פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה ליובל רבינוביץ, 03/07/02 12:46)
עוד על אהוד ברק
רפי אשכנזי (יום רביעי, 03/07/2002 שעה 20:26)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמו רבים גם אני צפיתי בראיון.
אך שלא כמו אחרים, אינני מאוכזב, אין בליבי על אהוד. להיפך, אני כל פעם נהנה ממנו ומדבריו אבל ויש אבל גדול:

אהוד ברק לא איכזב אותי ובכך יש יתרון בידי על אלה ממחנה השמאל שמר ברק שבר להם את''המציאות'' בפרצוף.
חטאו הגדול והיחיד מבחינתי, בכך שכראש ממשלה הימר על כל הקופה בנוגע לשטחי ארצנו וירושלים, ובכך חטא חטא לא יסולח. מר ברק, שהוא בעל תכונות תרומיות בלתי רגילות חטא בחטא היוהרה והניח את כל ארצנו למכירת חיסול.

למזלו, למזלנו כעם ולמזלי האישי, המנהיג מהצד השני, ערפאת, דחה את הצעותיו. הינני לציין שזו לא הפעם הראשונה שהערבים מחמיצים הזדמנות פז להכותנו קרי, להביאנו למצב של ''שח-מט'': ראה דחיית תכנית החלוקה מ 1947, או שלושת הלאווים של חרטום מ 1967, או הצעותיו הנדיבות לסורים בגולן של יצחק רבין ז''ל. אסור לשום מנהיג להמר כך על מדינתו, שגיאה שעשו קברניטי אוסלו,הימור שלא לוקח בחשבון מה יהיה אם המציאות תתהפך על פניה.

להגיד אחרי המעשה ש''רציתי להגיע לליבת האמת אצל הצד השני'' יש בזה משום הכאה על חטא, או בלשון העם- ''למלא טוטו ביום ראשון''... מר ברק יכול לזקוף לזכותו כתוצאת לוואי מההימור הנורא, את שבירת תמונת האשליות של מחנה השמאל, תמונה שבה נראה המיזרח התיכון החדש פרי דמיונם של מר פרס וביילין, תמונה בה חבוקים יחד ''בן ערב בן נצרת ובני''. על דבר זה קוצף עליו השמאל ודווקא על זה אני נותן לו נק' זכות.

כמובן תוצאת לוואי זאת הושגה בזכות ההימור הנורא שהימר על כל הארץ, דבר שחשוב תמיד להזכיר- אסור לעשותו בשום מיקרה או סיבה.
מר ברק, שהוא איש מבריק מכל בחינה שהיא, אסור לו לעסוק בפוליטיקה. אין זה אומר שהשטח פנוי מעתה רק לחיים-רמונים או הבורגים, יש גם אחרים וטובים גם בתור הצד השני במיתרס הפוליטי. הייתי מעדיף לראותו באקדמיה בראש מכון מחקר, או כאיש הגות הכותב ספרים, בכך דרכו תיצלח ללא שום ספק.
_new_ הוספת תגובהאשכנזי היקר, איני בטוח שהוא הימר. בל נשכח שהוא
ראובן גרפיט (יום רביעי, 03/07/2002 שעה 22:24)
בתשובה לרפי אשכנזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היה איש מודיען שנים רבות. הוא הכיר היטב כל אחד מהפרטנרים שעמדו מולו. מצד שני, הוא נתמך ונבחר על ידי מפלגות השמאל, מרץ למשל והזרם השמאלי במפלגתו הוא. בזרמים אלה נמנים, אולי ניתן לדבר בלשון עבר, מבחר מכובד של פרופסורים, סופרים, כלכלנים ואנשי תעשיה. הוא הוכיח להם ולנו והעמיד אותנו בשורה אחת וכך השיג תמימות דעים בעם.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי