פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אתה ממעיט בכוונותיו האידאולוגיות של נתניהו
גבי בחן (יום רביעי, 31/12/2003 שעה 22:10) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראשית, המשמעות של אסכולת שיקגו היא שתפקיד המדינה באמת להיות רק''שמן'' בגלגלי הכלכלה וזהו. בלשון אחרת, המדינה לא צריכה להתערב בכלכלה. תפקידה רק ליצור מסגרת חוקית בה יתחרו עסקים ואנשים על השווקים השונים. כמובן שבסגרת אידאולוגית כזו אין מקום לדאגה לחלשים, למיסכנים, לנכים או אפילו לשיקולים לאומיים של הפניית תעשיות לאזורי פיתוח. אבל, כשאנו בודקים את מעשיו ואת מעשי הממשלה, מסתבר שלנתניהו יש לא רק אידאולוגיה כלכלית אלא גם שיקולים פוליטיים (וזה כמובן לגיטימי). לכן הוא גם מלאים את קרנות הפנסיה (זו למעשה הצעה של ההסתדרות) כדי לנטרל את כוחה של ההסתדרות , המעט שנישאר, וגם משנה את התנאים בקרנות. בקצב כזה של שינוי רטרואקטיבי בקרנות באמצעות חקיקה הוא יוכל להפוך אותם לריווחיות. ושימותו המבוטחים.
אלא שאין בזו, ובשאר הדוגמאות, משום ראיה של אי התאמת החוק למגמה הכלכלית החדשה. יש מחלוקת קשה, מחלוקת אידאולוגית, עם נתניהו ותורתו ודרכו. רבים לא רוצים לאמץ, לא את חזונו ולא את שיטותיו. דוגמת קוקה קולה היא דוגמא לחיזוק מונופול מובהק ולמעשה מתן מתנה לזכיין, מוזי וורטהיים, מהמדינה. על כך יצא קיצפו של רובינשטין, והפעם, לשם שינוי בצדק. אלא שהפעם ניתקלו בגדול הפוליטיקאים, או לחילופין המקיאוויסט שביניהם - אולמרט, שבשבילו יש רק פוליטיקה. עקרונות? הצחקתם אותו...
_new_ הוספת תגובהאני לא ממעיט בכוונותיו
דוד סיון (יום חמישי, 01/01/2004 שעה 0:31)
בתשובה לגבי בחן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

החששות שלי לגבי ההבדל בין שיקולים כלכליים ושיקולים פוליטיים של שר האוצר, כבר כתבתי לא פעם. לגבי המצב החוקי הרי כתבתי על רמזים לא על ראיות.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי