פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה ליאיר ש, 10/06/04 9:39)
רמי ויאיר, הפלסטינים לא הסכימו לכלום בקמפ דייוויד
גלעד היפתחי (יום חמישי, 10/06/2004 שעה 13:11)
בתשובה ליאיר ש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אלא רק לבצע תהליכים שייקרבו אותם לנקודת ההכרעה מהר יותר ובתנאים נוחים יותר, מאשר להיות נידחים בתוניס ולהיבלע בהיסטוריה של הים התיכון.

יש לנו בעיה עם ערביי ישראל ולא עם משהו פלסטיני דווקא, גם כשהוא קורא לעצמו כך. הם פלסטינים בדיוק כמונו.

לגבי ההכרה הבינ''ל בגבולות ישראל, נצטרף לקבוע עובדות חד צדדית, ולכן מהלכו של שרון הוא טכני, והשאלה הגדולה היא איזו מדיניות תצטרף אליה. המדיניות היא שתכריעה את הצלחת המהלך.

כמו שלא הסכמתם לגדר הפרדה כך אתם לא מזלזלים במהלך חד צדדי. יש גם כאלה שלא רצו לצאת מלבנון 16 שנים (וכרגיל האשימו את שרון באי היציאה).

מבחינת החוק הבינ''ל השטחים הם שטח כבוש (ע''י ירדן וישראל) וצריך להכריע על גורלם. כל עוד לא נעשה נסיון אמיתי להתמודד עם הבעיה, אלא רק לתת אותם להחלטת ולפתרון הפוליטיקאים בעולם, עלינו להתנהג בכלים של אותם פוליטיקאים. באין ברירה ופרטנר לעשות מהלכים חד צדדיים לביסוס העמדות הישראליות לפתרון. ארה''ב בינתיים עומדת לימיננו, וצריך ליצור סחף בעמדותיה לכיוון העמדות שלנו. אותו תהליך ניתן לבצע גם מול אירופה, אם כי הוא קשה יותר.

אנשים זרים מבינים ( ובצדק) מדוע אנו נסוגים מעזה כולל פינוי התנחלויות ולא נסוגים מהסנטימטר האחרון של השטחים. כי זהו בדיוק האינטרס הישראלי ע''פ פרשנותנו להחלטת או''ם 242 (''נסיגה משטחים''). אפילו שאני קצת מזלזל בכל החלטות האו''ם לדורותיהם.

הצעתכם לדבר עם ''הפרטנר הפלתיני'' היא רעיון עיוועווים שהוכח שוב ושוב ככלי ריק. אי אפשר להגיע עם הפלסטינים להסדרים כל עוד הם רואים את כל ישראל כבלתי לגיטימית. אין גם טעם לבחון את אמינותם של הפלשתינים, כי כבר בחנו אותם והוכחנו לכל העולם וגם לנו שהם אינם אמינים.
_new_ הוספת תגובהלא אמרתי שצריך לדבר עם הפלשתינים
יאיר ש (יום חמישי, 10/06/2004 שעה 14:18)
בתשובה לגלעד היפתחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסכסוך הוא ישראלי-ערבי ולכן זו צריכה להיות המסגרת לפתרונו. הייתה הזדמנות ( ''הסכם לונדון'') לפתרון ישראלי-ירדני, אך היא הוחמצה, ומאז התרחקנו מאד מן המצב הרצוי, אך זה לא משנה את העובדה שזה הפתרון הנכון.

על כל נסיון לקיצור דרך נשלם ביוקר. כפי שכבר שילמנו, וכפי שנשלם גם עכשיו על רעיון הזוי וחסר אחריות נוסף (שכחתם כבר את תוכנית אורנים?) מבית מדרשו של הגנרליסימו פרון - אופס סליחה ...שרון.
_new_ הוספת תגובהלא הסכם לונדון ולא הסכם אוסלו. רק הסכם
אנטי יו כוס (יום חמישי, 10/06/2004 שעה 20:40)
בתשובה ליאיר ש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סן רמו או לכל היותר הסכם ילטה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי