פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
העלאת עולה
פרקש (יום ראשון, 23/10/2005 שעה 20:32) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השתדלתי להתרחק מכל הויכוחים האישיים באשכול הארוך הזה. אני מתייחס רק לעניין השימוש הציני שעושים הפלסטינים בילדיהם, כפי שהועלה בויכוח המתחמם כאן.
הפלסטינים משחקים בדם ילדיהם למען המטרה הנעלה יותר בעיניהם והיא הניצחון הגדול שהם חולמים לנחול על ''השטן הקטן''.

עד כמה שהדבר מצער ואכן צה''ל פגע בילדים פלסטינים שלא בכוונה רק בשל הכנסתם לתחום האש ע''י הפלסטינים הגדולים מהם, נערים, מחבלים ולעיתים מוריהם והוריהם. זו מצווה דתית,ע''פ הרוח המנשבת ברחובותיהם ומצווה פוליטית. בכירי המשטר מעודדים בחשאי את התופעה בשל הערך ההסברתי המוסף שמוות של ילדים מכדורי חיילים מוסיף לטיעונים הפוליטיים הפלסטיניים. זו חברה מושחתת המזלזלת בחייה וחותרת לחסל יהודים רק משום שהם יהודים.

בנוסף לכך התפרסמו ידיעות לאורך 5 השנים האחרונות על ילדים/נערים פלסטינים שמתו בלא כל קשר לצה''ל – אם במוות טיבעי או בתאונה, ואם בריב ילדים או רצח במשפחה - והם הוכרזו ע''י הארגונים הפלסטיניים כקורבנות האינתיפאדה. הם מסרבים לתת לצה''ל לבדוק ולערוך ניתוחים שלאחר המוות ובכך מעלימים ראיות כדי לא לפגוע בנרטיב הקבוע שלם שהילדים נהרגו ע''י אש צה''לית סתם כך או כי צה''ל יורה בכוונה להרוג אותם.

כך גם באינתיפאדה הממוחשבת פונים הפלשתינים אל הילדים. פניה זו משקפת את הדרך בה רואים הפלסטינים המבוגרים את תפקידו של הילד הפלסטיני. המשחקים האלו מוסווים אמנם ברשת תחת שמות תמימים, כך שקשה לעלות עליהם, אך במדינות ערב הם נחטפים כמו מטוסים. קחו למשל את ה CD- ROM -- ''כיף אסלאמי'', שמכיל כמה וכמה משחקים, ביניהם המשחק ''המחתרת'' בו צריך הילד לפוצץ טנקים ישראליים כדי לצבור נקודות. ברשת ואפילו בחנויות בחו''ל ישנם משחקים ''כיפיים'' עוד יותר, בהם השחקן הוא שאהיד, שנשלח למשימת ירי בהתנחלות, ולבסוף, בדרך לבתולות הנכספות, הוא נדרש לבצע פיגוע הקרבה, התאבדות, בעיר גדולה.

הפלסטינים פונים אל החלשים בחברתם, גברים, נשים וילדים, כדי לשכנעם, להכריחם ולאַיֶימָם לבצע פעולות טרור כמו התאבדות, מארבים ופעולות מסוכנות תומכות טרור כמו התגרות או הפרעה לפעילות צה''ל, העברת אמל''ח מנקודה לנקודה, הסלקת אמל''ח, ביצוע תצפיות קרובות על כוחות צה''ל לדיווח מודיעין או לאתר מטרות ולאַכוון אליהן צלפים. סיפורי הרקע למותו של כל אחד מהם מוכנים עוד בטרם מתו ומופצים מיד עם המוות. נדמה לי שפעם אף הפיצו סיפור חיים של מתאבד עוד בטרם התאבד. לכן רובם של המתאבדים הם בעלי סיפור אישי קשה, משבר בחיים האישיים או במשפחה, קושי כלכלי של משפחות מתפרקות וקנאות דתית קיצונית בלתי מתפשרת.
_new_ הוספת תגובהבמה הם שונים ממתנחלים
עמיש (יום ראשון, 23/10/2005 שעה 20:44)
בתשובה לפרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שמסתובבים עם ילדיהם באיזורי סכנה?
_new_ הוספת תגובהצודק
צדק (יום ראשון, 23/10/2005 שעה 20:56)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במה שונים ילדי הגרמנים בנירנברג,
מיהודי המסכן את ילדיו באיזורי סכנה כמו הגיטאות?

באמת, לא יתכן להבדיל בין הרוצחים לבין הקרבנות,
עבור השמאלני ''שומר החוק'', הרוצח וקרבנו שוים בכל.
_new_ הוספת תגובהבמה הם שונים ממתנחלים
פרקש (יום ראשון, 23/10/2005 שעה 22:04)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ילדי מתנחלים לא נשלחים להתגרות באנשי טרור פלסטינים חמושים או לפעול כנגדם בכל דרך שהיא.
_new_ הוספת תגובהאתה טועה ומטעה
עמיש (יום ראשון, 23/10/2005 שעה 22:18)
בתשובה לפרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ילדי המתנחלים בחברון מתעללים בערבים ומתגרים בהם יום ולילה.
ומאידך, גם לא כל אחת משש מאות וחמישים הילדים הערביים שנהרגו התגרה בחיילים.
_new_ הוספת תגובהמתעללים בערבים אבל לא משחקים
פרקש (יום ראשון, 23/10/2005 שעה 22:48)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בחברון עם מחבלים בתופסת או במחבואים.

לעומת זאת לא כל אחד משש מאות וחמישים הילדים הערבים שנהרגו התגרה בחיילים, אלה חלקם מת מסיבות אחרות בכלל וצורפו לרשימת הקורבנות כדי להעלות במשקל את פנקס שמות ההרוגים. למיטב זיכרוני היו למשל כמה פעמים שילדים פלסטינים נהרגו במקומות ובזמן שצה''ל לא פעל בהם כלל.

מאחר שאין תחקירים מסודרים מהצד הפלסטיני למקרי המוות האלה אני נוטה להאמין שהם גם רוצים להסתיר דברים. הרי מה שחשוב לתעמולתם זה לפרסם ספר ירוק ועבה עם כמה שיותר הרוגים, כי לדעתם זה ישפיע על גורמים כאלה ואחרים. אבל זה משפיע רק על אלה שרוצים להיות מושפעים בלאו הכי, ולו רק בשל הסתרת מידע וסירוב לבצע בדיקה מסודרת לאימות טענותיהם.

זה כמובן לא שולל את העובדה שהיו גם הרבה מקרים של הרג בשגגה של ילדים ואזרחים ע''י צה''ל. וזה בגלל המצב המיוחד בו נמצאים שני הצדדים, הקירבה עד חיכוך, החשדנות, העייפות שגורמים לתקלות מהסוג הזה. מקרים חריגים בחומרתם הובאו לפני שופט צבאי.
_new_ הוספת תגובהבמה הם שונים ממתנחלים
Israeli101 (יום שני, 24/10/2005 שעה 1:17)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ירדת לכביש!!! עם התגובה הזאת.
צא מזה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי