פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לאלכסנדר מאן, 04/07/02 2:33)
ניתוח נכון המצב חלק ממלחמת האיסלם בעולם האחר
יורם המזרחי (יום חמישי, 04/07/2002 שעה 3:40)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההשוואה נכונה.אלא שהכל יודעים,שלפי שעה,קיים סכוי קלוש בלבד שהחברה הפלסתינאית תגיע בכוחות עצמה לצומת- דמוקרטית.
הברירה המסוכנת יותר באלג'יר (מהכת הצבאית) היא איסלמיזציה מוחלטת של כל מערכות השלטון במדינה הנמצאת בשכנות לדרום אירופה.
מורדים משחררים מסוג אחמד בן בלה וחבריו,לא היו פאנטים דתיים.הדת שימשה בתזמורתם כינור שלישי לתורה הלאומנית,לתפיסה הסוציאליסטית ולהשפעה הנאצריסטית ''הבלתי מזדהה''.אך מרגע שהליך דמוקרטי הביא לשלטון דווקא את הפונדמנטליסטים (חלק מתהליך התחרדות בין לאומי,הכולל גם את מטורפי הדת הישראלים) לא היתה ברירה אלא להקריב את הדמוקרטיה על מזבח חרויות אחרות כמו הזכות להתלבש כרצונך וכלה בניהול מטבח לא חלאל....כך קרה שחלק נכבד של המשכילים האלג'ירים חבר,תוך גועל נפש,עם הצבא.
יקום מי שיצעק - אבל הפונדמנטליסטים ניצחו בבחירות!
נכון....גם הנאצים ניצחו בבחירות דמוקרטיות ולרוע המזל לא היה לצבא הגרמני כח ''ביצים'' או שכל להתקומם נגד ''הרב''ט הבוהמי'' והעם הגרמני היה מותש מאבקים פנימיים פוליטיים.
תורכיה למשל,קיימת היום כיישות סבירה פחות או יותר ואפילו כמדינה מרחבית-מייצבת - בזכות חזונו האנטי דתי של מיסד המדינה המודרנית מוצטפה כמאל אתא'תורק.
מה היה גורל האיזור אם הצבא התורכי היה מניח לתורת אתא תורק לדעוך ומעלה את האיסלם הקיצוני?
הבעיה היא שהעולם מתקדם בצעדי ענק להמשך מלחמת הדתות הנצרות נגד האסלאם (שהפסיקה במאות ה 14-15) כשבמחנה ''הנוצרי'' נמצאות דתות נוספות.
זו המציאות. אפילו אם היא נשמעת ''פוליטקלי אן-קוקרט''....האסלאם חותר מיסודו מהותו ושליחותו להשלטת הדת בכל העולם ומאבק זה לא יגמר,אלא בכח הזרוע.אף קופי ענן ,או מחלק פרסי נובל ובטח שלא שדולות הנאבקות לשמירת זכויות האדם והאזרח- לא יצליח לרצות את השליחות האיסלאמית האלוהית כרוח מוחמד הנביא,עליו השלום הרחמן והרחום וכו' וכו''
-------------
לדעתי,על ישראל לבלוע את הגלולה ,לנסות להחזיר לבקבוק את שד החמאס שסייעה לחזק, לפעול לסילוקו המיידי של אבו-עמאר מעמדת הכרעה ולסייע למנהיגים אחרים מתנועות הרש''פ להשתלט על המנגון כדי לבלום בכל דרך את הגל האיסלאמי.
כבר הצעתי, למשל, לסייע לאש''פ דרך הרחקת שיח' יאסין ''וחטפתי'' קיטון רותחין ממטבח צדיקי האוטופיה הסופר-הומאנית.
אני חוזר ומציין שוב שלישראל ולרש''פ יש אויב משותף!!!! צריך להבין זאת ובמסגרת זו להציע לפלסתינאים הצעות שלא יוכלו לדחות ולסייע להם לבסס משטר לאומי לא דתי.
אין לשכוח שבמלחמת הדתות הצפויה -ישראל תקועה באמצע,עם קיצוניים מדת משה וישראל שהמרחק התרבותי בינם לשאהידים הולך ומצטמצם.....
_new_ הוספת תגובהשגרת ההשמצה
אריה פרלמן (יום חמישי, 04/07/2002 שעה 23:02)
בתשובה ליורם המזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה גורם לאנשי מרכז/שמאל,או כאלה שקהל ההתייחסות שלהם הוא שמאל - להקפיד ולהשמיץ גם את ה''פנדמנטליזם היהודי'' כמעין ''איזון קדוש'', גם אם אין שום מקום להשוואה, ובמיוחד כאשר העניין היהודי כלל אינו עומד על הפרק?

חבל להכתים ניתוח נכון וישר עם מס שפתיים מאולץ ומלאכותי.

לגופו של עניין - בוודאי ידוע לך מר המזרחי, כי אין בעולם הערבי הפרדה בין דת למדינה, ולא קיים בו (כמעט) כל שריד לחילוניות המערבית כפי שהיא מוכרת לך היטב מקנדה, למשל.

על כן, כל ניסיון לראות את אש''ף כגוף ''לאומי'' שאיננו ''איסלאמי'' - היא השקפה דרך מראה מערבית - שאיננה תואמת למציאות, ועל כן גם איננה תורמת לשיפורה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי