והיהודים לממשלה שלהם.
6) הצטרפותנו לשוק המשותף או לארה''ב באותה מערכת יחסים שיש לה עם קנדה.

בלי כל קשר - זה יועיל אם נפריד דת ממדינה ואנו בדרך לכך. עוצמתו של הסקטור הדתי הינה בהחלשות מתמדת . אם תרצה אפרט לך בנושא.
_new_ הוספת תגובההחלשות הסקטור הדתי- היש תקווה?... אנא פרט!
אסתי וולש (יום רביעי, 12/06/2002 שעה 19:18)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאסתי - החלשות הסקטור הדתי - עובדות!
ראובן גרפיט (יום רביעי, 12/06/2002 שעה 19:36)
בתשובה לאסתי וולש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. כל מי שקורא בעיתון הארץ למשל,קרא על הגידול המדהים ב''שבבניקים'' אותם צעירים ולא צעירים שפורמלית שייכים לסקטור החרדי - אבל בפועל מתפרחחים,בורחים מהישיבות. זו מגמה ההולכת וגדלה. ההגיון אומר דבר פשוט: על כל אחד שפורש באופן מרדני - דווקא, יש כמות גדולה יותר שעושים זאת בצנעה.
2. לא מזמן, מבחינת שנים - הכל היה סגור ביום שישי ובשבת, כיום - הכל פתוח ומרכזי הקניות בשבת חוגגים.
3. מספר חנויות הלא כשרות וחנויות האוכל ''הטרף'' בגידול מדהים. לא רק בפריפריה אלא במרכזי הערים.
4. אני בא ממשפחה דתית, בעבר, כאשר יש לנו חלקים גדולים של חרדים. פעם, בילדותי, דברנו אידיש. יש לי בן דוד רב בהשכלתו, גר בשכונה חרדית בכניסה לירושלים. הבן אדם, בן 54, שולט בסלנג העברי, מתמצא בקבוצות הספורט בארץ יותר מימני. יוצא לארה''ב וצופה בכדור סל NBA. בשיחות עימי - נשמע קיצוני, אבל אשתו עובדת במחשבים. ומי שבתחום המחשבים רואה אותם בכל פינה. החברה יוצאים מהארון, עובדים, מתפרנסים, מתפרפרים, תראי אותם בבתי מלון, בשדות התעופה בדיוטי פריי - קונים משקאות חריפים. זה לא מה שהיה פעם. רק שימי לב ללבוש שלהם? שיא האלגנט, לנערים, נעלי ספורט וטלפון אלחוטי לכל אחד. הם צרכני אינטרנט גדולים, למרות האיסור המפורש. הם בדרך הנכונה.
4. פעם היו מסוגרים בשכוות וערים שלהם. היום בכל מקום.
5. לא שומעים כמעט אל מעשי ונדליזם שלהם, ידוי אבנים על מכוניות ושאר הבעיות שהם עשו פעם. המציאות בכל העולם מראה- שפתיחות חופש, מקהה את הפונדליזם הדתי. הוכחה אחרונה -מצעד ההומואים והלסביות בירושלים - עבר ללא בעיות, בעבר הרחוק - זה היה כרוך בשפיכות דמים.
_new_ הוספת תגובהלגרפיט חלק נשמע מעניין-פרט עוד! (שמי: המזרחי)
יורם המזרחי (יום רביעי, 12/06/2002 שעה 23:02)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההמזרחי -תוספת אופטימית לתחזיות דמוגרפיות
ראובן גרפיט (יום חמישי, 13/06/2002 שעה 19:41)
בתשובה ליורם המזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המזרחי, ניבוי סטטיסטי נבוסס על נתוני העבר ועל הנחת יסוד בסיסית והיא: שניתן לגזור על העתיד על פי העבר. אבל - הבנת המציאות (בהתאם לתפיסה הסינית של היין והיאנג) הינה על פי היכולת להבין את הפרדוכס, את הניגוד. למה כוונתי, באופן הומריסטי, באם אני רואה פעם ראשונה 100 נשים שהחלו בהריונן, ואיני יודע דבר על לידה, אחר מעקב של 3 חודשים, אני אקבע בודאות מוחלטת שבעוד 6 חודשים המשקל שלהן יהיה כך וכך ואצרף לכך קו מגמה עולה עם נוסחת השמנה מתאימה בודאות של 100% . כל יום נוסף, במהלך175 הימים הבאים, אני אוכיח לכולם, כמה אני גאון . והנה, כעבור עוד כ 5 ימים, פתאום כמה מהנשים תאבדנה את משקלן ותוך זמן קצר כל 100 הנשים, גם.
כך היא המציאות, הבורסה עולה ועולה ופתאום נופלת. לכל קו מגמה יש נקודת שבירה. רק השבוע קראתי, כמדומה בהארץ, דוח של האו''ם לגבי הפליטים והנה התברר שבמחנות הפליטים בלבנון, הילודה הממוצעת הינה 2 ילדים למשפחה, בעוד בעזה, 7 ילדים.
לכן -ניקח את הנתונים כאות הזהרה, אבל לא להכנס לפניקה. גם במדינות ערב סביבנו וכן גם באיראן '' הקתולית'' מותר להפיל, מותר להשתמש באמצעי מניעה.
הסיבה שאנו, כולנו, חיים במעטפת אילוצים. בתחום הדמוגרפיה הפרמטרים העיקרים הינם: מחסור במים, בקרקע, בפרנסה, במתן שירותים מתקדמים , הרצון האדיר להשתוות ברמת החיים למדינות המפותחות. בארץ, הילודה גדלה כתגובה ישירה לגידול בדמי הביטוח לאומי וכן מדחפים לאומנים.
גם אם נהיה מיעוט יהודי באיזור אבל בארץ משלנו עם גבולות ביטחוןושלום - אני לא יהיה מוטרד מהנושא, כן מוטרד מהירידה ברמה האנושית וירידה ברמת ההשכלה הטכנולוגית.
מה שחשוב הינו שיש לנו האמצעים לשלוט על גורלנו אך צריך הנהגה מתאימה.
_new_ הוספת תגובהלראובן גרפיט = תודה אקרא
יורם המזרחי (יום חמישי, 13/06/2002 שעה 20:53)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי