פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לאריה פרלמן, 12/06/02 1:01)
פרלמן - אני מתפלא על השאלה, התבונן בהסטוריה
ראובן גרפיט (יום רביעי, 12/06/2002 שעה 21:21)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. סוציולוג מפורסם שנפטר מזמן בשם וובר, הראה שיש נטיה להתאבדות ולמהומות חברתיות דוקא בחברות שפע משועממות.בשבדיה, יפן , פינלנד ועוד , בהן למרות ואולי בגלל השפע הכלכלי יש ריבוי התאבדויות. 2) בגרמניה , בתקופת השפע שלה, קמו ארגוני טרור רצחנים, באדר מינן,כן גם בארצות אירופה אחרות. 3) בארה''ב מספר הארגונים הרצחנים (היתה בטלביזיה סדרת תוכניות בנושא) גדולה.חלקם דוקא לבנים הדוגלים בעצמאות מהשלטון המרכזי. אחרים - ארגונים נאציים, אנטי שחורים ומיעוטים. בנוסף מעת לעת קמות להן קבוצות פאנטיות הדוגלות, מסיבות דת, בהתאבדות המונית וקולקטיבית (גם ביפן היה ארגון כזה). אחרים, סתם מופרעים, המאמינים בחישובי קץ העולם ובגלגול נשמות ועולמות.4) יש את המוסלמים הפאנטיים המאמינים שדת האיסלם חיבת להשתלט על העולם וכל מי שמקדם רעיון זה - מובטח לו גן עדן.
5) ויש - סתם מופרעים האחוזים בשנאה אדירה לאנושות או לגוף ציבורי (או לקבוצת אוכלוסיה מסוימת) כזה או אחר. האם אתה זוכר למשל את נירון קיסר אשר שרף את רומי והתאבד?
ולפני כ 60 שנה היה אחד בשם היטלר - שסרב להיכנע ושאף שברלין וגרמניה יהרסו עמו יחד. מילא הוא מטורף, אבל כל הסובבים אותו לא מנעו זאת.
כך שאני מתפלא שאתה מתפלא!
_new_ הוספת תגובהלא הבנת: הייתי ציני
אריה פרלמן (יום חמישי, 13/06/2002 שעה 10:22)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטענה השמאלנית השגורה - לפיה ''דיכוי'', ''נישול'', ושאר מריעין-בישין הם-הם הגורמים לאלימות ולטרור, ואילו רק היינו חדלים ''לכבש'' ''לנשול'' ''לגזען'' וכן הלאה - היה משתרר שלום בעולם ואחוות-נירוונה.

גם לאחר טבח ה- 11 בספטמבר, קמו חכמים בכל העולם, וטענו כי ארצות-הברית ''מוצצת את לשד העולם השלישי'', שהיא שחצנית, ושולטת בעולם באמצעות ''קפיטליזם דורסני''... ולכן בעצם היא האשמה בטבח.

וובר, אתה אומר? נו! בטח היה מדובר באיזה קולוניסט לבן, שבע, מנופח, גזען ושוביניסט, אשר ''ניכס'' לעצמו את ה''הוויה'' המוסרית האנושית באמצעות ''הבניה'' של ''דיסקורס דכאני''...

לא כן?
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי