פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הנושא ידוע אך בזכותך ידוע יותר
רוני קליין (יום שני, 18/10/2004 שעה 0:00) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מבחינה מוסרית יש כאן היבט חשוב בשבילנו.
מבחינה מדינית, לצערי, העניין המוסרי נדחק לפינה. תמיד זה כך.
זה לא משנה את המסקנה העצובה אך הבלתי נמנעת:
כדי להגיע לשלום יום אחד (שהוא עוד רחוק) נצטרך להתחלק בארץ הזאת עם העם הפלשתינאי שנולד/הומצא בסוף שנות ה-‏50 ובמהלך שנות ה-‏60.
כל או רוב ההתנחלויות יפונו.
זאת לא משאלת לב. זאת מסקנה מפוכחת.
המאמר הזה מחזק את הטענה עד כמה שגה העם היהודי שלא הגיע לארץ ישראל מוקדם יותר לאחר שכבר התחילה התנועה הציונית לפעול. ובוודאי אחרי הצהרת בלפור.
_new_ הוספת תגובהיש פתרון נבון יותר
מנשה אבי-חן (יום שני, 18/10/2004 שעה 0:13)
בתשובה לרוני קליין
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדורש התגייסות אינטלקטואלית וריגשית וצריך להתחיל לדבר על הכיוון של שתי מדינות לשני עמים בפלשתינה-א''י. האחת מדינה ערבית בחלק המזרחי של פלשתינה והשניה מדינה יהודית בחלק המערבי של פלשתינה.

תשתית ערבית פלסטינית קיימת כבר במזרחה של פלשתינה. זה שיש שם מלך בן למשפחה בדואית-סעודית לא מפחית ממקומה של המדינה המזרחית הזאת את פלסטניותה. צריך רק בחירות דמוקרטיות, ואז נראה שמה שמדברים עליו הפלסטינים הולך וצובר תאוצה - הם מכירים ושואפים להקמת פלסטין גדולה על כל שטחי ארץ ישראל - המזרחית והמערבית.

שיקימו להם שם בירדן מדינה פלסטינית. התשתית כבר קיימת. ומצד מערבה לירדן תקום מדינה יהודית, שבעצם כבר קיימת. צריך רק הכרה פלסטינית למצב הטיבעי הקיים כבר. כל פליטי 48', 67', 2004 ומה שבינהם, אלה שבחו''ל ולה שב''שטחים'' , ייושבו ממזרח לנהר הירדן, בסיוע בינ''ל.

כל הערבים בפלסטין, כולל במערבה, יצביעו לפרלמנט הפלסטיני בעמאן. כל היהודים בפלסטין, כולל במזרחה, אם יגורו שם, יצביעו לכנסת בירושלים.

זה לא שאלה של ''האם יש שותף'', כי הפלסטינים עצמם מדברים על ירדן כפלסטין. השאלה היא ''מתי''. ולכן עלינו ללכת ולקדם את הרעיון הזה ע''י בניית אג'נדה פוליטית מסודרת, הסברה אינטנסיבית, הצפת הרעיון בכל מקום וויכוח בעולם, גיום תומכים בעלי שם ודבר, גיוס נוצרים תומכי ישראל ועוד צורות פעולה דינמיות ואסרטיביות.
_new_ הוספת תגובהיש פתרון נבון יותר
סימונה (יום שני, 26/02/2007 שעה 18:15)
בתשובה למנשה אבי-חן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרעיון הכי הגיוני למצב הקיים כיום, הרי איך ניתן להקים שני מדינות שאוכלוסיתם תגדל בעתיד בשטח כל כך קטן?
ואם גם הפלסטינים מדברים על ירדן כמדינה פלסטין אז שווה להריץ את הרעיון, ואולי זה יבוא מיוזמתו של מלך ירדן לפתור את בעית הפלסטינים בארצו ולהציל את כל העולם מהבעיה שהיא יוצרת (שזה כולל את הטרור העולמי)לדעתי יהיה פה סוף סוף צדק לשני העמים לטעויות שעשו הבריטים באזור.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי