פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לראובן גרפיט, 10/07/02 19:54)
הבלופים שבתורה: אדון גרפית מפרשים קראת או ש...
מוטקה צביאלי (יום חמישי, 11/07/2002 שעה 7:15)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה גם מתיימר להיות פרשן של תנ''ך ותלמוד? לציטוט שלך ממסכת חולין, מקורות בבקשה? עוד יאמינו שאתה תלמיד חכם אם תמשיך לזרוק בקיאויות. אבל,מאז התלמוד היו עוד הרבה מפרשים..או האפשרות השניה שפשוט חבל על הזמן אתך? אני רוצה לראות בקיאות בתורה, בתנ''ך, בתלמוד,בזוהר, בתשובות הגאונים, בהסטוריה, בשות''ים השונים. לא סתם פטפוט על פסוק זה אוא אחר...על ה SEPTUAGINT שמעת? אני אישית לא צריך את הבקיאות שלך ..אבל חכמים ממך כבר נפלו עם ביטויי עם-ארצות שכאלה. נו, בשביל היומיים שהצצת בתלמוד וחצי השעה שדפדפת בתנ''ך אתה כבר מרשה לעצמך ללעוג? נו, אתה לפחות עושה מזה פרנסה? לך לישיבה,תשאל מורה הוראה מוסמך מה פירוש ''קנה הנשימה'' ,אולי המינוח אחר, אולי מדובר על הסתעפות של סמפונות או איזו אפשרות אחרת? אגב,ידוע לך שבמסכת חולין מדובר על חיה בשם ''השסועה''? ידוע לך שמדובר שם בחיה עם שתי שדרות...?
_new_ הוספת תגובהחבל על הזמן
ישעיהו נסים (יום חמישי, 11/07/2002 שעה 15:16)
בתשובה למוטקה צביאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עם אנשים שכל עניינם הוא לקנטר. קבעתי לעצמי כללים ופרסמתי אותם פעם ופעמיים. אינני מוכן להיסחף להתנצחויות סרק. קצת קשה להתאפק לפעמים, אבל החיים הם לא (תמיד) גן של שושנים.
הטור האחרון מדגיש שוב את יעדיו ומציין מה אינו מעניינו.
אני, מה לעשות, רואה בתנ''ך (ובתורת ישראל) בכלל, ובפרשת השבוע בפרט, מורה דרך לחיי היום יום שלי כיהודי ושלנו כעם היהודי.
זה מה שאני מנסה להציע בטור בשבועי. יש מי שגישה זו - אקטואליזציה של המקורות - אינה נראית להם. אולי הם חשים מאויימים או משהו ועל כן הם מגיבים בהתפרעות נוראה. אבל זו סתם השערה שלי בניסיון להבין את התופעה שאנשים, אפילו אינטילגנטים בדרך כלל, מגיבים בצורה כל כך לא עניינית כשזה נוגע למשהו היוצא ממקורותינו הרוחניים-תרבותיים.
תודה לכל המגיבים ולאלה שנחלצו להגן על איכות הדיון ועל איכות היחס למקורות ולעמיתים. זה בהחלט מעודד ואולי גם ישפיע במשהו על שיפור איכות הדיונים בהמשך. נתפלל.
ושיהיה לכולנו רק טוב כל הימים.
נסים.
_new_ הוספת תגובהמוטקה - שלום רב. אני מתקומם כנגד הכפיה שלכם,
ראובן גרפיט (יום חמישי, 11/07/2002 שעה 22:43)
בתשובה למוטקה צביאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מציין את הזוהר. הרי ידוע לך שהכל המצאה והספר נכתב בשלהי גירוש ספרד . מחקר מלא על הזוהר תמצא באוניברסיטת בר-אילן ןכן בירושלים.
היהדות הבסיסית , הצרופה, שדוד המלך קיים והאמין, לא התבססו על אמונות תפלות, על נחסים, קמיעות, גלגול נשמות (שנכנס ליהדות מהודו והתחזק בעקבות אימוץ הנושא על ידי האיסלאם).
מותר לך להאמין שחוה שוחחה עם הנחש, ושבני אלוהים לקחו להם נשים, ושאליהו טס לשמים במרכב סוסים ויחזקאל עם המרכבה שלו. הכל בסדר כל עוד לא תציקו לנו ולא תגרמו לנו, לממן לכם את התענוגות (עושים ילדים על חשבון הציבור החילוני - כי רק אנו משלמים ביטוח לאומי , מה שאתם משלמים חוזר עליכם בריבית דה רבית) והבלי ההבלים שלכם (הזוהר - גלגול נשמות, 7 עולמות , רקיעים ושאר הבלים על שכר ועונש שהאוטיסטים למשל הינם דוגמה לתפיסתכם זו). איש תחת אוהלו ותחת גפנו, אבל אתם שאינכם עובדי אדמה, לוקחים לעובדי האדמה החילונים את הפרנסה. שנת שמיטה, משגיח כשרות, דיני כשרות ושאר פטנטים להשליט את עצמכם עלינו העובדים והמתפרנסים בזעת אפינו. זה נמאס - די!
_new_ הוספת תגובהרגע לפני שהופכים דף
ישעיהו נסים (יום שישי, 12/07/2002 שעה 12:03)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''הפוסל - במומו הוא פוסל'' קובעים חז''ל ושווה לבדוק זאת כל אחד ביחס לעצמו וגם כלפי הכותבים.
זכיתי ממר גרפיט למקלחת מסריחה במיוחד בטענה שאני: מנסה לכפות עליו משהו/להחזיר אותו בתשובה/לא יודע על מה אני מדבר/ועוד השמצות אישיות נתעבות שהגיעו לרוא''ל שלי (באשמתי, כי ניסיתי לסגור את הדיון בלא ללכלך את הפורום).
מד גרפיט, ביקשת מן המערכת כפתור שיאפשר דילוג על טור לא רצוי. אני לא ביקשתי אבל כשאין לי עניין לקרוא מישהו, אני מדלג עליו דרך חזרה לםורום וגלילת הדף למקום הרצוי...
לא כפו עליך לקרוא מה שאינך רוצה לקרוא ואל תאשים אותי במה שאתה נגוע בו. אני כותב מה שאני כותב בסיגנון שלי וכל עוד המערכת אינה באה בטענות - הכל בסדר מבחינתי.
בכל הצניעות, אני משער כי יש כמה מבאי הפורום שהטור הזה מוצא חן בעיניהם כפי שהוא.
אין לי עניין לשכנע אותך או מישהו אחר באמיתות התורה. לא זה הסגנון שלי ואל תנסה לגרור אותי לויכוחים. זה לא יילך. אין בכוונתי להיסחף לנתיבים שירחיקו אותי מן היעדים שלי.

נ.ב. אם תהיה לך תגובה עניינית, לא כזו המונעת משנאת הרקע האישי שלך, אשמח להתייחס כפי שאני מתייחס לאחרים.
אז שיהיה לך כל טוב, מר גרפיט, ושבת שלום.

נסים.
_new_ הוספת תגובהסליחה ניסים: לא לכלכתי ולא פגעתי בך אישית, ציינתי
ראובן גרפיט (יום שישי, 12/07/2002 שעה 14:45)
בתשובה לישעיהו נסים
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עובדות. זכותך לחלוק עליהן ולהוכיח שדברי בטעות יסודם או סתם השמצות. יש הבדל בין ביקורת המבוססת על עובדות לבין השמצות בעלמא. לא היתה לי שום כוונה לתקוף אותך אישית ולא כתבתי דברים מסריחים.
האם ציטוט מהתלמוד בנושאי מין, יצא ספר אשר ריכז את התיחסות התלמוד לנושא, הינו פונוגרפיה? האם לגלוג בנושא הינה השמצה? מדוע לך מותר לבקר את המדע ולי אסור לבקר את התלמוד?
_new_ הוספת תגובהאני מסרב לקחת אחריות על דימיונותיך
ישעיהו נסים (יום שישי, 12/07/2002 שעה 18:05)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולכן לא ייתכן כל דיון בינינו.
אתה טוען כלפי דברים שאתה בודה מלבך ואני אמור להשיב עליהם?
האם התייחסת לתוכן הדברים שכתבתי, ולו פעם אחת?
אין לי בעיה עם פגיעות אישיות. מי שנהנה מזה - שיהיה לו לבריאות. רק אל תצפה ממני להיות שותף לדו שיח ברמה שאתה מנסה להכתיב בכל פעם שמשהו ''מריח'' דתי.
שיהיה לך כל טוב.
נסים.
_new_ הוספת תגובהצביאלי -פורסם היום בהארץ על דג סיני במרילנד בעל
ראובן גרפיט (יום שישי, 12/07/2002 שעה 16:19)
בתשובה למוטקה צביאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סנפירים וכנראה, על פי התמונה, בלי קשקשים, טורף דגים, החי במים אך יכול לחיות גם על היבשה מספר ימים. הדג יודע לעבור ביבשה מנהר לנהר הנקרא הנחש הצפוני. האם דג ממין זה נחשב כשר?
_new_ הוספת תגובהראובן: אני לא ראיתי את הדג ולכן לא יכול לומר
מוטקה צביאלי (יום רביעי, 17/07/2002 שעה 6:33)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל אם התיאור שלך מדויק הדג לא יכול להיות כשר. אגב,מה כוונת השאלה?
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי