פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
סגרגאציה VS אפלייה מתקנת
אלכסנדר מאן (יום שני, 08/07/2002 שעה 3:15) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הצעת תיקון חוק מקרקעי ישראל של ח''כ דרוקמן הינה למעשה נסיון חיזוק הטאבו האחרון של אידיאולוגיית הסגרגאציה הציונית, במסגרת המאבק על פני החברה הישראלית-יהודית המשוסעת והמקוטבת כאחד.

הצעת תיקון חוק זה הינה בחזקת נסיון לקדם את האינטרס של נתיני החברה המוגדרים כיהודים, וכשכזו להפלות את אלו שאינם נמנים על באי קבוצה זו. זהו נסיון נוסף לשמר את רעיון הסגרגאציה הישראלי בתוך שטחי הקו
הירוק - רעיון אשר עליו יש לקיים לשיטתי דיון כללי ומלא ללא כל קשר לנסיון תיקון החוק.

ככלל יש לברך על נסיון ביטול הסגרגאציה הישראלית ולגנות את הצעת תיקון החוק לשיטת ח''כ דרוקמן, אך אין לשכוח כי כל כל נסיון לפתיחתה המאולצת של החברה הישראלית בתוך שטחי הקו הירוק בכוון אופציית התיישבות יחידים ערבית ביישובים קהילתיים יהודיים, ללא מתן אופצייה זו באופן דו כווני - הינה בחזקת 'אפלייה מתקנת' אשר אותה אני שולל לשיטתי.

יוצא איפוא כי ביטול הסגרגאציה הישראלית חייב להיות מלווה בתהליך חילונה של חברה זו, ובפתיחתה עבור כל אדם הנושא נתינות ישראלית במסגרת מימוש זכויותיו לחוקי אישות בלתי מפלים לצד זכות למגורים בכל מקום שיחפוץ
בו - שפירושו היחידי בשטח הוא אופציית התיישבות יחידים ערבית בערים ובישובים ישראלים לצד התיישבות יחידים יהודית ביישובים ערביים בתוך שטחי הקו הירוק, בהתאם לכוחות כלכלת השוק.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי