פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
למי התכוון שרון?
פרקש (יום שישי, 12/08/2005 שעה 1:25) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

או נכון יותר לשאול - למה? לאחר שמקורביו הדליפו שכאילו עוזי לנדאו ביקש מחברי קונגרס לקצץ בתמיכה לפינוי הרצועה, מתברר שאין אמת בשמועות-השמצות האלה. האם נהיה עתידים עכשיו להחרפה במלחמת הדיסאינפורציה? רק זה חסר לנו. בכל מקרה, במידה ומאן דהוא פנה לחברי קונגרס וביקשם לנקוט בפעולה ממשית נגד המדינה יש לראות את התערבותו של ההוא כבלתי חוקית ופוגעת, כי היא כבר אינה אמירה לגיטימית אלא קריאה לפעולה נגד ישראל.

===================

הזכות לדבר ולהשמיע קול גם בחו''ל היא זכות אלמנטרית
הגלובוס כיום הוא כפר קטן. היום לקפוץ מעיר לעיר, מרחוב לרחוב זה תהליך מהיר וזול. התקשורת חובקת עולם, ומתעקשת להיכנס אלינו הביתה,אם נרצה או לא נרצה. הכל פתוח, היד רושמת והעין רואה. לעצור את הקשר הזה, יותר משזה טיפשי זה בלתי אפשרי.

ישראלים רבים ללא הבדל זהות פוליטית יוצאים החוצה ומדברים את אשר הם מדברים. ולא בזה הבעיה. הבעיה מתחילה כאשר הם מחליטים לעבור מדיבורים למעשים. מכתיבה להפגנות. ישנם הרבה גופים בארץ להם יש נציגויות ומקדמי מכירות בחו''ל: אוניברסיטאות, מכוני מחקר, קיבוצים, חברות, עמותות וכולם, (להוציא אחדים כמו, ''הזכות לסרב'' http://www.seruv.org.il/hebrew/default.asp ), פועלים ברוח חיובית לקדם את יעדיהן המקצועיים והחברתיים ולתמוך במדינה באופן כללי, אפילו תוך הבעת הסתייגויות פה ושם מעת לעת. כל עוד אדם מסויים מדבר, כותב, מרצה, מראה, מנסה לשכנע – הרי שזה נאה וראוי. אבל מרגע שאדם או קבוצה מתארגנים בחוץ כדי לבצע מהלך פוליטי מחוץ למערכת הפוליטית בכנסת ובניגוד למדיניות ממשלת ישראל, הרי זה מסכן את מהלכי הממשלה הנבחרת זה מסוכן לדמוקרטיה. העשייה הזאת פוגעת בתפקיד שהציבור בישראל הטיל על נבחריו ומנסה לעקוף אותו מחוץ לכללי המשחק המוסכמים. זה כמו לומר, אמנם הפסדנו בבחירות אבל אנחנו נעשה הכל, בדרך הטוב או בדרך הרע, כדי לכפות על ממשלת ישראל ועל כנסת ישראל הנבחרת, את תפיסתנו הפוליטית. ננסה לבנות ''מגרש משחקים'' חדש שיניע מומנטום חדש לקראת פתרון שאנחנו מציעים, ולעזאזל מה שהאחרים, הרוב, חושבים.

מהנסיון ההסטורי הקצר של הפעילות הגלובלית הזו אני רואה דווקא את מאמצי השמאל כמובילים הרבה לפני הימין בנסיון להניע 'דבר אחר'. זה היה בזמנו של אורי אבנרי ופגישותיו עם קדומי וערפאת בשנות ה-‏70 וה-‏80, זה המשיך עם רון פונדק וידידו שדחפו לנו את הסכם אוסלו והלאה עם ''הבנות ג'נבה'' ודומיה.

ובקיצור:
* אין אזרח פרטי רשאי להידבר עם גורמי אוייב, לנהל דיונים ולרשום טיוטות הסכמים עם אוייב שלא ביוזמת או בהסכמת הממשלה המכהנת כחוק. כמו שאפילו אין אזרח פרטי רשאי לחתום על הסכם הבנות מדיניות עם ממשלה ידידותית, אם זו תהיה מספיק מטומטמת לרצות בו. העקרון הוא שאזרחים פרטיים אסור להם להתערב בעשייה מדינית. מול ידידים היא מיותרת ומול אוייבים היא מסוכנת. מדיניות חוץ נקבעת ומנוהלת ע''י הממשלה הנבחרת כחוק בלבד.

* אין שום דמיון בין זה לבין פגישות נציגים פוליטיים או מומחים מקצועיים עם חברי קונגרס אמריקאים או פוליטיקאים אירופאים, אנשי אקדמיה, כלכלה וחוק לצורכי דיונים, דיבורים והבנות הדדיות.

* לצורך ענייננו הרש''פ היא גורם עימות ולכן הקריטריונים של דיבור ומעשה מולם קשוחים יותר.
_new_ הוספת תגובהאתה מפספס את העיקר
דוד סיון (יום שישי, 12/08/2005 שעה 8:20)
בתשובה לפרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כלל לא משנה שמו של האיש ואם הסיפור של שרון הוא דיסאינפורמציה. העובדה שהתופעה קיימת היא הבעיה.

ההבדל בין דיבורים ומעשים הוא קטן מאד. לכן גם אם אין איסור בחוק דיבור פוליטי ''אקטואלי'' הוא לא תקין גם אם אי-אפשר לאסור אותו. מי שהולך לדבר בקונגרס לא מתכוון לדיבור בלבלד.

הפיספוס היותר גדול שלך, כמו רבים בויכוחים-דיונים קודמים כאן, הוא העיסוק במי ''אשם'' יותר. כרגיל בקטע כזה קשה גם לך להישאר אובייקטיבי.

רק דוגמה קטנה, כדי לחדד את הטעות שלך: מועצת יש''ע מארגנת פעולות נגד מדיניות הממשלה ובמסגרת הזאת פועלים גופים שקוראים לסרב לשרת בקול גדול. אלו וגם אלו מגייסים כספים בחו''ל לפעולות הללו - משמע התורמים יודעים עבור מה הם תורמים. משום מה אינך זוכר את אלו. זו דרך אגב עוד סיבה שהפעילויות הפוליטיות הללו לא ראויות.

-------

בקיצור:
1. הפעילות הפוליטית בחו''ל היא לא ראויה ומזיקה ובכלל לא משנה מי עושה אותה. במיוחד נכון הדבר כאשר זה מכוון נגד מדיניות הממשלה.
2. יש גורם מוסמך לעסוק בנושאים הללו והוא משרד החוץ.
_new_ הוספת תגובהנגעתי בדיוק בעיקר - ואתה לא השבת
פרקש (יום שישי, 12/08/2005 שעה 20:43)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טענתי שהתופעה קיימת אבל לא ייחסתי אותה לאף אחד, זולת דוגמה של סרבני השירות בשטחים, שאני מכיר אתפועלם היטב, והם חורגים מן המצופה מקבוצת ישראלים נאמנה - הם מארגנים הפגנות, חרמות נגד ישראל ומתאמים עם ארגונים אנטי ישראלים, חלקם גזעניים, פעולות הסתה נגד ישראל, בעיקר באמריקה.

להביא דוגמה 'מי אשם' אינה הסטת הויכוח, משום שכל דברי נגעו להגדרת המותר והאסור, ע''פ רוח החוק ופרשנויות שונות. וכבר שהבאתי דוגמה, כדרישתך מעת לעת, אתה מייחס לי אשמה שאני נטפל רק אליה (לדוגמה). מוזרים אורחות ויכוחך.

לגבי מועצת יש''ע לא ראיתי שום מידע המספר שהיא מגייסת כספים בחו''ל כדי להאבק בממשלה. מן הראוי שתביא אסמכתאות. ובכל זאת, גם אם מגייסים הם, זה לצורך ניהול תעמולת פנים, כדרך שגופי שמאל עושים מזה שנים רבות (''שלום עכשיו'', ''אמנת ג'נבה'' וכו'). הם לא מכפישים את שם ישראל בשדות זרים.
_new_ הוספת תגובהצר לי מאד - אתה ובר-ניר מפספסים את העיקר
דוד סיון (יום שישי, 12/08/2005 שעה 21:05)
בתשובה לפרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבעיה שלי איתכם שאתם מוכנים להכשיר את השרץ לפי מיון התורמים או הנתרמים.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי