פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לפרקש, 13/05/05 9:14)
ניסים ישעיהו, המאמר מעניין ביותר; תודה.
נסים ישעיהו (יום שישי, 13/05/2005 שעה 14:35)
בתשובה לפרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד.

1. מערכת המשפט היא המאפיין העיקרי של מדינה והיא גם הקובעת את שרידותה לטווח ארוך. לא אוכל להרחיב כעת, אבל כך עולה מן המקורות. גם ''מדינת העם היהודי'' הוא מונח זמני למרבה הצער, כאשר מערכת המשפט אינה מבוססת על תפיסה יהודית.

2. צרכים של עם? מה זה בדיוק? מה הם צרכים ומהי ההגדרה של עם?

3. לא רק לכאורה.

4. לא כל כך הבנתי; אם זו שאלה, הרי זה בדיוק מה שאני טוען. הדוגמאות שהבאת מאשרות את הטענה כי מערכת משפט המבוססת על המשפט היהודי היא הקובעת את איפיון המדינה, בלא תלות בהתנהגות הפרטית של האזרחים בעניינים שבין אדם למקום.

5. בשום מקום לא שאלתי ''למה ללכת''. ''לאן הולכים'' זו השאלה. אתה מנסה לספר לי שיש אנשים בעלי חזות של חרדים לדבר ה' הנוהגים הפוך ממה שצריך ביחסם ליהודים אחרים? אני מודע לכך וכואב את זה, בדיוק כשם שאני מודע וכואב את התנהגותם של יהודים שאינם מגדירים עצמם חרדים או דתיים (מבלי שאבין מה זה בדיוק דתיים?).

6. דומני שכבר עניתי על כך לא אחת. סמלים אינם מדברים אלי. אנחנו עוסקים במהות, לא במעטפות סמליות. לא הבנתי את הרעיון שגויים אינם יכולים להיות כפופים לחוקים המבוססים על התורה; אם יורשה לי להציע, קרא נא את המצע שלנו כאן http://www.ohrisrael.org/Platform.aspx ותגיד מה לא נראה לך.

7. כך מגדיר המילון את המילה ''עצמאות''.

8. ביהדות, הדאגה לעניים היא באחריותו של כל אחד כפרט וגם של הקהילה. המערכת הסוציאלית כביכול, ניכסה לעצמה את הדאגה לעניים ובכך פירקה את חיי הקהילה, וגם גרמה להידרדרות במצבם של העניים.

9. והלאה, ראה המאמר הזה: דיון 2179
ושים לב בעיקר לסוף הקטע הראשון (מבין ארבעה).
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי