פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לנסים ישעיהו, 21/02/04 22:31)
מי מנהל את מי?
Dani (יום ראשון, 22/02/2004 שעה 1:13)
בתשובה לנסים ישעיהו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ניסים,
א) החוקים לא שיכים לשופטים, החוקים שיכים לשם. לכן מוכרחים ליכתוב את החוקים כך שכל בר דעת יוכל להבינם ולדעת אותם על מנת שיוכל לדעת במה להיזהר.

ב) דיני נפשות כלולים בעינינין שבין אדם לחברו ולכן לא ניתן לכונן בית דין עם סמכות בעינינים אלה עד אשר תקום סנהדרין, יהיה מיזבח, יהיה בית מיקדש וכו'.

ג) כאשר בתי המיקדש עמדו על כנם אכן נהגו על פי חוקי התורה ולמרות זאת נענשנו. על מה נענשנו? על זה שלא נהגנו על פי ערכי התורה.
הבעיות אצלנו נובעות מקריסת ערכים ולכן צריך לילמוד וללמד את התורה לישמה. אם כל עינינה של התורה היה בכתיבת חוקים אז כל התורה כולה היתה פרשת מישפטים.
_new_ הוספת תגובהמי מנהל את מי? התורה מנהלת את העולם
נסים ישעיהו (יום שני, 23/02/2004 שעה 11:52)
בתשובה לDani
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד.

אשיב לך בקיצור כי כל הרעיונות בדבר סנהדרין, מזבח, קורבנות, בית מקדש ואולי יש עוד כמה - אינם בידינו ומי שמעלה אותם כתנאי לביצוע המהלכים הדרושים חותר להנציח את הבעיות ולא לפתור אותם.

מה כל כך מסובך להחיל כאן את חוקי התורה במקרים של גנבים, רוצחים, אנסים מצד אחד ובעניינים נוהליים כגון רישוי עסקים היתרי בניה וכדומה מצד שני?

החוקים הנוכחיים מובילים לחורבן ועל כך כבר אין מחלוקת; על החורבן התכוונתי, לא על החוקים. אנחנו מציעים חוקים שיאפשרו לחיות כאן ולא בתחושה של סף חורבן.

בברכה,
נסים.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי