פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לשקד, 04/07/02 23:59)
קרדיט לברק?!
אריה פרלמן (יום שישי, 05/07/2002 שעה 0:54)
בתשובה לשקד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ברק הבריח אותנו מלבנון - תוך בגידה גורפת בבעלי הברית הנאמנים שלחמו לצידנו במשך שנים רבות, ובכך גרם נזק אסטרטגי עצום, כיוון שאף גורם שפוי במרחב לא יעז להושיט לנו יד - בשום נסיבות - לא בגלוי ולא בסתר (ולוואי שאתבדה).

נהוג לחשב את מס' ההרוגים מאז הבריחה - שהוא אכן קטן יותר (בהרבה?) ממס' ההרוגים ה''ממוצע'' (סליחה על הביטוי המתמטי המזעזע) בשנים קודמות.

אך אף אחד לא מדבר על כך שבריחתו מלבנון הביאה את החיזבאללה לעזה - ומעזה לתל-אביב.
אף אחד לא מחשב את ההרוגים והפצועים כתוצאה מהאימון, המימון, הסיוע והחבלה הישירה של אנשי החיזבאללה בתחומי ארץ-ישראל שמדרום לדרום-לבנון מאז הבריחה ההיא.

שלא לדבר על העידוד המטאורי שקיבל אש''ף בעקבות החולשה המדהימה שהפגין ברק.

רק אני לבדי יכול להעיד - ואשרי המאמין - שלמרות התיעוב העמוק שאני חש כלפי האיש ההוא - הייתי מאושר לו היתה הבריחה משפרת את מצבנו, וגם אילו היה בך משום סיוע אלקטורלי לברק ולמחנהו.

אבל למרבה הצער אין זה כך.

ואם כבר מדברים על קרדיט - אכן היה רגע מסויים שחשבתי כי מגיעה לו טפיחה על השכם: ברגע שהתפטר. אך מיד הבנתי את התרגיל המסריח שעשה על-מנת למנוע מנתניהו את ההתמודדות ולמנוע מהציבור בחירה אמיתית של כנסת כלבבו - והתחרטתי.

חשבתי גם לשבח את האיש העלוב והנלעג ההוא כאשר הודיע מיידית על התפטרותו מראשות מפלגת העבודה לאחר היוודע התוצאות. כמובן שהשקרן החלקלק והזגזגן הזה התחרט כעבור חצי שעה, ובכך הוכיח שהוא לא יודע לעשות שום דבר טוב - שום דבר!
גם לא להתפטר וללכת לכל הרוחות כמו בן-אדם.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי